Praca w domowym biurze ma wiele zalet na przykład lepsze godzenie życia zawodowego i prywatnego, oraz brak konieczności podróży służbowych.
Dowiedz się czy budowa domu z własnym projektem zawsze jest najlepszym rozwiązaniem? Kiedy lepszy będzie gotowy projekt domu? Jakie są wady i zalety projektów katalogowych? Czy warto zainwestować w projekt indywidualny?
W tym roku wszyscy planujący budowę domu lub termomodernizację muszą wziąć pod uwagę dodatkowy czynnik – nowe wymagania dotyczące energooszczędności budynków.
Budowa domu to duże przedsięwzięcie finansowe i poważne zadanie logistyczne.
Ale u was ciepło, w domach zazwyczaj jest zimno. No właśnie, czy w domu musi być chłodno?
Zima w Polsce, bez względu na to czy jest ciepła, czy mroźna, pochłania na ogrzanie domu znaczne środki finansowe.
Aktualna sytuacja pokrzyżowała wiele planów, w tym również nie pozostała bez znaczenia dla inwestorów planujących budowę domu. Wydłużone oczekiwanie na dokumenty, przedłużające się kwarantanny i destabilizacja, ale też silniejsza niż kiedykolwiek potrzeba posiadania odpowiedniej przestrzeni dla rodziny.
Większość z nas na pewnym etapie życia zaczyna marzyć o własnym domu lub mieszkaniu.
Wydatki na ogrzewanie domu to stała pozycja w domowym budżecie ogromnej części rodzin. Co więcej, bardzo często jest to pokaźna suma. Nic więc dziwnego, że wraz z nastaniem sezonu grzewczego w wielu domach zastanawiamy się, jak zmniejszyć koszty ogrzewania. Co robić, aby mieć ciepło i płacić mniej? Jakich błędów nie popełniać przy ogrzewaniu domu?
Z powodu pandemii koronawirusa, wiele firm przeniosło swoje biura do mieszkań pracowników. Jak powinna wyglądać zdrowa i komfortowa przestrzeń do pracy zdalnej? Na to pytanie odpowiada Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX, producenta stolarki okiennej i drzwiowej.
Większa równowaga między pracą a życiem prywatnym, brak dojazdów do pracy, zmniejszenie korków i poziomu zanieczyszczenia powietrza... praca zdalna ma wiele zalet. Temat stał się znacznie bardziej powszechny ze względu na pandemię koronawirusa. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, czas wydzielić w domu wygodną przestrzeń do pracy, która zapewnia miejsce na efektywność i wygodę, na długi czas.
„Najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu” — ten cytat z Małego Księcia doskonale wpasowuje się w nasze codzienne wybory, również i te budowlane. Dlatego budując dom, najpierw zadbajmy o jego solidne fundamenty i przede wszystkim konstrukcję. Czy drewno użyte jako podstawa domu zagwarantuje mu wytrzymałość oraz długowieczność? Odpowiedzi na to pytanie udziela Sławomir Perliński, Product Manager w JAF Polska.
Efektywne wykorzystanie energii to jedno z poważniejszych wyzwań, któremu stare domy zazwyczaj nie są w stanie sprostać.
Efekty powszechnej fali renowacji to nie tylko zmniejszone zapotrzebowanie na energię, nowe miejsca pracy czy poprawa jakości powietrza. To również możliwości znacznie efektywniejszego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i realne oszczędności dla inwestorów. Gdy w docieplonym domu zainstalujemy OZE, uzyskamy nadwyżkę energii, która pozwoli nam przejechać aż 48 tys. kilometrów rocznie samochodem elektrycznym.
Budowa domu to często największa i najważniejsza inwestycja w naszym życiu. Jak ją prowadzić nie wychodząc z domu? Z pomocą przychodzi WIŚNIOWSKI, polski producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń. Teraz przedstawiciel marki zaprezentuje pełną ofertę i pomoże Ci podjąć decyzję, wszystko zabookujesz przez internet, a do tego otrzymasz bon rabatowy w wysokości 10%. Bez wychodzenia z domu.