Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Wynik wyszukiwania

 
Fotowoltaika - ekologiczny sposób na tańszą energię zdjęcie

Fotowoltaika - ekologiczny sposób na tańszą energię

Inwestycja w panele fotowoltaiczne to rozwiązanie, które pozwala obniżyć koszty zużywanej energii elektrycznej i jednocześnie zadbać o ekologię. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na pozyskiwanie energii ze słońca szczególnie, że koszty instalacji fotowoltaicznej z każdym rokiem są coraz bardziej przystępne. W dużej mierze jest to zasługą licznych dotacji i programów oferujących dofinansowania inwestycję w OZE. Jakie korzyści niesie nam energia elektryczna pozyskiwana ze słońca?

Czytaj więcej

 
Fotowoltaika z coraz lepszym wynikiem zdjęcie

Fotowoltaika z coraz lepszym wynikiem

W 2018 roku na całym świecie powstały elektrownie PV o łącznej mocy 104,1 GW, co jest wynikiem o około 5 % lepszym od wypracowanego w 2017 roku!  

Czytaj więcej

 
 Czy inwestowanie w panele fotowoltaiczne to dobry pomysł? zdjęcie

Czy inwestowanie w panele fotowoltaiczne to dobry pomysł?

Inwestowanie w technologie pozwalające na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii staje się coraz popularniejsze. Dzięki temu są one przystępniejsze dla prywatnych inwestorów. Jedną z częściej wykorzystywanych możliwości jest fotowoltaika. Jednak czy to faktycznie dobry pomysł?

Czytaj więcej

 
Fotowoltaika drogą do rewolucji energetycznej zdjęcie

Fotowoltaika drogą do rewolucji energetycznej

Rozwój fotowoltaiki na świecie bardzo przyspieszył w ostatnim czasie. Również w Polsce widzimy dynamiczny rozwój, co obrazuje poniższa grafika. Do roku 2014 zainstalowane moce były niewielkie, w 2015 - 104 MW a w 2018 - 488 MW. Szacowana moc fotowoltaiki na rok 2019 to ok. 800 MW a na rok 2020 - 1200 MW. 

Czytaj więcej

 
Fotowoltaika w domu i firmie - jak wybrać instalację? zdjęcie

Fotowoltaika w domu i firmie - jak wybrać instalację?

Dobór instalacji fotowoltaicznej to wyzwanie przed którym staje każdy chcący wprowadzić to rozwiązanie do swojego domu lub biznesu. By była opłacalna należy dokładnie obliczyć jej parametry.

Czytaj więcej

 
Czy warto inwestować w fotowoltaikę? zdjęcie

Czy warto inwestować w fotowoltaikę?

Technologia rozwija się bardzo dynamicznie, nie ma więc co się dziwić, że z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej nowych inwencji.

Czytaj więcej

 

Fotowoltaika na stałej wznoszącej

W ostatnich latach rynek fotowoltaiczny w Polsce notuje tempo rozwoju znacznie powyżej średniej europejskiej. Wzrost świadomości ekologicznej oraz ustabilizowanie regulacji prawnych zapewnią mu kolejne wzrosty.  

Czytaj więcej

 
Opłacalność fotowoltaiki, czyli porozmawiajmy o pieniądzach zdjęcie

Opłacalność fotowoltaiki, czyli porozmawiajmy o pieniądzach

Opłacalność fotowoltaiki jest niepodważalna, szczególnie przy rosnących cenach energii elektrycznej i paliw stałych. Jednorazowa inwestycja w panele fotowoltaiczne zagwarantuje inwestorom niezależność i oszczędności na rachunkach za prąd. Korzystne systemy dofinansowań pozwalają skrócić czas zwrotu z inwestycji nawet o kilka lat.

Czytaj więcej

 
Największa wystawa sektora OZE w Polsce już w maju w Poznaniu zdjęcie

Największa wystawa sektora OZE w Polsce już w maju w Poznaniu

Międzynarodowe Targi GREENPOWER to największe wydarzenie związane z odnawialnymi źródłami energii w Polsce. Targi GREENPOWER odbędą się w dniach 7-9 maja br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Czytaj więcej

 
Jak zabezpieczyć się przed pożarem fotowoltaiki?  10 zasad bezpiecznej instalacji zdjęcie

Jak zabezpieczyć się przed pożarem fotowoltaiki? 10 zasad bezpiecznej instalacji

Liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce stale rośnie. W 2019 r. przyłączono do sieci blisko 106 tys. mikroinstalacji PV, a zgodnie z danymi PSE, na początku kwietnia br. moc instalacji fotowoltaicznych wyniosła 1695,35 MW - to wzrost o ponad 180 proc. w stosunku do ubiegłego roku! Tak duża popularność instalacji sprawia, że musimy szczególnie zadbać o ich bezpieczny montaż i użytkowanie, by nie dopuścić do sytuacji zaprószenia ognia.

Czytaj więcej

 
Czy fotowoltaika się opłaca? zdjęcie

Czy fotowoltaika się opłaca?

Jak duża powinna być instalacja? Dla kogo jest opłacalna? Jak długo czeka się na zwrot kosztów?

Czytaj więcej

 
Energetyczne spotkania już w kwietniu na targach InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna zdjęcie

Energetyczne spotkania już w kwietniu na targach InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna

Fotowoltaika, biogaz, biomasa, kogeneracja i energetyka wodorowa to tematy, które pojawią się podczas tegorocznej edycji targów InEnerg® OZE + Efektywności Energetyczna w dniach 11 -12 kwietnia br. we Wrocławiu.

Czytaj więcej

 
Innowacje i nowe technologie na targach EXPOPOWER i GREENPOWER zdjęcie

Innowacje i nowe technologie na targach EXPOPOWER i GREENPOWER

Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER oraz Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń od lat gromadzące w Poznaniu polską i zagraniczną branżę nowoczesnej energetyki, innowacyjności oraz odnawialnych źródeł energii.   

Czytaj więcej

 
Energetycznie na Międzynarodowych Targach Poznańskich zdjęcie

Energetycznie na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Energetyka, elektronika i automatyzacja to motywy przewodnie wydarzeń, które rozpoczęły się wczoraj na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Grupa MTP zaprasza na spotkanie przedstawicieli przemysłu energetycznego podczas targów EXPOPOWER oraz branży odnawialnych źródeł energii podczas targów GREENPOWER. Targi potrwają do czwartku.

Czytaj więcej

 
Innowacyjna energetyka – bliska konieczność czy odległa przyszłość? zdjęcie

Innowacyjna energetyka – bliska konieczność czy odległa przyszłość?

Energetyka, elektronika i automatyzacja to tematy, które od 7 do 9 maja dominowały podczas targów Expopower, Greenpower oraz Poznań Drone Expo. Ekspozycja oraz wydarzenia organizowane przez Grupę MTP skierowane były do przedstawicieli przemysłu energetycznego, branży odnawialnych źródeł energii, a także do tych, których interesowało wykorzystanie dronów np. w energetyce. Targi odwiedziło ponad 5000 uczestników

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 109