Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Wynik wyszukiwania

 
Uwaga, woda! Jak uchronić dom przed zalaniem  zdjęcie

Uwaga, woda! Jak uchronić dom przed zalaniem

Częstą przyczyną zalania jest pęknięta rura, co w konsekwencji może doprowadzić do kosztownego remontu i… problemów z sąsiadem. Podpowiadamy, jak tego uniknąć, wykorzystując wykrywacz i opalarkę.

Czytaj więcej

 
Bezpieczne i bezawaryjne – nowoczesne elementy instalacji  zdjęcie

Bezpieczne i bezawaryjne – nowoczesne elementy instalacji

Odpowiednie połączenia w instalacjach umożliwiają prawidłowy przepływ mediów, ale także gwarantują stabilność całej konstrukcji. Słaba jakość wykorzystywanych materiałów czy nieodpowiedni montaż mogą doprowadzić do usterek i awarii, które w przypadku instalacji wodnych są niezwykle trudne do zlokalizowania. Jednak na rynku dostępne są nowoczesne rozwiązania, które skracają czas pracy i gwarantują niezawodność całej instalacji.

Czytaj więcej

 
Rury stalowe i ich zastosowanie – praktyczny poradnik dla każdego zdjęcie

Rury stalowe i ich zastosowanie – praktyczny poradnik dla każdego

Zastanawiasz się, do czego mógłbyś wykorzystać rury stalowe i nie masz pewności, co powinieneś o nich wiedzieć? W poniższym artykule zamieściliśmy wszystkie najważniejsze informacje, z którymi praca będzie o wiele łatwiejsza.  

Czytaj więcej

 
Skuteczny sposób na wyeliminowanie odgłosów dobiegających z instalacji – izolacja akustyczna ArmaComfort AB Alu Plus firmy Armacell zdjęcie

Skuteczny sposób na wyeliminowanie odgłosów dobiegających z instalacji – izolacja akustyczna ArmaComfort AB Alu Plus firmy Armacell

Jednym z największych problemów środowiskowych naszych czasów jest hałas. W pracy, w budynkach użyteczności publicznej czy w domu – prawie nic nie przeszkadza nam tak bardzo jak nieprzyjemne odgłosy. Chociaż izolacja akustyczna zewnętrznych elementów konstrukcyjnych często okazuje się skuteczna, denerwujące dźwięki wewnątrz budynku mogą znacznie pogorszyć jakość życia. 

Czytaj więcej

 
Zatrzymaj ciepło w rurach - izolacja HT/Armaflex S firmy Armacell zdjęcie

Zatrzymaj ciepło w rurach - izolacja HT/Armaflex S firmy Armacell

Jednym z problemów związanych z kwestią ogrzewania są straty energii, jakie występują podczas transportu czynnika grzewczego.

Czytaj więcej

 
5 WARSTWOWA RURA PEXPENTA DO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO zdjęcie

5 WARSTWOWA RURA PEXPENTA DO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

PexPenta to 5-warstwowa rura do ogrzewania podłogowego wykonana z sieciowanego polietylenu o wysokiej gęstości. Premiera tego przełomowego produktu Purmo miała miejsce na największych targach branży instalacyjnej ISH we Frankfurcie.  

Czytaj więcej

 
Ekspert radzi jak wyeliminować hałas dobiegający z instalacji wodociągowej i c.o. budynku zdjęcie

Ekspert radzi jak wyeliminować hałas dobiegający z instalacji wodociągowej i c.o. budynku

Nieprzyjemne bulgotanie dobiegające z rur kanalizacyjnych oraz instalacji centralnego ogrzewania to jedna z częstszych niedogodności spotykanych w obiektach mieszkalnych czy biurowych.

Czytaj więcej

 
Nowość od Galeco – płaski hak w systemie kwadratowego orynnowania zdjęcie

Nowość od Galeco – płaski hak w systemie kwadratowego orynnowania

Galeco STAL2 to swoista innowacja na polskim rynku. System rynnowy wykonany jest ze stali, a jego głównym wyróżnikiem jest kwadratowy profil rynny i rury spustowej.

Czytaj więcej

 
System PP-R – trwałość przez długie lata zdjęcie

System PP-R – trwałość przez długie lata

System PP-R to rury, kolanka i złączki, które wykorzystywane są w budownictwie przy instalacjach sanitarnych zimniej i ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania.

Czytaj więcej

 
Jedna rura, trzy złączki, ta sama cena! zdjęcie

Jedna rura, trzy złączki, ta sama cena!

Wavin Tigris to nowa nazwa, udoskonalonego i rozbudowanego o dodatkowe elementy, dobrze znanego na rynku systemu Tigris Alupex.

Czytaj więcej

 
Mostki termiczne - jak ich uniknąć? zdjęcie

Mostki termiczne - jak ich uniknąć?

Odpowiednia izolacja rur jest bardzo istotna zarówno z ekonomicznego, jak i ekologicznego punktu widzenia. Jednak należy pamiętać, że dobór izolacji to nie jedyna rzecz, na jaką musimy zwrócić uwagę chcąc prawidłowo zabezpieczyć instalację.

Czytaj więcej

 
Przekrojowo o przekroju – rynny na miarę Twoich potrzeb zdjęcie

Przekrojowo o przekroju – rynny na miarę Twoich potrzeb

Wybór systemu rynnowego to jeden z ostatnich etapów budowy inwestycji, z którym zmierzyć się musi każdy architekt lub właściciel domu. W momencie, gdy wydaje się, że wszystkie najtrudniejsze zagadnienia mamy już za sobą, oferta producentów systemów rynnowych przyprawia o kolejny zawrót głowy. 

Czytaj więcej

 
Polski rynek instalacyjny w ostatnich 30 latach zdjęcie

Polski rynek instalacyjny w ostatnich 30 latach

Ostatnie trzy dekady na rynku instalacyjnym można śmiało nazwać krokiem milowym. To, w jaki sposób zmieniły się nie tylko możliwości i dostępne rozwiązania, ale przede wszystkim samo podejście producentów i instalatorów, pozwala patrzeć na branżę bardzo optymistycznie.  

Czytaj więcej

 
Uwolnij rury od lodu – kable grzewcze firmy Armacell zdjęcie

Uwolnij rury od lodu – kable grzewcze firmy Armacell

Zbliżająca się wielkimi krokami zima oraz związane z nią mrozy mogą być prawdziwym problemem dla domowej instalacji wodnej. 

Czytaj więcej

 
Nowe systemy rynnowe Vodalis Nicoll w ofercie Marley Polska zdjęcie

Nowe systemy rynnowe Vodalis Nicoll w ofercie Marley Polska

System rynien Vodalis to dbałość o szczegóły estetyczne, praktyczne i technologiczne, które robią dużą różnicę. Doskonały kompromis pomiędzy profilami półokrągłymi 25 i 33, do zastosowania zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w domach jednorodzinnych.   

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 100