Najczęściej wybierając projekt domu szukamy gotowych rozwiązań. Podobnie jest z pokryciem dachowym.
Projekt domu o powierzchni ponad 300m był dla projektantów MIKOŁAJSKAstudio nie lada wyzwaniem. Nie ze względu na powierzchnię czy spójne zaaranżowanie przestrzeni dla tylu osób – w różnym wieku i o rozmaitych wymaganiach – ale przez nietypowy styl, który wybrali właściciele. Marzyli o eleganckich, ciemnych wnętrzach łączących współczesne luksusowe formy z elementami loftowymi. Użycie kilku dominujących materiałów oraz niezwykła dbałość o detale pozwoliły stworzyć projekt idealnie dostosowany do potrzeb wszystkich domowników.
Dowiedz się czy budowa domu z własnym projektem zawsze jest najlepszym rozwiązaniem? Kiedy lepszy będzie gotowy projekt domu? Jakie są wady i zalety projektów katalogowych? Czy warto zainwestować w projekt indywidualny?
Wąskie działki, mające mniej niż 16 metrów szerokości, wydają się problematyczne pod względem możliwości wybudowania na nich domu i zagospodarowania terenu wokół niego.
Gotowy projekt domu daje gwarancję, że podczas jego realizacji nie pojawią się żadne problemy.
Większość z nas na pewnym etapie życia zaczyna marzyć o własnym domu lub mieszkaniu.
Budowa domu to duże przedsięwzięcie finansowe i poważne zadanie logistyczne.
Nowoczesne projekty domów łączą w sobie cechy, na których obecnie najbardziej zależy współczesnym użytkownikom przestrzeni mieszkalnych. Minimalistyczny design łączy się w nich z wysoką funkcjonalnością, której pozazdrościć mogą właściciele domów budowanych choćby w okresie PRL. Jaki projekt domu wybrać, by inwestycja okazała się strzałem w 10-tkę? Podpowiadamy w poniższym artykule.
Budowa domu, zwłaszcza w okresie pandemii, wymaga od nas jeszcze lepszej organizacji i dogłębnego przygotowania na każdym etapie inwestycji. Jak zatem zaplanować budowę, aby - mimo pandemicznych trudności - uczynić ją jak najsprawniejszą? Na to pytanie odpowiada Rafał Buczek, menedżer sprzedaży w firmie AWILUX.
Docieplenie domu to kluczowy i niezbędny etap nie tylko budowy nowych obiektów, ale i modernizacji już istniejących.
Wąskoprofilowe i wielkogabarytowe konstrukcje przesuwne typu MOREVIEW od Yawal S.A. to niewątpliwy przebój rynkowy ostatnich miesięcy. Wiele osób budujących lub planujących budowę zastanawia się czy w jego wymarzonym domu można z powodzeniem zamontować takie efektowne i modne rozwiązanie. W niniejszym artykule postanowiłem pomóc rozstrzygnąć tę kwestię. Tezy zawarte w artykule pomogą osobom, które już budują swój wymarzony dom, ale jeszcze lepiej, jeśli zapoznają się z nim osoby, które dopiero planują budowę domu.
„Kończy się budowa mojego domu w Krakowie (…), prawie na każdym etapie popełniono błędy. Sporo z nich wychwyciłem w porę, część już niestety nie” - to jeden z wpisów na forum internetowych w wątku zatytułowanym „100 błędów, które popełniłem przy budowie domu”. Szansą na ich ograniczenie jest prefabrykacja, która - jak podkreślają architekci - wcale nie musi narzucać ograniczeń.
Spółka PDD została laureatem konkursu Ministerstwa Rozwoju i Technologii na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 mkw.
Malownicza kotlina jeleniogórska i dom położony na niewielkim spadku. Inwestorzy zapragnęli nowoczesnego wnętrza z duszą, a pracownia JAI ARCHITEKCI postanowiła to marzenie spełnić. Jednym z etapów realizujących założenie nowoczesnej stylistyki wnętrza, był wybór opraw oświetleniowych od marki AQForm.
Rosnące oczekiwania co do energooszczędności domu sprawiają, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności ułożenia izolacji termicznej nie tylko „wokół” budynku (przy gruncie, na ścianach i dachu), ale i w środku.