Zima w Polsce, bez względu na to czy jest ciepła, czy mroźna, pochłania na ogrzanie domu znaczne środki finansowe.
Dowiedz się czy budowa domu z własnym projektem zawsze jest najlepszym rozwiązaniem? Kiedy lepszy będzie gotowy projekt domu? Jakie są wady i zalety projektów katalogowych? Czy warto zainwestować w projekt indywidualny?
Ponad 37 proc. Polaków, decydując się na budowę domu, zainwestowałaby w dodatkowe docieplenie ścian i poddaszy – tak wskazują wyniki badania przeprowadzonego przez Centrum Badań i Analiz Rynku dla firmy ROCKWOOL Polska. Popularnością cieszą się też solary i fotowoltaika. Warto podkreślić prawidłową kolejność działań – najpierw ocieplaj, potem stosuj nowe technologie grzewcze.
Budowa domu to duże przedsięwzięcie finansowe i poważne zadanie logistyczne.
Jak wynika z prognoz serwisu AccuWeather, w te wakacje, oprócz przejściowych okresów burzowych, czekają nas w Polsce wyjątkowe upały, dochodzące nawet do bagatela 38 stopni.
Ale u was ciepło, w domach zazwyczaj jest zimno. No właśnie, czy w domu musi być chłodno?
Większość z nas na pewnym etapie życia zaczyna marzyć o własnym domu lub mieszkaniu.
Prace remontowe podczas docieplania dachu można przeprowadzić sprawnie i niezależnie od pogody, wykonując warstwę termoizolacji od wewnątrz budynku. Dodatkowe docieplenie przestrzeni między krokwiami sprężystymi matami z włókien drzewnych STEICOflex 036 skutecznie ograniczy straty ciepła, a co za tym idzie koszty ogrzewania, poprawiając nie tylko parametry energooszczędności budynku, ale i panujący w nim klimat.
Odpowiednie docieplenie budynku to szereg korzyści dla inwestora, a zwłaszcza dla jego portfela. Lepsze samopoczucie domowników czy większa efektywność energetyczna to ważne argumenty przemawiające za termoizolacją, jednak większość osób najbardziej przekonuje znacząca obniżka kosztów związanych z ogrzewaniem.
Wydatki na ogrzewanie domu to stała pozycja w domowym budżecie ogromnej części rodzin. Co więcej, bardzo często jest to pokaźna suma. Nic więc dziwnego, że wraz z nastaniem sezonu grzewczego w wielu domach zastanawiamy się, jak zmniejszyć koszty ogrzewania. Co robić, aby mieć ciepło i płacić mniej? Jakich błędów nie popełniać przy ogrzewaniu domu?
Budowa domu to często największa i najważniejsza inwestycja w naszym życiu. Jak ją prowadzić nie wychodząc z domu? Z pomocą przychodzi WIŚNIOWSKI, polski producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń. Teraz przedstawiciel marki zaprezentuje pełną ofertę i pomoże Ci podjąć decyzję, wszystko zabookujesz przez internet, a do tego otrzymasz bon rabatowy w wysokości 10%. Bez wychodzenia z domu.
Za chwilę początek sezonu grzewczego i warto się na niego przygotować.
„Najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu” — ten cytat z Małego Księcia doskonale wpasowuje się w nasze codzienne wybory, również i te budowlane. Dlatego budując dom, najpierw zadbajmy o jego solidne fundamenty i przede wszystkim konstrukcję. Czy drewno użyte jako podstawa domu zagwarantuje mu wytrzymałość oraz długowieczność? Odpowiedzi na to pytanie udziela Sławomir Perliński, Product Manager w JAF Polska.
Efektywne wykorzystanie energii to jedno z poważniejszych wyzwań, któremu stare domy zazwyczaj nie są w stanie sprostać.
Efekty powszechnej fali renowacji to nie tylko zmniejszone zapotrzebowanie na energię, nowe miejsca pracy czy poprawa jakości powietrza. To również możliwości znacznie efektywniejszego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i realne oszczędności dla inwestorów. Gdy w docieplonym domu zainstalujemy OZE, uzyskamy nadwyżkę energii, która pozwoli nam przejechać aż 48 tys. kilometrów rocznie samochodem elektrycznym.