Wynik wyszukiwania

 
Nowość! Inteligentny dom od Nateo zdjęcie

Nowość! Inteligentny dom od Nateo

Firma Nateo, jeden z wiodących producentów pomp ciepła w Polsce, poszerzyła swoją ofertę o system inteligentnego zarządzania budynkiem, który umożliwi zdalne sterowanie wybranymi instalacjami w domu.

Czytaj więcej

 
Nateo nagrodzone za jakość i nowatorstwo zdjęcie

Nateo nagrodzone za jakość i nowatorstwo

Firma Nateo otrzymała tytuł Jakość Roku 2010 w V edycji największego projakościowego konkursu w Polsce, organizowanego przez redakcję Biznes Raportu w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Polskie Centrum Badań i Certyfikacji SA.

Czytaj więcej

 
SmartVEGA od NATEO zdjęcie

SmartVEGA od NATEO

SmartVEGA to jedna z najnowszych marek pomp ciepła, dostępnych w ofercie firmy NATEO – lidera na polskim rynku producentów pomp ciepła.

Czytaj więcej

 
NATEO na targach POLEKO zdjęcie

NATEO na targach POLEKO

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła i ile można zaoszczędzić dzięki takiej inwestycji – m.in. o tym rozmawiali specjaliści firmy NATEO z klientami i zwiedzającymi tegoroczne targi POLEKO. 

Czytaj więcej

 
Nateo z pompami ciepła na Budmie zdjęcie

Nateo z pompami ciepła na Budmie

Popularyzacja pomp ciepła, jako alternatywnej metody ogrzewania, promocja własnej oferty produktowej oraz inteligentnych rozwiązań w budownictwie – to główne wyzwania, z jakimi firma NATEO postanowiła zmierzyć się podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma.

Czytaj więcej

 
SmartPLUS w nowej szacie zdjęcie

SmartPLUS w nowej szacie

Firma NATEO wprowadziła do swojej oferty nowy, ulepszony model pompy ciepła SmartPLUS.

Czytaj więcej

 
GENESIS – kompleksowy system sterowania ogrzewaniem zdjęcie

GENESIS – kompleksowy system sterowania ogrzewaniem

System Genesis dedykowany do pomp ciepła firmy Nateo umożliwia regulację temperatury w budynku oraz sterowanie dodatkowymi modułami, takimi jak klimatyzacja, co pozwala w łatwy sposób zapewnić optymalny komfort grzewczy.

Czytaj więcej

 
Skutki błędnego dopasowania mocy pompy ciepła i źródła dolnego zdjęcie

Skutki błędnego dopasowania mocy pompy ciepła i źródła dolnego

Wybierając parametry pompy ciepła, należy zwrócić szczególną uwagę, by odpowiednio dopasować moc urządzenia do źródła dolnego. Firma Nateo przeprowadziła serię testów, które pokazują efekty grzewcze zróżnicowanych konfiguracji.

Czytaj więcej

 
Jak dobrać parametry pompy ciepła? zdjęcie

Jak dobrać parametry pompy ciepła?

Komentarza udziela: Paweł Kocięba-Żabski, Prezes Nateo Sp. z o.o., członek zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.

Czytaj więcej

 
Fakty i mity o pompach ciepła zdjęcie

Fakty i mity o pompach ciepła

Jedną z głównych barier spowalniających rozwój technologii pomp ciepła w Polsce jest niewystarczająca liczba wiarygodnych informacji na ich temat. Potencjalni użytkownicy bazują z reguły na wiedzy dostępnej w Internecie, która często jest nieprecyzyjna. Wspólnie z Pawłem Kociębą-Żabskim – prezesem firmy Nateo wyjaśniamy popularne zagadnienia związane z tą technologią.

Czytaj więcej

 
Inwestycja w gruntową pompę ciepła zdjęcie

Inwestycja w gruntową pompę ciepła

Decydując się na montaż gruntowej pompy ciepła, warto uwzględnić instalację już na etapie projektowania budynku.

Czytaj więcej

 
Ogrzewanie podłogowe –  skuteczna alternatywa dla grzejników zdjęcie

Ogrzewanie podłogowe – skuteczna alternatywa dla grzejników

Rynek systemów grzewczych pozwala obecnie wybierać spośród szerokiej oferty rozwiązań. Zmieniająca się technologia powoduje jednak, że wykorzystywane od lat grzejniki nie są w stanie osiągać optymalnej wydajności z każdym typem instalacji. Skuteczną alternatywę stanowi dla nich ogrzewanie podłogowe, które zapewnia komfort cieplny przy niższych kosztach eksploatacyjnych.

Czytaj więcej

 
Kolektor pionowy czy poziomy? zdjęcie

Kolektor pionowy czy poziomy?

Gruntowa pompa ciepła może pobierać energię magazynowaną pod powierzchnią ziemi za pomocą kolektorów lub sond geotermalnych. Czym różnią się te wymienniki i na co należy zwrócić uwagę decydując się na jeden z nich?

Czytaj więcej

 
Przeglądy techniczne pomp ciepła zdjęcie

Przeglądy techniczne pomp ciepła

Producenci pomp ciepła twierdzą, że urządzenia te mogą pracować na fabrycznych podzespołach z jednakową wydajnością nawet przez 25 lat. Aby tak się stało, należy zadbać o regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych. Na czym one polegają i w jaki sposób wpływają na efektywność pracy systemu grzewczego?

Czytaj więcej

 
Kolektory słoneczne a pompa ciepła - komentarz eksperta zdjęcie

Kolektory słoneczne a pompa ciepła - komentarz eksperta

Pytanie: Rynek instalacji grzewczych oferuje coraz więcej rozwiązań umożliwiających wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie pompy ciepła oraz kolektory słoneczne. Czy zastosowanie obu systemów w jednym budynku przyniesie dodatkowe oszczędności?

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 26