Koszyk: BRAK


Wynik wyszukiwania

 
Fasada Roku 2018: Głosowanie na finiszu! zdjęcie

Fasada Roku 2018: Głosowanie na finiszu!

Blisko 150 elewacji z całej Polski zameldowało się na starcie konkursu Fasada Roku 2018. Wśród nich reprezentanci nie tylko dużych miast jak Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Wrocław czy Warszawa, lecz także mniejszych miejscowości jak Białobrzegi, Mielno czy Zalasewo.

Czytaj więcej

 
Nietypowe zastosowanie szkła w przestrzeni miejskiej zdjęcie

Nietypowe zastosowanie szkła w przestrzeni miejskiej

Na co dzień szkło jest dla nas przezroczyste, ale jego zastosowanie wykracza daleko poza okna.

Czytaj więcej

 

Powiew nowoczesności w każdym domu – zastosowanie minikomputerów w wystroju wnętrz

Czy niewielkie komputery mogą stanowić element wyposażenia nowoczesnego wnętrza? Okazuje się, że z modułami Raspberry Pi to prostsze niż kiedykolwiek.

Czytaj więcej

 
Prefabrykacja to mniej błędów na etapie projektowania i lepsze dostosowanie mieszkań do zmieniających się okoliczności   zdjęcie

Prefabrykacja to mniej błędów na etapie projektowania i lepsze dostosowanie mieszkań do zmieniających się okoliczności

„Kończy się budowa mojego domu w Krakowie (…), prawie na każdym etapie popełniono błędy. Sporo z nich wychwyciłem w porę, część już niestety nie” - to jeden z wpisów na forum internetowych w wątku zatytułowanym „100 błędów, które popełniłem przy budowie domu”. Szansą na ich ograniczenie jest prefabrykacja, która - jak podkreślają architekci - wcale nie musi narzucać ograniczeń.

Czytaj więcej

 
Badania nie potwierdzają, aby stosowanie pasów z wełny mineralnej wpływało na poprawę bezpieczeństwa pożarowego ociepleń  zdjęcie

Badania nie potwierdzają, aby stosowanie pasów z wełny mineralnej wpływało na poprawę bezpieczeństwa pożarowego ociepleń

Opublikowane właśnie wyniki badań przeprowadzonych przez Łukasiewicz – Instytut Szkła i Ceramiki Materiałów Budowlanych, Odział w Krakowie dowodzą, że pasy z wełny mineralnej promowane jako tzw. „bariery ogniowe”, mogą stanowić krytyczny punkt ocieplenia, nie tylko w zakresie wpływu na trwałość, ale również na (wskazywane dotychczas jako zaleta tego rozwiązania) bezpieczeństwo pożarowe tak wykonanych ociepleń.

Czytaj więcej

 
Montaż i zastosowanie konglomeratu kwarcytowego zdjęcie

Montaż i zastosowanie konglomeratu kwarcytowego

Konglomerat kwarcytowy coraz częściej pojawia się jako materiał wykończeniowy.

Czytaj więcej

 
Schody tymczasowe - gdzie znajdą zastosowanie? zdjęcie

Schody tymczasowe - gdzie znajdą zastosowanie?

Budowa domu to nie lada wyzwanie nie tylko dla inwestorów, ale również dla firm budowlanych, które dokładają wszelkich starań, aby prace przebiegały terminowo. Niestety, na drodze czasami pojawiają się trudności, które z pozoru niewielkie w rezultacie mogą spowodować spore utrudnienia.

Czytaj więcej

 
Beton komórkowy - jego zastosowanie w budownictwie  zdjęcie

Beton komórkowy - jego zastosowanie w budownictwie

Beton komórkowy od lat cieszy się niesłabnącą popularnością.

Czytaj więcej

 
Domowe zastosowanie pomp do brudnej wody zdjęcie

Domowe zastosowanie pomp do brudnej wody

Aby usprawnić funkcjonowanie kanalizacji na co dzień oraz w sytuacjach awaryjnych, wykorzystuje się pompy do brudnej wody oraz ścieków.

Czytaj więcej

 
Poliwęglan lity – właściwości i zastosowanie zdjęcie

Poliwęglan lity – właściwości i zastosowanie

Szukając alternatywnych rozwiązań podczas prac wykończeniowych budynku, często sięga się po praktyczne warianty materiałów budowlanych. Takim materiałem jest z pewnością poliwęglan lity. Jest to doskonały zamiennik szkła. Płyty poliwęglanowe charakteryzują się większą wytrzymałością, dlatego znalazły zastosowanie w wielu obszarach budownictwa i z powodzeniem zastępują szkło.

Czytaj więcej

 
Zastosowanie frezów pilnikowych w produkcji konstrukcji metalowych zdjęcie

Zastosowanie frezów pilnikowych w produkcji konstrukcji metalowych

Frezy pilnikowe umożliwiają obróbkę skrawaniem elementów metalowych, które są wykorzystywane między innymi w budownictwie. Z poniższego artykułu dowiesz się, w jaki sposób dobrać frezy pilnikowe do obróbki metali, aby obrobione elementy jak najlepiej spełniały swoje funkcje.  

Czytaj więcej

 
Bitumiczne papy dachowe. Rodzaje i zastosowanie z komentarzem eksperta zdjęcie

Bitumiczne papy dachowe. Rodzaje i zastosowanie z komentarzem eksperta

Papa stanowi jedną z warstw pokrycia dachowego i jest stosowana zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak też obiektów użyteczności publicznej oraz budynków o zastosowaniu gospodarczym. 

Czytaj więcej

 
Zagłosuj na Fasadę Roku 2019! zdjęcie

Zagłosuj na Fasadę Roku 2019!

Rywalizacja o miano Fasady Roku 2019 trwa w najlepsze. O tytuł ubiegają się już realizacje z wielu polskich miast. Na ten moment najliczniejszą reprezentację mają Gdańsk, Kraków oraz Nowa Sól, ale swoich przedstawicieli mają też m.in Łódź, Kalisz, Świnoujście, Warszawa, Wrocław, czy Żary. Zgłoszenia zbierane są do 30 września, ale już dziś można zagłosować na swojego faworyta.  

Czytaj więcej

 
Mały dom otwarty na naturę zdjęcie

Mały dom otwarty na naturę

Mały dom za miastem. Urządzony minimalistycznie, położony blisko natury, z dala od miejskiego zgiełku i dużych zbiorowisk. Prywatny azyl i schronienie przed pandemią. Najlepiej nowoczesny i chociaż niewielki, to koniecznie z dużymi oknami. G-U podpowiada, jakie systemy okienne świetnie sprawdzą się w małym całorocznym domu pod lasem.

Czytaj więcej

 
Waga hakowa – charakterystyka i zastosowanie zdjęcie

Waga hakowa – charakterystyka i zastosowanie

Wagi hakowe zalicza się do kategorii wag wiszących. Różnią się one między sobą przede wszystkim wagą udźwigu, ale również gabarytami. Tego typu wagi często nazywa się urządzeniami do zadań specjalnych, bo używane są głównie w przemyśle ciężkim, gdzie nie ma miejsca na ustawienie platformy wagowej.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 4331