Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Wynik wyszukiwania

 
Dlaczego waga w sklepie jest taka ważna? zdjęcie

Dlaczego waga w sklepie jest taka ważna?

Posiadanie wagi we własnym sklepie czy szeroko rozumianym przemyśle jest rzeczą podstawową. Jest to narzędzie, bez którego nie można się obejść - czasami nawet w prywatnych gospodarstwach domowych na listę rzeczy trafia właśnie waga.

Czytaj więcej

 
Waga hakowa – charakterystyka i zastosowanie zdjęcie

Waga hakowa – charakterystyka i zastosowanie

Wagi hakowe zalicza się do kategorii wag wiszących. Różnią się one między sobą przede wszystkim wagą udźwigu, ale również gabarytami. Tego typu wagi często nazywa się urządzeniami do zadań specjalnych, bo używane są głównie w przemyśle ciężkim, gdzie nie ma miejsca na ustawienie platformy wagowej.

Czytaj więcej

 
Uwaga, woda! Jak uchronić dom przed zalaniem  zdjęcie

Uwaga, woda! Jak uchronić dom przed zalaniem

Częstą przyczyną zalania jest pęknięta rura, co w konsekwencji może doprowadzić do kosztownego remontu i… problemów z sąsiadem. Podpowiadamy, jak tego uniknąć, wykorzystując wykrywacz i opalarkę.

Czytaj więcej

 
Uwaga, wilgoć w stropodachu, czyli jak osuszać konstrukcje dachów płaskich zdjęcie

Uwaga, wilgoć w stropodachu, czyli jak osuszać konstrukcje dachów płaskich

Zima to czas, kiedy tradycyjnie notuje się w Polsce najwięcej dni z opadami, jesień zalicza się zaś do najbardziej mokrych pór roku pod względem łącznej sumy opadów. Dla projektanta i wykonawcy oznacza to zatem konieczność poradzenia sobie z problemem wody i wilgoci penetrujących części pod ociepleniem dachów płaskich.   

Czytaj więcej

 
Nowy numer: ELEKTRONIKA - KONSTRUKCJE, TECHNOLOGIE, ZASTOSOWANIA nr 3/2019 zdjęcie

Nowy numer: ELEKTRONIKA - KONSTRUKCJE, TECHNOLOGIE, ZASTOSOWANIA nr 3/2019

Artykuły w naszym miesięczniku ukazują w języku polskim lub angielskim. Autorami prac są głównie polscy naukowcy i specjaliści, ale również i zagraniczni.

Czytaj więcej

 
Drzwi Siesta Line od VOX. Klasyka z nutą ekstrawagancji zdjęcie

Drzwi Siesta Line od VOX. Klasyka z nutą ekstrawagancji

Wymiana drzwi to niekiedy konieczność, a czasami dobry sposób na metamorfozę wnętrza. Przy ich wyborze warto pamiętać, aby swoim wyglądem nie determinowały pozostałych elementów wystroju, a wręcz przeciwnie efektownie współgrały z pomieszczeniami utrzymanymi w różnych klimatach.

Czytaj więcej

 
System elektronicznej kontroli dostępu Ixalo w technologii RFID zdjęcie

System elektronicznej kontroli dostępu Ixalo w technologii RFID

W najnowocześniejszych budynkach użyteczności publicznej i biurowcach kontrola dostępu staje się stałym elementem. Autoryzacja wejścia zapewnia bezpieczeństwo, ale również funkcjonalność. Zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania coraz częściej pojawia się nie tylko w biurach, ale też w hotelach, domach opieki czy szpitalach.

Czytaj więcej

 
Uwaga, będzie ślisko! Stwórz bezpieczną przestrzeń wokół domu zdjęcie

Uwaga, będzie ślisko! Stwórz bezpieczną przestrzeń wokół domu

Chodnik, schody, taras, balkon… Te miejsca lada dzień zmienią się w chytrze zasadzoną przez naturę pułapkę. Jeśli nie planujesz w najbliższym czasie zakładania gipsowych opatrunków i dłuższego zwolnienia z pracy, upewnij się, że otoczenie twojego domu jest bezpieczne i antypoślizgowe.

Czytaj więcej

 
Bezpieczne i wygodne elektroniczne wkładki do zamka Ixalo RFID zdjęcie

Bezpieczne i wygodne elektroniczne wkładki do zamka Ixalo RFID

GU Polska wprowadza na rynek nowość – elektroniczne wkładki do zamka Ixalo RFID, dzięki którym drzwi otwiera się za pomocą transponderów – breloka lub karty.  

Czytaj więcej

 

Straty w majątku firmowym? Odpowiedź to nowe technologie!

Czasem ginie długopis, czasem wiertarka, a czasem karton glazury. Jak duży wpływ na płynność finansową firmy ma właściwa ewidencja majątku, wie każdy kto kiedykolwiek odpowiadał za stany magazynowe.  

Czytaj więcej

 
Pianokleje – przewaga dzięki autorskiej technologii zdjęcie

Pianokleje – przewaga dzięki autorskiej technologii

Grupa Selena od wielu lat prowadzi intensywną działalność badawczo-rozwojową, której efektem są rozwiązania zmieniające całkowicie sposób realizacji projektów budowlanych. 

Czytaj więcej

 

Uwaga! Renowacja potrzebna

W Polsce znajduje się ponad 70 tys. zabytkowych nieruchomości. 2/3 z nich wymaga renowacji, a około 7% wymaga natychmiastowych działań. Jak wynika z analiz naukowych odnowienie zabytków to nie tylko dbanie o bezpieczeństwo i symbole historii ale także realny zysk dla miasta lub regionu.

Czytaj więcej

 
Nowy e-katalog z produktami firmy Röben zdjęcie

Nowy e-katalog z produktami firmy Röben

W serwisie internetowym pracowni projektowej Archipelag, dostępny jest już najnowszy e-katalog - „ARCHIPELAG modne elewacje”, polecający produkty firmy Röben na dach i elewację oraz omawiający wiele interesujących dla inwestorów treści  

Czytaj więcej

 

UWAGA! Mandaty za zaniedbany plac budowy

Plac budowy – niezależnie od wielkości czy prestiżu wykonawcy, wymaga zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. Jednakże nie chodzi o jednorazową interwencję i rozwieszenie tablic informacyjnych, a także oznaczenie wykopów czy miejsc, w których osoby trzecie mogą ulec wypadkowi bądź stracić życie. Dbanie o plac budowy to praca, która wymaga regularności – sprzątania i porządkowania.

Czytaj więcej

 
Uwaga nierówności! Czyli jak radzić sobie z pracami na wysokości w przypadku nierównych lub niestabilnych podłoży zdjęcie

Uwaga nierówności! Czyli jak radzić sobie z pracami na wysokości w przypadku nierównych lub niestabilnych podłoży

Prace zarówno remontowe, jak i porządkowe zmuszają nas często to działania w niesprzyjających warunkach. Sprzątanie szafek zawieszonych pod sufitem lub mycie wysokich okien nie stanowi większego problemu jeśli dysponujemy dobrą drabiną.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 388