Szklarnie przydomowe są popularne od dawna, pozwalają na uprawianie warzyw i roślin bez względu na kapryśną i zmienną pogodę.
Balkony i loggie to dodatkowa przestrzeń użytkowa i większy komfort mieszkańców. Choć pomysłów na ich zaaranżowanie jest wiele, to wszyscy jesteśmy zgodni co do ich powierzchni – im większa, tym lepiej. Jak to pogodzić z systemem ociepleń budynków, który wymusza zastosowanie coraz grubszych płyt termoizolacyjnych? Jest na to sposób!
Jak odnaleźć piękno w rzeczach nieidealnych? W świecie, który jest pochłonięty przez konsumpcjonizm wydaje się to niecodziennym wyzwaniem.
PRO ARCHITECTURA 3.0 – nowość 2021 od Villeroy & Boch – to wyprzedzające trendy, harmonijne połączenie ergonomii formy, unikalności stylu oraz multisensorycznej kolorystyki płytek. Rozwiązanie zgodne z potrzebami klientów i inwestorów oraz wymogami nowoczesnej architektury.
Chodnik, schody, taras, balkon… Te miejsca lada dzień zmienią się w chytrze zasadzoną przez naturę pułapkę. Jeśli nie planujesz w najbliższym czasie zakładania gipsowych opatrunków i dłuższego zwolnienia z pracy, upewnij się, że otoczenie twojego domu jest bezpieczne i antypoślizgowe.
Poruszając się po mieście lub odwiedzając miejsca publiczne, takie jak galerie handlowe czy dworce, zwykle nie zwracamy uwagi na to po czym chodzimy. A to, jaka nawierzchnia została zastosowana w danym miejscu ma ogromny wpływ na nasz komfort i bezpieczeństwo. Ważny jest nie tylko odpowiedni sposób obróbki materiału, ale także występujące na jego powierzchni wypukłości, które ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym.
Media społecznościowe i fora budowlane pełne są emocjonalnych wpisów dotyczących nierzetelnych wykonawców, błędów popełnianych przez budowlańców, nonszalancji ekip budowlanych - skutkujących kosztownymi i trudnymi do naprawienia wadami w nawierzchni, tarasach, ogrodzeniach. Czy można ochronić się przed cudzymi błędami?
Kolekcje, które Tubądzin zaproponuje swoim klientom w tym roku są odpowiedzią na nową rzeczywistość – przestrzeń, która muszą spełniać wiele funkcji, wybór własnej drogi do komfortu, kolory, które dają ukojenie, a także zgodnego z trendami designu, który się nie znudzi.
Przestrzeń miejska to żywa, wciąż rozwijająca się tkanka, w której strukturach mieszkańcy poszukują m.in. sprawnej komunikacji, możliwości odpoczynku i zadbanej infrastruktury. Kluczową rolę odgrywa tu projekt – najlepiej wynikający ze współpracy projektantów, urzędników oraz samych mieszkańców. Jak go stworzyć?
Własny ogród to wiele szczęścia, ale również bardzo dużo obowiązków. Każdy, kto chce miło spędzać w nim czas i móc pochwalić się pięknym otoczeniem przed znajomymi, czy zwykłymi przechodniami, musi poświęcić sporo czasu i energii na zadbanie o tereny zielone.
Dobrze mieć miejsce, w którym bezpiecznie przechowamy sprzęt, narzędzia czy samochód. Jeśli mamy ograniczoną przestrzeń, zależy nam na czasie i nie chcąc czekać na pozwolenie na budowę, to jest alternatywa - garaż blaszany. Czym się charakteryzują i jakie są ich rodzaje?
Aranżacja przestrzeni biurowej wpływa na produktywność pracowników – potwierdzają to raporty przeprowadzane przez agencje badawcze na całym świecie. Źle zaprojektowane biura przekładają się na niską wydajność pracy.
Pierwszym etapem urządzania ogrodu powinien być przemyślany i dopracowany projekt. Od wielkości i stopnia skomplikowania ogrodu zależy – jakie elementy obejmie taki plan.
W nowoczesnych projektach wnętrz dominują otwarte przestrzenie. Pomimo, iż takie układy mieszkań prezentują się bardzo modnie i atrakcyjnie, zdarzają się sytuacje, w których chcielibyśmy choć na moment oddzielić od siebie poszczególne części pomieszczeń.
Do powstania nowego domu konieczny jest projekt. Otoczenie posesji i ogród również go wymagają. Przygotowanie projektu to gwarancja efektu estetycznego zgodnego z naszymi gustami, ale również poszanowanie kompozycji otoczenia i zasad funkcjonalności miejsca.