Artykuł Dodaj artykuł

Jeszcze bogatszy asortyment Porotherm do budowy ścian jednowarstwowych

W roku 2009 firma Wienerberger wprowadziła na polski rynek aż cztery, nowe, wysokozaawansowane technologicznie produkty Porotherm przeznaczone do budowy zewnętrznych ścian nośnych niewymagających docieplenia.

logo.wienerberger.030609.jpgW roku 2009 firma Wienerberger wprowadziła na polski rynek aż cztery, nowe, wysokozaawansowane technologicznie produkty Porotherm przeznaczone do budowy zewnętrznych ścian nośnych niewymagających docieplenia.

Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom idea domów energooszczędnych będzie zarówno dla inwestorów, jak i dla wykonawców jeszcze bardziej korzystna ekonomicznie, łatwiejsza i szybsza w realizacji.

porotherm44si.1.030609.jpg
Porotherm 44 Si

Z początkiem roku 2009 oferta produktów Porotherm przeznaczonych do budowy ścian jednowarstwowych została wzbogacona o dwa innowacyjne wyroby z linii Si oraz nowy, nie stosowany dotychczas w Polsce, system Porotherm Profi.

Najcieplejsze pustaki w Polsce

Porotherm Si to gama produktów o zwiększonej liczbie porów i drążeń oraz znacznie cieńszych ściankach w porównaniu z systemem tradycyjnym, osiągająca bardzo korzystne parametry współczynnika przenikania ciepła.

Reprezentują ją Porotherm 44 Si - nagrodzony Złotym Medalem na Międzynardowych Targach Poznańskich targach BUDMA 2009 - który pozwala na wybudowanie ściany zewnętrznej o współczynniku U równym 0,26 W/m²K i Porotherm 38 Si umożliwiający dla gotowego muru uzyskanie współczynnika U= 0,29 W/m²K.

Nowe możliwości racjonalnego budowania

Odpowiedzią na rosnące zainteresowanie klientów możliwościami budowania w technologii jednowarstwowej oraz oczekiwania odnośnie usprawnienia i tym samym przyspieszenia prac budowlanych jest wprowadzenie do asortymentu całkowicie nowatorskiego na rynku ceramiki budowlanej rozwiązania, jakim jest system Porotherm Profi.

porotherm38si.2.030609.jpg
Porotherm 38 Si

W systemie Porotherm Profi szlifowane pustaki ceramiczne Porotherm są murowane na specjalną, cienką (ok. 1mm), spoinę. Budowanie tą metodą jest korzystne ekonomicznie z uwagi na mniejszą pracochłonność wykonania, niższe zużycie zaprawy oraz zmniejszenie ilość utrzymywanego na budowie sprzętu. Z pustaków Porotherm Profi możliwe jest wykonanie ścian wszystkich rodzajów.

Ściany jednowarstwowe budowane z pustaków poryzowanych Porotherm charakteryzuje doskonała izolacyjność termiczna, trwałość, wytrzymałość i odporność ogniowa. Dzięki naturalnemu pochodzeniu cegieł w budynkach tworzy się przyjazny człowiekowi, zdrowy mikroklimat, natomiast możliwość użycia materiałów jednego producenta do stworzenia konstrukcji całego domu pozwala widocznie oszczędzić czas i pieniądze.

Więcej na: www.wienerberger.pl