Wynik wyszukiwania

 
Jak powstaje szyba zespolona? Część 1: Magazyn i cięcie zdjęcie

Jak powstaje szyba zespolona? Część 1: Magazyn i cięcie

Szyby mają zazwyczaj największy udział w powierzchni okna. W przypadku dużych przeszkleń fasadowych mogą stanowić nawet 90% elewacji. Są one transparentne, ale mają wiele istotnych funkcji, które wpływają na komfort użytkowania pomieszczeń. Jak powstają szyby zespolone? Zapraszamy do pierwszej części cyklu z procesu produkcji szyby zespolonej.

Czytaj więcej

 
Prędkość wiatru a projektowanie instalacji przemysłowych. Przykładowe obliczenia z Paroc Calculus zdjęcie

Prędkość wiatru a projektowanie instalacji przemysłowych. Przykładowe obliczenia z Paroc Calculus

Projektowanie rurociągów i innych przewodów przemysłowych ma to do siebie, że wpływa na nie cały szereg zmiennych. Szczególnie, jeśli planowana sieć przebiegać będzie na zewnątrz budynków.

Czytaj więcej

 
Praca przy przewodach elektrycznych. Wybieramy narzędzia do cięcia, usuwania płaszcza i zdejmowania izolacji zdjęcie

Praca przy przewodach elektrycznych. Wybieramy narzędzia do cięcia, usuwania płaszcza i zdejmowania izolacji

Cięcie i usuwanie izolacji z przewodu to zadanie tyleż proste, co żmudne i czasochłonne, zwłaszcza w przypadku montażu lub modernizacji całej instalacji elektrycznej. 

Czytaj więcej

 
Panasonic wprowadził jednostki kanałowe 5 kW zdjęcie

Panasonic wprowadził jednostki kanałowe 5 kW

Panasonic uzupełnił ofertę jednostek kanałowych o niskim ciśnieniu statycznym o nowy model o wydajności 5 kW. Urządzenie zostało wyposażone w układ inwerterowy w celu zwiększenia efektywności, a co za tym idzie oszczędności energii i komfortu użytkowników. 

Czytaj więcej

 
Wymiana gniazdka - to możesz zrobić sam zdjęcie

Wymiana gniazdka - to możesz zrobić sam

Podłączamy przedłużacz do kontaktu. Po chwili następuje błysk, strzał i gaśnie światło. W takich sytuacjach trzeba zachować zimną krew, a następnie można przystąpić do naprawy.   

Czytaj więcej

 
Gwint trapezowy T-WiZ w systemach wiertniczych zdjęcie

Gwint trapezowy T-WiZ w systemach wiertniczych

Atlas Copco Secoroc stawia następny krok w rozwoju systemów wiertniczych z gwintem trapezowym.

Czytaj więcej

 
Innowacyjne przewody giętkie firmy IFT zdjęcie

Innowacyjne przewody giętkie firmy IFT

Od początku swojej działalności firma IFT (Industrie du Flexible Technique), wchodząca w skład Grupy Omerin, dba o swój rozwój w wielu dziedzinach.

Czytaj więcej

 
Przedłużacz na każdą pogodę, czyli jak wybrać ten idealny zdjęcie

Przedłużacz na każdą pogodę, czyli jak wybrać ten idealny

Nie każdy przedłużacz, który w dniu zakupu wygląda idealnie, będzie tak samo wyglądał po kilkunastu czy kilkudziesięciu dniach pracy. Dzieje się tak, gdyż nie wszystkie materiały używane do produkcji izolacji przewodów wytrzymują działanie, np. czynników atmosferycznych. Warto zatem przed zakupem odpowiedniego przedłużacza zastanowić do czego będzie nam służył i w jakich warunkach zamierzamy z nim pracować. O parametrach, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru przedłużacza mówi Tomasz Milczarek, menadżer z firmy Lange Łukaszuk.

