Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Wynik wyszukiwania

 
 Rekuperacja w energooszczędnym domu zdjęcie

Rekuperacja w energooszczędnym domu

Energooszczędny, komfortowy w codziennym użytkowaniu, a przede wszystkim zdrowy – taki powinien być nowoczesny dom. Najlepszy rozwiązaniem, aby spełnić te trzy warunki jest decyzja o rekuperacji mechanicznej, czyli wentylacji z odzyskiem ciepła już na etapie projektowania swoich czterech kątów. Warto zatem wybrać producenta, który da nam gwarancję jakości systemu na długie lata. VASCO Group daje taką pewność, a przy zakupie całego systemu VASCO SILENT VENTILATION oferuje 6-letnią gwarancję, program corocznych przeglądów i wiele innych korzyści.

Czytaj więcej

 
Rekuperacja – optymalna wentylacja w każdym budynku zdjęcie

Rekuperacja – optymalna wentylacja w każdym budynku

W ostatnim czasie coraz większą wagę przykłada się nie tylko do oszczędzania energii, ale również jakości powietrza. Temat wszechobecnego smogu nie schodzi z czołówek prasy i innych mediów. Architekci starają się więc, żeby budynki były jak najbardziej przyjazne użytkownikom i środowisku.

Czytaj więcej

 
Czy warto inwestować w dom z rekuperacją? zdjęcie

Czy warto inwestować w dom z rekuperacją?

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją, czyli odzyskiem ciepła z filtrowanego powietrza, to nowoczesne rozwiązanie, stosowane w budownictwie energooszczędnym. Na czym polega ta technologia i czy warto w nią zainwestować?

Czytaj więcej

 
Inteligentne sterowanie wentylacją zdjęcie

Inteligentne sterowanie wentylacją

Ustalenie odpowiedniego poziomu parametrów, jakie powinny występować w pomieszczeniach mieszkalnych nie zawsze jest proste. O ile jesteśmy w stanie określić i łatwo zmierzyć np. komfortową temperaturę, o tyle już zbadanie odpowiedniej wilgotności nie jest łatwe.

Czytaj więcej

 
Kiedy montaż systemu rekuperacji ma swoje uzasadnienie? zdjęcie

Kiedy montaż systemu rekuperacji ma swoje uzasadnienie?

W nowoczesnym budownictwie energooszczędnym i pasywnym dba się o to, aby eksploatacja obiektu mieszkalnego nie generowała wysokich kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej. Do oszczędności przyczyniają się między innymi systemy wentylacji z rekuperacją. Kiedy ich montaż będzie jak najbardziej uzasadniony?

Czytaj więcej

 

Termomodernizacja motorem zmian w instalacjach

Termomodernizacja – uwarunkowania formalnoprawne i finansowe. Perspektywy. Potencjał termomodernizacji w Polsce. Kierunki i kompleksowość działań (dopasowanie rozwiązań instalacyjnych do zmian konstrukcyjno-budowlanych).

Czytaj więcej

 
Problem wilgoci - trafić w sedno sprawy zdjęcie

Problem wilgoci - trafić w sedno sprawy

Wilgoć zagraża zdrowiu mieszkańców  i konstrukcji całego budynku. Jak do niej nie dopuścić?  Jak ją wyprowadzić z domu? Dziś o tym, skąd wzięła się plaga zagrzybionych ścian i jak w walce z wilgocią może pomóc automatyka budynkowa.

Czytaj więcej

 
Technologia jutra w minimalistycznym domu zdjęcie

Technologia jutra w minimalistycznym domu

Nowoczesne projekty domów kojarzą nam się z prostą formą i minimalizmem. Duże przeszklenia, otwarte przestrzenie i sporo technologicznych rozwiązań. Dlaczego domy-kostki stały się tak popularne i czy trend będzie się utrzymywał?

Czytaj więcej

 
Grzyb na ścianie - skąd się bierze i jak się go pozbyć zdjęcie

Grzyb na ścianie - skąd się bierze i jak się go pozbyć

Grzyb na ścianie to częsty problem pojawiający się w wielu domach i mieszkaniach, również w tych nowych. Objawia się w postaci nieestetycznych wykwitów i powoduje nieprzyjemny zapach, jednak przede wszystkim jest groźny dla zdrowia osób, które przebywają w takim pomieszczeniu. Z tego artykułu dowiesz się skąd bierze się grzyb w mieszkaniu, jak się go pozbyć i co zrobić, aby nie wrócił.

Czytaj więcej

 
Komfortowy system wentylacji w domach jednorodzinnych zdjęcie

Komfortowy system wentylacji w domach jednorodzinnych

Odpowiednia wentylacja domu ma ogromne znaczenie zarówno dla samego budynku, jak i komfortu wszystkich jego mieszkańców.

Czytaj więcej

 
Inteligentny dom – jak funkcjonuje ten system? zdjęcie

Inteligentny dom – jak funkcjonuje ten system?

Mianem „inteligentnego domu” zaczęto nazywać wszystkie budynki, które są w jakimś stopniu zautomatyzowane. Nie ulega wątpliwości, że systemy inteligentne znacznie ułatwiają życie i zwiększają komfort mieszkania w budynku. Mogą także zwiększać poziom bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

 
Porównanie systemów wentylacji. Czy rekuperator sprawdzi się w małym mieszkaniu? zdjęcie

Porównanie systemów wentylacji. Czy rekuperator sprawdzi się w małym mieszkaniu?

Stała wymiana powietrza w mieszkaniu jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, gdyż pozwala usunąć z pomieszczeń nagromadzony dwutlenek węgla. Odpowiednia wentylacja pomaga też wyeliminować zanieczyszczenia i kurz oraz nagromadzoną wilgoć, która przyczynia się do rozwoju pleśni na ścianach.

Czytaj więcej

 
Targi i Konferencja Efektywności Energetycznej „infoENERGIA 2017” zdjęcie

Targi i Konferencja Efektywności Energetycznej „infoENERGIA 2017”

Wydarzenie to odbędzie  się w Katowicach, stolicy jednego z największych ośrodków gospodarczych w Europie środkowo – wschodniej,  w dniach 23 – 24 lutego 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.  

Czytaj więcej

 
Nowy wymiar wymiany ciepła zdjęcie

Nowy wymiar wymiany ciepła

System wentylacji z rekuperacją to najlepszy sposób na podniesienie efektywności energetycznej budynku. Jednak oszczędność energii nie zawsze idzie w parze z wymogami zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Entalpiczne wymienniki ciepła marki Zehnder łączą wysoką sprawność odzysku ciepła z optymalną higieną pracy.

Czytaj więcej

 

Koszty budowy domu do stanu surowego zamkniętego – poznaj aktualne ceny!

Koszty mieszkań, szczególnie w dużych miastach, znacznie podskoczyły. Sprawia to, że coraz większa liczba inwestorów zastanawia się ile będzie kosztowało wybudowanie domu do stanu surowego zamkniętego.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 29