Wynik wyszukiwania

 
Propan jako ekologiczne paliwo opałowe zdjęcie

Propan jako ekologiczne paliwo opałowe

Propan został odkryty na początku XX wieku przez amerykańskiego chemika Waltera Snellinga w trakcie przeprowadzania analizy benzyny i jej składu chemicznego. Pierwsza instalacja gazowa z wykorzystaniem tego gazu powstała w 1912 roku.

Czytaj więcej

 
2 rodzaje paliw opałowych do domu w wersji EKO zdjęcie

2 rodzaje paliw opałowych do domu w wersji EKO

Zmieniająca się globalna polityka klimatyczna, zmierza ku ograniczeniu emisji szkodliwych gazów cieplarnianych. W jaki sposób możesz pomóc? Najlepiej wybierając właściwy opał.

Czytaj więcej

 
Czy warto palić ekogroszkiem? zdjęcie

Czy warto palić ekogroszkiem?

Paliwo stałe, jakim jest ekogroszek, jest dostępne właściwie w każdym składzie opału. Jeszcze nie tak dawno uważany za odpad, paliwo gorszej jakości, dzisiaj coraz wyraźniej konkuruje z węglem. W porównaniu z nim jest przede wszystkim tańszy, a poza tym pozostawia mniej zanieczyszczeń i jest bardziej ekologicznym źródłem energii.

Czytaj więcej

 
Jak zmniejszyć emisję smogu nawet o 96%, a koszty ogrzewania nawet o 60%? Najpierw ocieplenie domu, potem wymiana kotła zdjęcie

Jak zmniejszyć emisję smogu nawet o 96%, a koszty ogrzewania nawet o 60%? Najpierw ocieplenie domu, potem wymiana kotła

Dane pochodzące z raportu „Szóste Paliwo” przygotowanego przez firmę ROCKWOOL nie pozostawiają wątpliwości: aby właściciele domów mogli jak najwięcej oszczędzić i podejmować skuteczną walkę ze smogiem, powinni najpierw ocieplić ściany zewnętrzne i dach budynku, a potem wymienić kocioł.

Czytaj więcej

 
ROCKWOOL Polska prezentuje Raport „6 Paliwo” zdjęcie

ROCKWOOL Polska prezentuje Raport „6 Paliwo”

Premier Morawiecki ogłosił, że rząd planuje przeznaczyć 25 mld zł na 10-letni program termomodernizacyjny dla gospodarstw domowych. Jakie korzyści przyniesie ocieplenie domów? 

Czytaj więcej

 
Kompleksowa termomodernizacja – od czego zacząć już dzisiaj, by zmniejszyć rachunki w sezonie grzewczym? zdjęcie

Kompleksowa termomodernizacja – od czego zacząć już dzisiaj, by zmniejszyć rachunki w sezonie grzewczym?

Sezon wiosenny i letni to w Polsce idealny moment na przeprowadzenie prac budowlanych i remontowych. Wielu Polaków właśnie teraz planuje termomodernizację, czyli działania, które nie tylko znacznie obniżą zużycie energii w budynku, ale także pozwolą na utrzymanie odpowiedniej temperatury latem. 

Czytaj więcej

 
Wykorzystanie pelletu w ogrzewaniu zdjęcie

Wykorzystanie pelletu w ogrzewaniu

W obecnie konstruowanych systemach centralnego ogrzewania wykorzystuje się kotły grzewcze na paliwo różnego typu. Jest ono dobierane do konkretnego kotła, a jego spalanie w różnym stopniu wpływa na środowisko naturalne.

Czytaj więcej

 
„Szóste paliwo” w konkursie UE zdjęcie

„Szóste paliwo” w konkursie UE

Kampania społeczna „Szóste paliwo”, zorganizowana przez ROCKWOOL Polska, czeka na głosy w konkursie Unii Europejskiej – „World You Like Challenge”. Głosowanie na najlepszy projekt związany z ekologią potrwa do 18 sierpnia.

Czytaj więcej

 
Święta za darmo? Z ociepleniem domu jest to możliwe! zdjęcie

Święta za darmo? Z ociepleniem domu jest to możliwe!

Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami. Jak podaje firma Deloitte, w 2019 roku polskie rodziny znów wydadzą na święta więcej niż w roku ubiegłym – 1521 zł (wzrost o 5% w porównaniu do 2018 r.). Według raportu 6 Paliwo, przygotowanego przez ROCKWOOL Polska, roczna oszczędność na ociepleniu domu wynosi średnio od 3200 do nawet 4500 zł. Pozwoliłoby to z nawiązką sfinansować coroczną organizację świąt w polskich gospodarstwach domowych.

Czytaj więcej

 
Budować oszczędnie i nowocześnie – kampania „Szóste paliwo” trwa zdjęcie

Budować oszczędnie i nowocześnie – kampania „Szóste paliwo” trwa

Programy edukacyjne dla studentów, konkursy dla młodych projektantów, narzędzia dla inwestorów i wykonawców: tak w Polsce promuje się budownictwo efektywne energetycznie.

Czytaj więcej

 
Wielkie możliwości w małych budynkach – mikro inwestycje, makro efekty zdjęcie

Wielkie możliwości w małych budynkach – mikro inwestycje, makro efekty

Wiadomo, że termomodernizacja budynków przynosi korzyści ich właścicielom. Ale czy tylko im?

Czytaj więcej

 
Aneksy na paliwo stałe do dokumentacji projektowej zdjęcie

Aneksy na paliwo stałe do dokumentacji projektowej

Projektowane przez nas domy najczęściej ogrzewane są w oparciu o kotłownie gazowe. Kotły centralnego ogrzewania lokalizowane są w oddzielnych pomieszczeniach technicznych - kotłowniach, czasami w przypadku małych domów w łazience.

Czytaj więcej

 
Ekogroszek, kostka czy orzech? Jaki rodzaj opału wybrać? zdjęcie

Ekogroszek, kostka czy orzech? Jaki rodzaj opału wybrać?

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, warto sprawdzić, czy opał, którym planujemy ogrzewać dom, jest odpowiednio dobrany do naszych potrzeb. Dzięki rozwojowi technologii, producenci oferują dziś paliwa bezpieczniejsze, tańsze i wydajniejsze niż jeszcze kilka lat temu. I co równie ważne, coraz bardziej przyjazne dla środowiska. Na jakie parametry zwrócić uwagę, by niskim kosztem zadbać o ogrzewanie mieszkania?

Czytaj więcej

 
Pacyfik - największe wyzwanie przed Solar Impulse zdjęcie

Pacyfik - największe wyzwanie przed Solar Impulse

Solar Impulse to inicjatywa, która ma na celu stworzenie bezpaliwowego, napędzanego wyłącznie energią słoneczną samolotu, który okrąży ziemię. 

Czytaj więcej

 
System wsparcia i promocji ciepła z odnawialnych źródeł energii w domach zdjęcie

System wsparcia i promocji ciepła z odnawialnych źródeł energii w domach

Ponad 70% z ok. 5,5 mln istniejących budynków jednorodzinnych w Polsce, ogrzewanych jest kotłami na paliwa stałe, głównie opalanymi węglem 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 232