Koszyk: BRAK


Wynik wyszukiwania

 
Wybierasz okna do domu? Zapytaj o wodoszczelność zdjęcie

Wybierasz okna do domu? Zapytaj o wodoszczelność

Nieprzewidywalna pogoda to test dla drzwi i okien w naszych domach. Duże amplitudy temperatur i zmienne ciśnienie są przyczyną silnych wiatrów, gwałtownych burz oraz częstych ulew powodujących powodzie. Aby woda opadowa nie przeciekała przez okna do wnętrz, stolarka powinna posiadać najwyższą klasę wodoszczelności.  

Czytaj więcej

 
Posadzka – bariera przed wodą i chłodem. Jak zapewnić jej szczelność? zdjęcie

Posadzka – bariera przed wodą i chłodem. Jak zapewnić jej szczelność?

Z odpowiednio zaizolowaną termicznie i przeciwwilgociowo posadzką jest jak z dobrze dobranymi butami, które skutecznie chronią nas przed zimnem i wodą. Jej właściwe zabezpieczenie ma równie duże znaczenie dla komfortu użytkowania budynku oraz spełnienia wymagań WT 2021, co ocieplenie ścian zewnętrznych czy też dachu. Przy uszczelnieniu posadzki bardzo dobrze sprawdza się „klej wiecznie żywy” – butyl.

Czytaj więcej

 
W dachu skośnym jak w szwajcarskim zegarku zdjęcie

W dachu skośnym jak w szwajcarskim zegarku

Projektowanie poprawne pod względem termiki, wentylacji i szczelności powietrznej

Czytaj więcej

 
Wentylacja i szczelność dachu to podstawa zdjęcie

Wentylacja i szczelność dachu to podstawa

Dach to jeden z najważniejszych elementów budynku. Stanowi ozdobę konstrukcji, decydując o jej charakterze i przykuwając spojrzenie, ale przede wszystkim zabezpiecza budynek przed czynnikami atmosferycznymi. Ponieważ to właśnie dach najbardziej narażony jest na działanie wilgoci i zmian temperatury, ważne jest, aby go odpowiednio zabezpieczyć. Szczególnie podczas zimy!

Czytaj więcej

 
Możliwości projektowe fasad FA 50N od Yawal S.A. zdjęcie

Możliwości projektowe fasad FA 50N od Yawal S.A.

System FA 50N sklasyfikowany jest w grupie najlepszych ścian osłonowych dostępnych na rynku pod względem izolacyjności termicznej, akustycznej, wodoszczelności oraz wytrzymałości na obciążenie wiatrem.

Czytaj więcej

 
Nowe elektryczne kurtyny powietrzne Panasonic zdjęcie

Nowe elektryczne kurtyny powietrzne Panasonic

Panasonic rozszerzył ofertę rozwiazań grzewczo-chłodzących o nowe modele elektrycznych kurtyn powietrznych opracowanych na potrzeby obiektów handlowych, przemysłowych i komercyjnych. Ich wykorzystanie pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania i chłodzenia budynku poprzez zapobieganie ucieczce ciepła lub schłodzonego powietrza na zewnątrz.

Czytaj więcej

 
Jak zapobiec powstawaniu wilgoci pod dachem? zdjęcie

Jak zapobiec powstawaniu wilgoci pod dachem?

Powstawanie wilgoci pod dachem to jedno z najczęstszych zjawisk, które doskwiera wszystkim, którzy podczas budowy domu lub wymiany połaci nie zadbali o zapewnienie odpowiedniej wentylacji całej konstrukcji dachowej. Pojawia się ona najczęściej w wyniku przecieków oraz skraplającej się pary wodnej pochodzącej z wnętrza domu.

Czytaj więcej

 
Ciepły dom zimą – jak nie przepłacić za ogrzewanie? zdjęcie

Ciepły dom zimą – jak nie przepłacić za ogrzewanie?

Podczas sezonu grzewczego szczególnie mocno zwracamy uwagę na kwestie szczelności okien i izolacji termicznej w domu. Utrzymanie optymalnej temperatury może być szczególnie trudne w przypadku domów z dużymi przeszkleniami, takimi jak drzwi tarasowe.  

Czytaj więcej

 
AIRnetTM – gwarancja szczelności zdjęcie

AIRnetTM – gwarancja szczelności

Doświadczenie przeprowadzanych badań szczelności sieci wykazuje, że straty wynikające z nieszczelności na poziomie 20%-25% są, w przypadku rozległych starszych instalacji, praktycznie standardem.

Czytaj więcej

 
Szczelność jest ważna zdjęcie

Szczelność jest ważna

W środę, 17 grudnia, odbyło się spotkanie poświęcone testom szczelności budynku. Jest to kolejny ważny temat, jaki porusza Zrzeszenie Montażystów Stolarki, a wiąże się w dużym stopniu z prawidłowym montażem okien i drzwi.

Czytaj więcej

 
Jak przeprowadza się sprawdzanie szczelności instalacji wodnej? zdjęcie

Jak przeprowadza się sprawdzanie szczelności instalacji wodnej?

Instalacja wodna powinna być szczelna, ponieważ tylko wtedy będzie działać prawidłowo i nie będzie zwiększała ryzyka dotyczącego zalania budynku.

Czytaj więcej

 
Wilgotność w budynkach zdjęcie

Wilgotność w budynkach

W środowisku naturalnym poza obszarami pustynnymi i polarnymi wilgotność występuje wszędzie. Jej powstawanie wewnątrz i na zewnątrz miejsc w których pojawia się człowiek jest nieuniknione. 

Czytaj więcej

 
Sprawdźmy szczelność domu przed zimą zdjęcie

Sprawdźmy szczelność domu przed zimą

Śnieżna, mroźna, a może słoneczna i łagodna? – nadchodząca zima to zawsze dla właścicieli domów sygnał, że trzeba przygotować się na pewne pogorszenie warunków atmosferycznych. Do naczelnych zadań należy tu sprawdzenie, czy wnętrze będzie przez kolejne miesiące chronione przed ubytkami ciepła.

Czytaj więcej

 
Panasonic wprowadza superciche pompy ciepła Aquarea T-CAP zdjęcie

Panasonic wprowadza superciche pompy ciepła Aquarea T-CAP

Panasonic uzupełnił linię powietrznych pomp ciepła Aquarea T-CAP o modele z trybem Super Quiet. Jednostki o mocach 9 kW, 12 kW i 16 kW zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o budynkach mieszkalnych, w których cicha praca odgrywa kluczowa rolę.  

Czytaj więcej

 
Jak eliminować nieszczelności w oknach i zapobiegać utracie ciepła? zdjęcie

Jak eliminować nieszczelności w oknach i zapobiegać utracie ciepła?

Okres zimowy to ten właśnie czas, gdy przypominamy sobie o koszcie energii cieplnej i o tym jak wiele się jej marnuje przez nieszczelne okna.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 89