Knauf Industries Polska Sp. z o.o.
 
Gwarancja producenta, a gwarancja i rękojmia wykonawcy – co warto wiedzieć? zdjęcie

Gwarancja producenta, a gwarancja i rękojmia wykonawcy – co warto wiedzieć?

Nieusatysfakcjonowani dokonanym zakupem składamy reklamacje najczęściej na podstawie zapisów zawartych w gwarancji dostarczanej przez sprzedawcę lub producenta. Nie jest to jednak jedyna metoda dochodzenia swoich praw. Choć niewiele osób o tym wie, podstawą roszczenia może być również rękojmia, opisana w Kodeksie cywilnym. Prawo to obowiązuje również na rynku budowlanym.

Czytaj więcej

 
Wadliwy materiał na budowie: rękojmia i odpowiedzialności wykonawcy w świetle prawa zdjęcie

Wadliwy materiał na budowie: rękojmia i odpowiedzialności wykonawcy w świetle prawa

Wielu wykonawców zetknęło się z sytuacją, gdy klient-inwestor proponował prace budowlane z użyciem zakupionych już materiałów. 

Czytaj więcej

 
Sposoby zabezpieczania wykonawcy w relacji z podwykonawcą w branży budowlanej zdjęcie

Sposoby zabezpieczania wykonawcy w relacji z podwykonawcą w branży budowlanej

W procesie realizacji inwestycji budowlanych przedstawiciele firm wykonawczych wielokrotnie spotykają się z problematyką współpracy z podwykonawcami, która wynika z kwestii ponoszenia ryzyka w obszarze prawnym, finansowym oraz technicznym.

Czytaj więcej

 

Start 5-letniej rękojmi na mieszkania

25 grudnia wchodzi w życie ustawa o prawach konsumenta, która wprowadza pięcioletni okres rękojmi za wady fizyczne nieruchomości. 

Czytaj więcej

 

5 lat rękojmi za wady budynku

25 grudnia wchodzi w życie ustawa o prawach konsumenta1, która wprowadza pięcioletni okres rękojmi za wady. Oznacza to, że osoby kupujące mieszkanie na rynku pierwotnym będą miały 2 lata więcej na wykrycie ewentualnych usterek budynku. 

Czytaj więcej

 
Polecane szkolenia prawo budowlane w serwisie www.szkolenia24h.pl zdjęcie

Polecane szkolenia prawo budowlane w serwisie www.szkolenia24h.pl

Prawo budowlane jest najważniejszą ustawą z zakresu projektowania, budowy, nadzoru, utrzymania i rozbiórki obiektów budowlanych a także zasad działania organów administracji publicznej w tym zakresie. 

Czytaj więcej

 
Daj się urządzić deweloperowi - wykończenia wnętrz pod klucz w modzie zdjęcie

Daj się urządzić deweloperowi - wykończenia wnętrz pod klucz w modzie

Wykończenia wnętrz to tytaniczna praca i wie o tym każdy, kto choć raz remontował mieszkanie. Wybranie ekipy, projekt, zakup materiałów budowlanych i wykończeniowych to nie tylko wyzwanie finansowe, ale także sprawdzian cierpliwości i wyrozumiałości. Może zamiast wykańczać nowo zakupiony lokal samemu, warto zdać się na dewelopera?

Czytaj więcej

 
Jak sprawdzić czy mieszkanie jest zadłużone? zdjęcie

Jak sprawdzić czy mieszkanie jest zadłużone?

Zakup mieszkania to poważne przedsięwzięcie, wymagające przemyślanych i odpowiedzialnych decyzji. Największym zagrożeniem, które może spotkać potencjalnego nabywcę jest ryzyko kupna zadłużonego mieszkania. Jak zatem sprawdzić stan prawny nieruchomości? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Czytaj więcej

 
Czy kupować firmowy sprzęt na licytacjach komorniczych? zdjęcie

Czy kupować firmowy sprzęt na licytacjach komorniczych?

W dobie kryzysu wiele firm nie może sobie pozwolić na zakup ruchomości od producenta. Licytacje komornicze stwarzają szanse nabycia sprzętu w dobrym stanie oraz po przystępnej cenie.

Czytaj więcej

 
Proces budowlany w praktyce – w świetle najnowszych regulacji prawnych zdjęcie

Proces budowlany w praktyce – w świetle najnowszych regulacji prawnych

Ogólnopolskie Centrum Edukacji Samorządu i Administracji zaprasza na szkolenie pt.: Proces budowlany w praktyce – w świetle najnowszych regulacji prawnych. 19 – 20 maja 2011 r., Hotel Łazienkowski, ul. 29 listopada 3B, Warszawa

Czytaj więcej

 
Co ubezpieczyciel radzi klientom agencji nieruchomości? zdjęcie

Co ubezpieczyciel radzi klientom agencji nieruchomości?

O sytuacjach, których powinni unikać przyszli najemcy i osoby planujące zakup nieruchomości oraz pośrednicy w obrocie nieruchomościami rozmawia Sylwia Rotkiewicz – Łobocka z Jartom z Małgorzatą Szulczewską, Dyrektor ds. Ubezpieczeń Grup Zawodowych S

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 11