Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Klejenie z Baumit Baumacol

Zaprawy klejowe z serii Baumit Baumacol pozwalają na klejenie każdego rodzaju płytek ceramicznych, gresowych, szklanych, klinkierowych i kamiennych w dowolnym rodzaju pomieszczeń. Mogą być stosowane zarówno w budynkach nowowznoszonych jak i już istniejący

Zaprawy klejowe z serii Baumit Baumacol pozwalają na klejenie każdego rodzaju płytek ceramicznych, gresowych, szklanych, klinkierowych i kamiennych w dowolnym rodzaju pomieszczeń. Mogą być stosowane zarówno w budynkach nowowznoszonych jak i już istniejących.

Klejenie z Baumit Baumacol

W skład produktów Baumit Baumacol do klejenia płytek ceramicznych wchodzą:

1. Wysokoplastyczna zaprawa klejowa Baumit FlexTop

To produkt stosowany do układania każdego rodzaju płytek ceramicznych oraz z kamienia naturalnego i sztucznego na podłożach odkształcalnych, poddawanych podwyższonym obciążeniom termicznym i mechanicznym. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz budynków, na tarasach i balkonach oraz w basenach i zbiornikach wodnych.

Klasyfikacja wg normy PN-EN 12004: C2TE SI

2. Elastyczna zaprawa klejowa FlexUni

To cementowa, uniwersalna w stosowaniu, cienkowarstwowa (grubość warstwy kleju do 5 mm), i wysokowytrzymała, zaprawa. Stosowana do układania płytek z glazury i terakoty oraz płytek gresowych na balkonach i tarasach, na cokołach budynków oraz powierzchniach o podwyższonych obciążeniach termicznych (końcowa przyczepność do podłoża wynosi >1,0 MPa).

Klasyfikacja wg normy PN-EN 12004: C2TE

3. Zaprawa klejowa Baumit Pro

To cementowa, modyfikowana polimerami, cienkowarstwowa (grubość warstwy kleju do 5 mm) ulepszona zaprawa klejowa. Stosowana do układania płytek z glazury i terakoty oraz płytek gresowych o maksymalnych wymiarach 40 x 40 cm (układanie wewnątrz pomieszczeń, na podłożach bez ogrzewania podłogowego)

Dzięki właściwościom tiksotropowym zaprawy, nie występuje efekt spływania płytek z powierzchni pionowych. Końcowa przyczepność do podłoża wynosi >0,5 MPa.

Klasyfikacja wg normy PN-EN 12004: C1T

4. Zaprawa klejowa Baumit Basic

W pomieszczeniach o normalnych warunkach , na podłożach nieodkształcalnych zaleca się zaprawę klejącą Baumacol Basic. Jest to cementowa, cienkowarstwowa (grubość warstwy kleju do 5 mm), modyfikowana zaprawa klejąca o łatwej w użyciu konsystencji, optymalnych parametrach końcowych oraz przyczepności do podłoża >0,5 MPa.

Klasyfikacja wg normy PN-EN 12004: C1

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły