Artykuł Dodaj artykuł

Ciepłe i ciche mieszkanie – Porotherm 25/37.5 AKU

Jedynym na polskim rynku pustakiem ceramicznym do budowy ciepłych, jednowarstwowych, ścian wewnętrznych o podwyższonej izolacyjności akustycznej w budownictwie wielorodzinnym jest Porotherm 25/37.5 AKU. Jego wyjątkowe walory termiczne i akustyczne zostały

wienerberger.logo.070709.gif
Jedynym na polskim rynku pustakiem ceramicznym do budowy ciepłych, jednowarstwowych, ścian wewnętrznych o podwyższonej izolacyjności akustycznej w budownictwie wielorodzinnym jest Porotherm 25/37.5 AKU.

Jego wyjątkowe walory termiczne i akustyczne zostały potwierdzone badaniami Instytutu Techniki Budowlanej.

Ponieważ izolacyjność akustyczna i termiczna ścian wpływają na komfort mieszkania, niezwykle ważny jest wybór produktu, którego właściwości najpełniej odpowiadają wymaganiom otoczenia, w jakim powstaje budynek oraz spełniają oczekiwania jego użytkowników. W tym względzie najlepszą odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku są oferowane przez firmę

logo-porotherm.040809.gif
porotherm%2025_37.5%20aku.040809.jpg
Porotherm 25/37.5 AKU

Wienerberger pustaki akustyczne Porotherm 25/37.5 AKU, przeznaczone do budowy ceramicznych ścian międzymieszkaniowych. Skonstruowane z nich mury osiągają bardzo dobry wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw/RA1 = 55/54 dB (co potwierdziły badania Zakładu Akustyki ITB, raport z badań nr NA-0540/P/2009) oraz korzystny współczynnik przenikania ciepła U = 0,95 W/m²K (na podstawie Raportu ITB nr LFS-0665/A/09, dla muru wewnętrznego bez tynków, w warunkach użytkowych).

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 listopada 2008 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, współczynnik przenikania ciepła dla ścian wewnętrznych pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi, klatkami schodowymi lub korytarzami w budownictwie wielorodzinnym może maksymalnie wynosić U(max)=1,0 W/m2K. Z tego wynika, że Porotherm 25/37.5 AKU jest aktualnie jedynym, spełniającym zaostrzone wymagania rozporządzenia produktem ceramicznym w Polsce, z którego możliwe jest wybudowanie szybko i łatwo  jednowarstwowej ściany międzymieszkaniowej o grubości 25 cm.

Ekonomiczna technologia

Cechami charakterystycznymi pustaka Porotherm 25/37.5 AKU są jego masa i wymiary. Cegła ta jest najcięższym (ok. 24 kg/szt.) i mającym największe wymiary (do wybudowania 1m2 ściany potrzeba tylko ok. 11 sztuk) pustakiem akustycznym dostępnym w asortymencie produktów firmy Wienerberger. Zaawansowany system drążeń i nowoczesna technologia produkcji sprawiają, że podczas murowania wymagane jest jedynie położenie spoiny poziomej i wypełnienie zaprawą kieszeni utworzonych po zestawieniu pustaków.

Murowanie odbywa się w sposób tradycyjny, przy wykorzystaniu zaprawy zwykłej, cementowo – wapiennej. Powstały w ten sposób mur cechuje wysoka odporność ogniowa i duża wytrzymałość. Brak konieczności stosowania dodatkowych warstw izolacyjnych sprzyja zminimalizowaniu kosztów budowy i ryzyka wystąpienia błędów wykonawczych oraz oszczędności czasu i  zaprawy. Ściany zbudowane z pustaków akustycznych Porotherm 25/37.5 AKU bardzo dobrze komponują się pod względem wykonawczym i projektowym z innymi ścianami i stropami Porotherm.

wienerberg5a.040809.jpgwienerberg5b.040809.jpg
Wypełnienie zaprawą murarską otworów pustaka Porotherm 25 AKUWypełnienie zaprawą murarską otworów pustaka Porotherm 25 AKU
wienerberg5c.040809.jpgwienerberg5d.040809.jpg
Połączenie ściany akustycznej Porotherm 25 AKU ze ścianą jednowarstwową Porotherm 44 P+WMurowanie ściany z pustaków Porotherm 25 AKU na zaprawie cementowo-wapiennej

Z uwagi na swoje bardzo dobre parametry termiczne, akustyczne i wytrzymałościowe pustaki akustyczne Porotherm 25/37.5 AKU znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie zarówno mieszkaniowym, jak też użyteczności publicznej.

Racjonalne, energooszczędne budowanie jest wymogiem naszych czasów. Poryzowana ceramika budowlana firmy Wienerberger spełnia oczekiwania najbardziej wymagających w tej kwestii klientów, a stałe udoskonalanie parametrów technicznych i właściwości pustaków jest efektem  wnikliwych obserwacji rynku i chęci dostarczenia inwestorom najbardziej zaawansowanych technologicznie materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu cegły marki Porotherm same w sobie stanowią gwarancję bezpieczeństwa i komfortu użytkowania wznoszonych z nich budynków.