Popularne styropianowe panele Stara cegła firmy Decortena zostały wzbogacone o nowe modele: narożnik zewnętrzny i wewnętrzny. Styropianowe panele ścienne Stara cegła doskonale imitują cegłę retro.
Styropianowe panele ścienne Stara cegła doskonale imitują cegłę retro. W łatwy i szybki sposób można zmienić aranżację pomieszczeń nadając im nowego charakteru. Publikacja pokazuje jak wykonane są panele, w jaki sposób łączą się bez widocznych linii podziału, a także omawia sposób uszlachetnienia już zamontowanych paneli.
Piękna elewacja to wyjątkowa wizytówka domu. Aby przyciągała wzrok i cieszyła swoją urodą przez lata warto wykonać ją z ponadczasowego materiału jakim jest klinkier. O właściwościach i zastosowaniu cegły klinkierowej opowiadają Mariusz Jaworski, architekt z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG i Agnieszka Spychała, kierownik działu marketingu firmy Röben.
Emanujący spokojem, harmonią i naturalnym pięknem: taki jest nie tylko Tybet, ale również inspirowana tą niezwykłą krainą cegła klinkierowa. Jej niepowtarzalna uroda i wyjątkowe właściwości to dla architektów i inwestorów szczególna okazja, by z wybranym projektem zdobyć Himalaje stylu.
Styropianowe panele ścienne Stara cegła doskonale imitują cegłę retro. W łatwy i szybki sposób można zmienić aranżację pomieszczeń nadając im nowego charakteru ale także zmienić wizualnie bryłę budynku. Publikacja przedstawia styropianowe panele, które można wykorzystać na elewacji domu.
Trwałość, estetyczność i opłacalność – to cechy, które najczęściej znajdują się na szczycie listy życzeń inwestorów, poszukujących materiału do realizacji wymarzonego projektu. Rozglądając się za Świętym Graalem budownictwa nie trzeba na szczęście szukać daleko – optymalnym rozwiązaniem często okazuje się bowiem znany i stosowany od wieków klinkier.
Zbawienny wpływ promieni słonecznych na ludzkie zdrowie i samopoczucie jest powszechnie znany. Ich życiodajna energia pobudza do działania oraz inspiruje – również w architekturze.
Co łączy jedną z najbardziej zagadkowych cywilizacji starożytnych z niewielką Gozdnicą w województwie lubuskim? Odpowiedź to... cegły.
Rozpala wyobraźnię architektów i inwestorów, wzniecając w sercach płomień zachwytu niepowtarzalną, gorącą kolorystyką. Taka właśnie jest Etna – klinkierowa cegła, w której w szczególny sposób zaklęta została magia ognistego procesu powstawania szlachetnej ceramiki.
Syriusz – najjaśniejsza gwiazda nocnego nieba – świeci wyjątkowym blaskiem już nie tylko w naturze, lecz teraz także w architekturze. Wszystko za sprawą wyjątkowej cegły klinkierowej, która doskonale sprawdza się jako stylowa ozdoba zarówno elewacji, jak i wnętrz.
W architekturze często najbardziej lubimy materiały, które już znamy. Potwierdzeniem tych słów jest niesłabnąca popularność cegły, zwłaszcza tej utrzymanej w klasycznym kolorze – odcieniach czerwieni i pomarańczy.
Popularnym elementem wykończenia wnętrz są lica cegieł często malowane na biały kolor. Zwykle są to cegły rozbiórkowe lub imitacja wykonana z gipsu. Na rynku dostępne są także lżejsze i szybsze w montażu styropianowe panele ścienne 3D imitujące starą cegłę firmy DECORTENA.
Nowoczesna i tradycyjna, ciepła i surowa, fabryczna i rzemieślnicza – cegła to materiał kontrastów.
Elewacja z klinkieru to nie tylko trwała i estetyczna ozdoba każdej nieruchomości, ale także sposób na podniesienie jej wartości. Aby jednak taka inwestycja całkowicie spełniła wszystkie pokładane w niej nadzieje, powinna być wykonana zgodnie z odpowiednią sztuką budowlaną.
Choć klinkier jest jednym z najstarszych i najlepiej znanych materiałów budowlanych, wciąż potrafi zaskakiwać. Zwłaszcza, gdy powstaje dzięki pracy prawdziwych mistrzów ceramiki. Udowadnia to cegła Alt Tessin - najnowsze dzieło specjalistów z legendarnej cegielni w Patoce.