Artykuł Dodaj artykuł

Poznaj możliwości zielonych budynków!

Już 20.04.2017 w Szczecińskiej Filharmonii konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem: Zielone budynki w przestrzeni miejskiej

Konferencja PLGBC Dzień Ziemi

Już 20.04.2017 w Szczecińskiej Filharmonii konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem: Zielone budynki w przestrzeni miejskiej

Już 20 kwietnia w Szczecińskiej Filharmonii odbędzie się jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń poświęconych zielonemu budownictwu. Tegoroczna edycja konferencji PLGBC Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem po raz kolejny skupi się na kwestii zielonych budynków w przestrzeni miejskiej.

Ekoodpowiedzialne kształtowanie tkanki miejskiej, świadomość inwestorów, a także najemców są gwarantem zdrowej zabudowy oraz wzrostu poziomu zadowolenia mieszkańców i pracowników.

W budynkach spędzamy blisko 90% naszego czasu, więc wspomniane kwestie w znacznym stopniu warunkują poziom naszego życia. Podczas konferencji poruszymy temat bliski nam wszystkim: jak świadomie projektować z uwzględnieniem wysokiego poziomu zwrotu z inwestycji oraz późniejszych niskich kosztów utrzymania. Dzięki zaproszonym ekspertom poznamy przykłady zastosowania zielonych rozwiązań, dowiemy się, jak bardzo funkcjonalny może być budynek, który współpracuje z człowiekiem jak symbiotyczny organizm. Przekonamy się, jak racjonalnie kreować koszty, aby zmieścić się w budżecie inwestycji uwzględniającym zielone rozwiązania, a także koszty certyfikacji. Przedstawimy korzyści, jakie niesie zastosowanie zielonej zabudowy w miastach oraz najistotniejsze aspekty projektowania i budowania budynków przyjaznych człowiekowi i środowisku. Udowodnimy, że eko nie znaczy drogo.

Podczas wydarzenia przewidziano dwa szkolenia:

  • Pierwsze szkolenie poświęcone będzie (EKO)logicznemu miastu. Jak zoptymalizować formę zabudowy? Jakie znaczenie ma zieleń w miastach? Ile można zaoszczędzić na świadomym kształtowaniu przestrzeni? Jak mieszkać tanio, zielono i zdrowo?
  • Drugie szkolenie, Sustainable buidling assesments – 10 wtajemniczeń budynku zrównoważonego, poprowadzi jedna z ekspertek PLGBC – Ewa Kosmala (Knauf Insulation).
    Czy istnieje metodologia, która pozwoliłaby określić rodzaj oddziaływania budynku na środowisko? Co to jest LEED, BREEAM, HQE ? W jaki sposób budynek oddziałuje na człowieka? I jak sprawić, aby to oddziaływanie było pozytywne?

Zapisy na szkolenia – już wkrótce.

Osoba kontaktowa:

Magdalena Kałużyńska, Koordynator ds. Marketingu
e-mail: mkaluzynska@plgbc.org.pl
tel.: +48 537 445 958

Podobne artykuły