Artykuł Dodaj artykuł

Do Areny po własne „M”

Przeszło 60 wystawców zaprezentuje swoją ofertę w najbliższy weekend (5-6 marca) podczas targów mieszkaniowych organizowanych przez Tabelaofert.pl w poznańskiej Arenie. Przez dwa dni zwiedzający będą mieli kolejną okazję zapoznać się z najnowszą ofertą mieszkaniową z Poznania i okolic.

Przeszło 60 wystawców zaprezentuje swoją ofertę w najbliższy weekend (5-6 marca) podczas targów mieszkaniowych organizowanych przez Tabelaofert.pl w poznańskiej Arenie. Przez dwa dni zwiedzający będą mieli kolejną okazję zapoznać się z najnowszą ofertą mieszkaniową z Poznania i okolic.

Po frekwencji na ostatnich targach nieruchomości w MTP wyraźnie widać, iż zmiana stawki VAT nie wpłynęła na spadek zainteresowania klientów. Deweloperzy zwracają uwagę na stabilny popyt na mieszkania, zwłaszcza te mniejsze. 

Co nas czeka w Arenie?

Podczas targów, prócz zapoznania się z ofertą deweloperów, będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach dla zwiedzających „7 kroków do własnego M". Specjaliści doradzą jak załatwić wszelkie formalności związane z zakupem mieszkania czy domu. W trakcie warsztatów prawnicy opowiedzą m.in. o umowie przedwstępnej, akcie notarialnym oraz prawach i obowiązkach kupującego i sprzedającego.

Organizatorzy dla odwiedzających przygotowali dodatkowo unikalny produkt bankowy - Targowy Kredyt Mieszkaniowy. Przyznawany jest on na preferencyjnych warunkach i dopasowany indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego ze zwiedzających. Jak co roku przygotowany zostanie Katalog Mieszkaniowy zawierający oferty deweloperów, mapy i prezentacje inwestycji, oferty kredytowe banków, wskazówki i porady ekspertów. Nowością tegorocznej edycji będzie specjalnie przygotowana tablica ogłoszeń, na której każdy chętny będzie mógł całkowicie bezpłatnie zamieścić swój anons. Zainteresowani znajdą ją w Centrum Informacji Mieszkaniowej.

Czego szukają Poznaniacy?

Jak zauważają deweloperzy na przestrzeni ostatnich kilku lat nie zmieniły się również oczekiwania Poznaniaków - Ostatnie targi potwierdziły, iż Poznaniacy zainteresowani są głównie mieszkaniami mniejszymi to znaczy 2-pokojowymi oraz kawalerkami – mówi Jacek Cenkiel, prezes UWI Inwestycje S.A. Jednakże jak dodaje Agnieszka Węgrowska z firmy Nickel Development – Dużą popularnością cieszą się także mieszkania 3-pokojowe, ale o niedużej powierzchni, poniżej 60 mkw.

Wciąż jednak ogromną wagę przywiązujemy do ceny mieszkań, a to za sprawą zdolności kredytowej zainteresowanych kupnem nieruchomości - Mieszkanie może nie być duże, za to koniecznie funkcjonalne – najchętniej 3 pokoje, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze i ogród. Mimo wszystko, to jednak cena jest czynnikiem najważniejszym, decydującym o zakupie nieruchomości – mówi Piotr Swoboda z firmy Skaland Sp. z o.o.

Deweloperzy oferują

Zainteresowani nabyciem nieruchomości w Poznaniu z pewnością znajdą coś dla siebie. - Na nadchodzących targach będziemy mogli pochwalić się naszymi nowościami – drugim etapem naszej najnowszej inwestycji Malty Nowej (budynki B i C) oraz kolejnym etapem budowy na os. Stefana Batorego. Sprzedaż obydwu ofert dopiero ruszyła także nasi potencjalni klienci będą mieli w czym wybierać – mówi Jacek Cenkiel, Prezes Zarządu UWI Inwestycje S.A.

Dla miłośników mieszkań w centrum Nickel Development przedstawi swoją ofertę mieszkań w Kamienicy za Teatrem. Prócz lokali firma oferuje również pomoc specjalistów przy wyborze mieszkania i jego urządzenia - Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na którym czekać będą architekci Cermag Poznań, którzy doradzą, w jaki sposób najefektywniej, najbardziej funkcjonalnie zaaranżować mieszkanie, opowiedzą o trendach w wyposażaniu wnętrz, doradzą jakie kolory i dlaczego byłyby w danym mieszkaniu najkorzystniejsze – mówi Agnieszka Węgrowska, kierownik marketingu i PR z firmy Nickel Development. Prócz tego firma oferuje również mieszkania na Osiedlu Księżnej Dąbrówki | ZAMKOWA.

Wszystkich, doceniający walory podmiejskiego życia, powinni zapoznać się z ofertą firmy Skaland - Na targach mieszkaniowych przedstawimy nasze 3 oferty – Osiedle Świerkowa Polana w Robakowie z mieszkaniami w zabudowie bliźniaczej, Osiedle Sosnowe w Kamionkach, w którym zostały ostatnie wolne domy oraz cieszące się dużym zainteresowaniem Osiedle Nowe Koninko z nowymi domami szeregowymi i ostatnimi dwoma domami wolnostojącymi – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland Sp. z o.o.

Arena będzie dostępna dla zwiedzających w godz. 10-17. Szczegółowy program dostępny jest na stronie organizatora. Sponsorem Targów Tabealaofert.pl jest firma Family House Sp. z o.o., a mecenat nad imprezą sprawuje GGW Development Grynhoff, Woźny Sp.j.

Podobne artykuły