Balustrada, złożona z wygodnego pochwytu oraz wypełnienia, to element wpływający na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania schodów. Poprawnie przeprowadzony montaż balustrady to gwarancja bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników. Podpowiadamy więc, jak przeprowadzić montaż krok po kroku i jakie mocowanie wybrać.
Jednym z kierunków, który zyskuje w ostatnich latach na popularności w projektowaniu wnętrz, jest wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku w nowy sposób.
Lustro jest integralną częścią łazienki i ciężko wyobrazić sobie to pomieszczenie bez tafli, w której moglibyśmy się przejrzeć. Jednak to nie jedyne pomieszczenie, w którym spełni swoją funkcję. Lustro może optycznie powiększyć wybrany pokój lub być elementem wystroju wnętrza. Najważniejsze jednak, by było bezpiecznie zamocowane.
Dobrze wykonany montaż to warunek niezbędny udanej inwestycji w nowe okna, drzwi czy bramę garażową.
Balustrady wewnętrzne mają być nie tylko funkcjonalne na lata, ale także stanowić element dekoracyjny twojego domu czy mieszkania. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że ich wyborowi chcesz poświęcić sporo czasu. Ostatnio dość popularne stały się balustrady systemowe - oznacza to, że kupione elementy balustrad montujesz, niemal finalizując wykończenie. Nie mamy wątpliwości, że będziesz potrafił je złożyć. Niemniej wybór jest tak ogromny, że musisz poważnie zastanowić się, jakie elementy balustrady są ci potrzebne.
Szklana balustrada to bardzo nowoczesny i świetnie wyglądający detal. Jej wykonanie jest jednak bardzo kłopotliwe – w sklepie można kupić wszystkie potrzebne elementy, ale mało kto ma świadomość tego, jakiej techniki i technologii wymagało ich zaprojektowanie i wykonanie.
Montaż konstrukcji stalowej może być wykonany stosunkowo tanio i szybko. Choć niewielu przedsiębiorców wierzy w to, gdy poszukują odpowiedniej ekipy, to profesjonalny generalny wykonawca sprosta temu zadaniu. Korzystając ze swojego doświadczenia, zaproponuje konstrukcje stalowe, które idealnie sprawdzają się w wielu gałęziach przemysłu. Na ich korzyść przemawiają przede wszystkim krótki czas realizacji i niskie koszty, ale także wytrzymałość i uniwersalność. Jak przebiega montaż konstrukcji stalowej?
Panel dachowy na rąbek cieszy się dużą popularnością od wielu lat. Montaż takiego pokrycia dachowego może jednak sprawiać pewne kłopoty. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Związek POiD wraz z Partnerami, po raz kolejny angażuje się w ważne społecznie tematy: będzie teraz przypominał Polakom, aby zadbali o swoje domy w myśl hasła: Wymień stolarkę z dobrym montażem! Poprawę efektywności energetycznej każdego budynku należy zacząć bowiem od wymiany starych okien, drzwi, bramy garażowej na energooszczędne wyroby… a kończyć na zakupie nowoczesnego źródła ciepła. Taka kolejność przynosi realne korzyści dla odbiorców – większy komfort życia i oszczędności w domowym budżecie. Startuje nowa akcja POiD: „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”.
Przez ostatnie lata, wraz z rozwojem techniki wytwarzania stolarki budowlanej, okna i drzwi zyskują coraz lepsze właściwości, odpowiadające na bieżące standardy oraz wymagania odbiorców. Dziś, wybór ich funkcji, kształtu czy kolorystyki to już nie tylko kwestia naszego gustu oraz zasobności domowego budżetu, ale także spełnienia wytycznych dla stolarki na rynku budowlanym. Wraz z zachowaniem wysokich parametrów stawianych przez projektantów i inwestorów, liczy się także dobry montaż – tylko połączenie tych dwóch elementów sprawi, że będziemy mogli cieszyć się komfortem użytkowania nowoczesnych wyrobów.
Stosowanie właściwej izolacji attyk i balustrad zapobiega powstawaniu mostków cieplnych, które powodują straty energii, zagrzybienie i pleśń, a w skrajnych przypadkach - uszkodzenia konstrukcji. W celu zapewnienia właściwej izolacji firma Schöck stworzyła łącznik Isokorb typu AXT, który stanowi alternatywę dla dotychczas stosowanych rozwiązań.
Już w październiku uczniowie szkół branżowych, w których kształci się młodzież do wykonywania zawodu montera stolarki budowlanej, będą mieli szansę szkolić się pod okiem ekspertów z tej branży. W ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” wznawiane są bowiem działania edukacyjne w specjalnie utworzonej w tym celu grupie na Facebooku: „Porozmawiajmy o dobrym montażu”.
Dzięki energooszczędnym oknom można w znacznym stopniu ograniczyć straty ciepła z domu. Niezwykle istotne jest jednak to, by zostały one właściwie zamontowane. Tylko wtedy można w pełni wykorzystać ich właściwości termoizolacyjne.
Dwie uznane marki należące do Polskiego Związku Okna i Drzwi łączą siły na rzecz dobrego i szczelnego montażu. Partnerstwo strategiczne obu firm przyniesie spore korzyści dla Inwestorów, którzy oprócz gwarancji spokoju w procesie zakupu stolarki zyskają gwarancję szczelnego montażu, fachowości i bezpieczeństwa inwestycji.
Wspieranie edukacji młodzieży w szkołach branżowych to jeden z ważnych fundamentów kampanii „DOBRY MONTAŻ”, którą prowadzi Związek POiD wraz z Partnerami. Z uwagi na obecną sytuację w kraju te działania przeniosły się w dużej mierze do środowiska online. Dlatego w ubiegłym tygodniu na Facebooku zainaugurowana została grupa dla przyszłych monterów stolarki budowlanej – „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU”, z myślą o ich przyszłości zawodowej na rynku. W poniedziałek, 27 kwietnia br., miał miejsce pierwszy praktyczny webinar o szkleniu okien.