Szyba zespolona to istotny element fasady okiennej. W jej skład wchodzi nie tylko szkło, ale także szereg elementów, których nie widać na pierwszy rzut oka – m.in. ramki dystansowe, uszczelniacze czy absorbent wilgoci. Zapraszamy do drugiej części cyklu opisującego proces produkcji szyb zespolonych.
Szyby mają zazwyczaj największy udział w powierzchni okna. W przypadku dużych przeszkleń fasadowych mogą stanowić nawet 90% elewacji. Są one transparentne, ale mają wiele istotnych funkcji, które wpływają na komfort użytkowania pomieszczeń. Jak powstają szyby zespolone? Zapraszamy do pierwszej części cyklu z procesu produkcji szyby zespolonej.
Największe statki świata oraz najbardziej luksusowe jachty są wręcz nafaszerowane przepychem, bogactwem i… szkłem, które wpływa nie tylko na walory estetyczne, ale też decyduje o funkcjonalności jednostki i podnosi komfort jej użytkowania.
Stanowi aż 85 procent powierzchni okna, wpływa na poziom izolacji cieplnej, poprawia jakość ochrony przed hałasem, zapewnia dostęp do naturalnego światła – szyba.
W świetle nadchodzących Warunków Technicznych 2021 najważniejszym aspektem staje się termoizolacja przegrody zewnętrznej.
Budować mądrze, to łączyć najwyższej jakości rozwiązania oraz maksymalnie wykorzystywać warunki naturalne danej szerokości geograficznej. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy wybieramy okna do domu wolnostojącego. Od ich rozmieszczenia zależy bowiem optymalne doświetlenie pomieszczeń, a także wysokość rachunków za ogrzewanie. Ale to nie wszystko. Idealnym dopełnieniem mądrego projektu będą innowacyjne przeszklenia. Tu z pomocą przychodzą nowoczesne szyby ECLAZ łączące wysokie parametry energetyczne i doskonałą przezierność – bez szkody dla właściwości termoizolacyjnych.
Nowoczesne projekty wyróżnia dziś nie tylko niepowtarzalny design, ale przede wszystkim kompleksowa troska o użytkowników i środowisko. Cieszące się popularnością duże przeszklenia zapewniają wysoki komfort funkcjonowania przebywającym wewnątrz osobom – cieplny, świetlny, wizualny i akustyczny, dbają o bezpieczeństwo, chronią przed działaniem czynników zewnętrznych czy próbami włamania.
Pandemia nie zwalnia tempa. Praca zdalna, na jaką decyduje się wielu pracowników, za zgodą swoich pracodawców, jest wciąż popularnym trendem w obecnej sytuacji na rynku pracy. NSG Group, właściciel marki Pilkington, radzi, jak zapewnić sobie optymalne warunki pracy w domu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych przeszkleń architektonicznych.
Gdy patrzymy na szybę okienną, wszystko wydaje się jasne i… przejrzyste. A jednak, jeśli przyjrzymy się bliżej jej właściwościom, przeszklenie ujawnią pełnię swoich możliwości, oferując nam komfort i bezpieczeństwo.
Press Glass S.A. i Yawal S.A. od blisko trzech dekad współpracują, dostarczając inwestorom za pośrednictwem firm wykonawczych najwyższej jakości konstrukcje fasadowe czy okienno-drzwiowe.
Niektóre produkty zmieniamy co sezon – ubrania, buty służą nam w odpowiednich porach roku. Inne, które pozostają z nami na lata, mogą wpływać na poczucie komfortu w naszych domach, nasze zdrowie i wysokość opłacanych przez nas rachunków.
Blisko do 24% więcej powierzchni użytkowej (przy minimalnej grubości zabudowy), doskonały komfort cieplny, wysoka odporność na zniszczenia, szybki i łatwy montaż to kluczowe benefity, jakie niesie zastosowanie nowych płyt zespolonych ISOVER EasyTherm.
Lider produkcji szyb zespolonych w Polsce – Pilkington IGP podjął decyzję o rozbudowie zakładu w Ostrołęce. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na marzec 2020 roku. Dzięki powiększeniu powierzchni, doposażeniu zakładu, a także zwiększeniu zatrudnienia, przewidywane jest podwojenie mocy produkcyjnych.
Jesień to czas powrotów do obowiązków. Kończą się urlopy, wakacje, a zaczynają... dylematy.
Stały dostęp do światła słonecznego jest istotny w każdym budynku, ale jego duża ilość może przeszkadzać.