Czytaj więcej

 
Przegląd dachu przed zimą zdjęcie

Przegląd dachu przed zimą

Upały już za nami, a jesienne miesiące to idealny czas na odpowiednie przygotowanie domu do zimy. To dobra pora na zrobienie porządków w ogrodzie, naprawę uszkodzonych tynków i wykonanie niezbędnych prac. Pamiętajmy również, aby przed nadchodzącym zimowym sezonem, sprawdzić dokładnie dach i przeczyścić przewody kominowe.

Czytaj więcej

 
Prestabo: doskonałe rozwiązanie do instalacji tryskaczowych i sprężonego powietrza zdjęcie

Prestabo: doskonałe rozwiązanie do instalacji tryskaczowych i sprężonego powietrza

Wysoka odporność na korozję jest kluczowym elementem w mokrych instalacjach tryskaczowych. Z tego powodu firma Viega uzupełniła swój system Prestabo o nowe przewody, które spełniają nawet najbardziej surowe wymagania w tym zakresie. Ich jakość została potwierdzona Aprobatą Techniczną AT-1106-0299/2011.

Czytaj więcej

 
Kiedy oszczędzanie robi się niebezpieczne? zdjęcie

Kiedy oszczędzanie robi się niebezpieczne?

Wymóg czyszczenia przewodów kominowych to nie jedynie obowiązek i zbędny wydatek, z czym zazwyczaj się kojarzy. Ze względu na zatrucia i zaczadzenia, które zdarzają się dość często w życiu codziennym, powinniśmy poważnie podejść do przepisów administracyjnych i obostrzeń dotyczących czyszczenia kominów.

Czytaj więcej

 
Armaflex DuoSolar – ekologiczne ciepło zdjęcie

Armaflex DuoSolar – ekologiczne ciepło

Słońce, ptaki, niskie i wysokie temperatury oraz inne czynniki atomosferyczne to prawdziwe wyzwanie dla izolacji chroniącej znajdujące się na zewnątrz rury instalacji solarnej. System preizolowanych przewodów Armaflex DuoSolar firmy Armacell, nie tylko bez żadnego problemu poradzi sobie z nimi, ale również zapewni nam doskonały poziom izolacji termicznej.

Czytaj więcej

 
Ciepło pod stopami – przewody grzejne UltraTec firmy Elektra zdjęcie

Ciepło pod stopami – przewody grzejne UltraTec firmy Elektra

Przyjemne ciepło ogrzewające nasze stopy zaraz po wyjściu z kąpieli czy wstaniu z łóżka to niewątpliwie komfort, o którym marzy większość z nas. Przewody grzejne UltraTec firmy Elektra pozwolą nam zamienić to marzenie w rzeczywistość.

Czytaj więcej

 
Przedłużacze marki AS Schwabe – prawdopodobnie niezniszczalne… zdjęcie

Przedłużacze marki AS Schwabe – prawdopodobnie niezniszczalne…

Wysokiej jakości materiały oraz prosta konstrukcja przedłużaczy cenionej marki AS Schwabe pozwalają pracować w domu, jak również na budowie, bez względu na rodzaj wykonywanych czynności, a także warunki atmosferyczne. Dodatkowo ergonomiczna rączka oraz prowadnica przewodu ułatwiają pracę z przedłużaczem. 

Czytaj więcej

 
MAGICZNY NASTRÓJ I LEDOWA TECHNOLOGIA zdjęcie

MAGICZNY NASTRÓJ I LEDOWA TECHNOLOGIA

Oświetlenie główne jest elementem niezbędnym w każdym pomieszczeniu, ale dopiero dyskretne, punktowe i rozproszone światło nadaje wnętrzu wyjątkowej atmosfery. Rolę kreatora nastroju domowej przestrzeni można powierzyć dziś technologii LED, która w ostatnim czasie zrewolucjonizowała rynek oświetleniowy

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 41