Wynik wyszukiwania

 
Fundacja Śnieżki zachęca do pomocy w ramach 1% zdjęcie

Fundacja Śnieżki zachęca do pomocy w ramach 1%

Fundacja Śnieżki przypomina, że przy okazji rozliczania podatku można przekazać 1% świadczenia na wsparcie jej działalności.

Czytaj więcej

 
Budynek czy budowla – trudności prawne i ich skutki finansowe zdjęcie

Budynek czy budowla – trudności prawne i ich skutki finansowe

Właściciele nieruchomości oraz inwestorzy spotykają się z wieloma zagadnieniami prawnymi i podatkowymi, związanymi z powstającymi budynkami. 

Czytaj więcej

 
Mieszkanie dla młodych a zwrot podatku VAT zdjęcie

Mieszkanie dla młodych a zwrot podatku VAT

Wraz z wprowadzeniem programu Mieszkanie dla Młodych zlikwidowano możliwość odliczenia części podatku VAT na niektóre materiały budowlane. Pozostawiono jednak tę ulgę dla osób młodych, które budują swój pierwszy dom.

Czytaj więcej

 

Rozliczanie usług budowlanych w świetle nowelizacji ustawy o podatku VAT. Co się zmienia dla przedsiębiorcy?

Z początkiem roku weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku VAT. Jedna z najważniejszych zmian dotyczy rozszerzenia katalogu czynności rozliczanych w ramach procedury odwrotnego obciążenia, który teraz obejmuje usługi budowlane. 

Czytaj więcej

 

Prawdy i mity o zwrocie podatku VAT na materiały budowlane

Czy można wnioskować o zwrot części kosztów VAT poniesionych na sprzęt AGD, jak piekarnik lub kuchenka, kupiony na raty?

Czytaj więcej

 
Aby uzyskać zwrot VAT-u, kup materiały budowlane zdjęcie

Aby uzyskać zwrot VAT-u, kup materiały budowlane

1 stycznia 2014 roku wejdą w życie nowe, bardziej restrykcyjne zasady dotyczące zwrotu części podatku VAT za zakupione materiały budowlane. Jeśli planujemy remont lub budowę domu, warto nabyć materiały do końca 2013 roku. Będziemy mogli wówczas odzyskać część zapłaconego VAT-u jeszcze według starych, korzystniejszych przepisów.  

Czytaj więcej

 
Koniec ze zwrotem VAT za materiały budowlane zdjęcie

Koniec ze zwrotem VAT za materiały budowlane

Budujesz albo remontujesz dach? Lepiej się pośpiesz, bo zwrot VAT za materiały budowlane będzie obowiązywał tylko do końca 2013 roku!

Czytaj więcej

 
Kontenery jednak bez podatku od nieruchomości zdjęcie

Kontenery jednak bez podatku od nieruchomości

W ostatnich latach spore problemy interpretacyjne budziła kwestia opodatkowania przenośnych kontenerów, które są wykorzystywane np. na dużych placach budowy.

Czytaj więcej

 

Budowlańcy alarmują: zmiany w VAT pogarszają płynność

Podpisany w grudniu przez Prezydenta pakiet ustaw, ma za zadanie poprawić ściągalność podatków i utrudnić ich wyłudzenia. Czy taki efekt udało się osiągnąć, jeszcze za wcześnie oceniać, jednak już widać inne efekty, niestety negatywne.

Czytaj więcej

 
Małe jest piękne zdjęcie

Małe jest piękne

Zgodnie z projektem Ministerstwa Finansów tylko inwestorzy poniżej 36 roku życia, budujący domy do 100m2 powierzchni użytkowej, dostaną częściowy zwrot podatku VAT od 2014 roku.

Czytaj więcej

 
Ulga podatkowa na wykończenie nowego mieszkania tylko do końca roku zdjęcie

Ulga podatkowa na wykończenie nowego mieszkania tylko do końca roku

Jeśli planujesz lub jesteś w trakcie wykańczania mieszkania kupionego od dewelopera, to zwrot za zakupione na ten cel materiały będzie można otrzymać tylko do końca 2013 r. Już niebawem obowiązywać zacznie nowa ustawa, która pozwoli na odliczanie części podatku VAT jedynie od towarów przeznaczonych na budowę.  

Czytaj więcej

 
Pewna gwarancja jakości wody - zawory SCHELL z blokadą strumienia zwrotnego zdjęcie

Pewna gwarancja jakości wody - zawory SCHELL z blokadą strumienia zwrotnego

Przy projektowaniu instalacji wodnej ważne jest nie tylko zapewnienie odpowiedniej dystrybucji wody, lecz również odpowiednie zabezpieczenia gwarantujące czystość wody w instalacji.

Czytaj więcej

 
Międzynarodowy Rok Szkła: Wielozadaniowa wszechstronność, czyli szkło w architekturze zdjęcie

Międzynarodowy Rok Szkła: Wielozadaniowa wszechstronność, czyli szkło w architekturze

Tempora mutantur et nos mutamur in illis (‘czasy się zmieniają, a my zmieniamy się wraz z nimi’) – tę łacińską maksymę przypominającą o nieuchronności indywidualnej ewolucji w ścisłym związku z transformacją otaczającej nas rzeczywistości, można odnieść do wszystkich właściwie dziedzin życia. Architektura należy do tego sektora, który na przemiany musi reagować najszybciej – i bezzwłocznie się do nich dostosowywać. Co więcej, dostrzegając modyfikacje kierunków globalnego rozwoju, często sama inicjuje reorientację. Zaprojektowanie budynku jest bowiem równoznaczne z przyjęciem odpowiedzialności nie tylko za przyjazną użytkownikom przestrzeń, ale też jego wpływ na środowisko naturalne. Stąd wyraźnie widoczny zwrot w kierunku zrównoważonego budownictwa i ekologicznych materiałów, wśród których prym wiedzie szkło.

Czytaj więcej

 

Planujesz remont w 2014? Zacznij go jeszcze w tym roku, a zaoszczędzisz

Od początku 2014 roku zmianie ulegną zasady uzyskiwania zwrotu podatku VAT od zakupionych materiałów budowlanych. W związku z tym koniec roku warto przeznaczyć na zgromadzenie materiałów niezbędnych do budowy domu czy remontu mieszkania.

Czytaj więcej

 
Gdy ulga się kończy Polacy ruszają do kas zdjęcie

Gdy ulga się kończy Polacy ruszają do kas

Branża budowlana podlega regułom sezonowości, a na ostateczne wyniki sprzedaży wpływa wiele czynników. W tym roku jednym z nich może być zbliżający się koniec ulgi remontowej, uprawniającej do zwrotu podatku VAT. Czy klienci przypuszczą szturm na markety, tym samym podbijając wskaźniki sprzedaży w ostatnim kwartale 2013 roku?

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 381