Panasonic ogłosił najnowszy produkt w swoim asortymencie pomp ciepła woda-powietrze Aquarea – niezwykle wydajny system monoblok generacji J z czynnikiem chłodniczym R32. Idealna do nowych instalacji i domów niskoenergetycznych, pompa ciepła łączy wysokowydajny system w jedną kompaktową jednostkę zewnętrzną.
Rozwiązanie przeznaczone dla małych hoteli, supermarketów, restauracji w kontekście projektów związanych z centralnym ogrzewaniem
Firma Panasonic poinformowała, że kilka urządzeń z gamy Aquarea uzyskało certyfikat Keymark, potwierdzający wysoki standard pomp ciepła.
Najnowszy zintegrowany z jednostką wewnętrzną zbiornik cwu tworzy jeden, kompletny system w połączeniu z jednostką zewnętrzną.
Panasonic Heating and Cooling wprowadził na rynek nowe pompy ciepła typu split Aquarea High Performance generacji J. Modele zapewniają ogrzewanie, chłodzenie i produkcję ciepłej wody użytkowej, idealnie sprawdzą się w nowych instalacjach, budynkach remontowanych i domach o niskim zużyciu energii. Wyróżnia je najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++.
Nowa pompa ciepła Panasonic do podgrzewania wody jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu. Dostępne w wariantach 200 lub 270 litrów, pompy zapewniają wysoką wydajność na poziomie A+ i zmniejszony o 75% pobór energii w porównaniu z tradycyjnymi elektrycznymi urządzeniami do ogrzewania wody.
Wody pochodzące z gruntu oraz wody powierzchniowe stanowią doskonały magazyn dla skumulowanej energii słonecznej. Mogą one także być źródłem ciepła odpowiednim, aby pompa ciepła woda – woda mogła działać skutecznie.
Od września 2019 r. wskaźniki efektywności energetycznej zostały podniesione dla ogrzewania pomieszczeń i ogrzewania wielofunkcyjnego. Nowe, bardziej rygorystyczne kryteria obejmują teraz klasy od A +++ do D oraz od A+ do F dla funkcji CWU.
Dom o powierzchni 95 m2 składający się z 5 pokoi, zaokrąglonych ścian, okien i drzwi oraz wyposażony w pompę ciepła powstał… w ciągu zaledwie kilku dni za pomocą rewolucyjnej technologii – drukarki 3D.
Panasonic wprowadził na rynek najbardziej wydajną linię pomp ciepła Aquarea - generację J. Modele wyróżnia wysoka efektywność energetyczna, wzornictwo i nowe funkcje, w tym chiller. Sprawdzą się zarówno w budynkach domowych, jak i komercyjnych.
W nowoczesnym budownictwie wyraźnie widoczny jest trend proekologiczny. Stosujemy rozwiązania, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko i ograniczają zużycie energii – szczególnie pochodzącej ze źródeł nieodnawialnych.
Panasonic wprowadził do oferty wodny wymiennik ciepła dla linii PACi z czynnikiem chłodniczym R32. Jest to pierwszy na rynku wymiennik ciepła do produkcji ciepłej wody lub wody lodowej kompatybilny z urządzaniami typu PAC (Packaged Air Conditioners).
Dobre rozwiązania budowlane powinny odpowiadać na aktualne potrzeby użytkowników i dynamicznie zmieniającego się otoczenia.
Wentylowanie pomieszczeń ma niezwykle istotne znaczenie dla zachowania odpowiedniej wilgotności, temperatury, a także zawartości tlenu i obniżenia ilości dwutlenku węgla emitowanego zarówno przez osoby, jak i urządzenia. Choć wentylacja grawitacyjna ciągle jest popularna, to coraz więcej osób decyduje się na mechaniczną. Pozwala ona znacząco obniżyć koszty ogrzewania w miesiącach zimowych, a często wspomaga również efektywne działanie klimatyzacji i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Aby centrala wentylacyjna działała sprawnie potrzebna jest wymiana powietrza zużytego na świeże z zachowaniem temperatury w pomieszczeniu lub jej nieznacznym obniżeniem latem. Zatem jaki wymiennik wybrać, aby cieszyć się sprawnością?
Sieć Carluccio’s wybrała do produkcji ciepłej wody użytkowej w jednej ze swoich nowych restauracji pompę ciepła Aquarea T-CAP. Testy wykazały, że opłaty za prąd w lokalu są dzięki niej czterokrotnie niższe niż w podobnej wielkości restauracji tej samej sieci. To oznacza, że inwestycja powinna zwrócić się firmie w ciągu zaledwie dwóch lat.