Wynik wyszukiwania

 
Szkło PRIVA – LITE – innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnej architektury zdjęcie

Szkło PRIVA – LITE – innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnej architektury

Aktywne szkło PRIVA-LITE zmienia swój wygląd za sprawą prądu elektrycznego, charakteryzując się przy tym bardzo niskim zużyciem energii. Zastosowanie tego szkła niesie za sobą szereg korzyści, zarówno praktycznych, jak i estetycznych.

Czytaj więcej

 
Nowoczesny i energetycznie wydajny budynek ze szkłem grzewczym EGLAS Saint-Gobain zdjęcie

Nowoczesny i energetycznie wydajny budynek ze szkłem grzewczym EGLAS Saint-Gobain

Architekci i inwestorzy planując budowę domu, na każdym etapie projektu podejmują decyzje dotyczące materiałów budowlanych. Jakie czynniki sprawiają, że w nowoczesnym budownictwie coraz częściej wykorzystywane są szkła grzewcze, takie jak EGLAS?

Czytaj więcej

 
Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich dla produktów GLASSOLUTIONS Polska zdjęcie

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich dla produktów GLASSOLUTIONS Polska

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryteriów, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Czytaj więcej

 
Konkurs zimowy Glassolutions energetyzuje podwójnie! zdjęcie

Konkurs zimowy Glassolutions energetyzuje podwójnie!

Na nowy rok firma Glassolutions otwiera rozgrzewający konkurs, w którym nagrodą główną jest refundacja kosztów zakupu okna z szybą Climatop LUX w klasie energetycznej „A”!

Czytaj więcej

 
Climatop Family – bezpieczny i cichy dom zdjęcie

Climatop Family – bezpieczny i cichy dom

Wymarzony dom jest najważniejszym miejscem na ziemi. To tutaj wracamy po ciężkim dniu czy podróży. Nic zatem dziwnego, że chcemy, aby był bezpieczny, ciepły i cichy. To dlatego dokładnie selekcjonujemy produkty, które się w nim znajdą.

Czytaj więcej

 
Glassolutions zasila budownictwo zeroenergetyczne zdjęcie

Glassolutions zasila budownictwo zeroenergetyczne

Dyrektywa unijna 2010/31/UE stawia za cel budowanie obiektów o niemal zerowym zużyciu energii, co spowoduje zaostrzenie obecnych warunków technicznych, jakim powinna odpowiadać stolarka okienna.

Czytaj więcej

 
Komfort, cisza i bezpieczeństwo nawet w miejskiej dżungli zdjęcie

Komfort, cisza i bezpieczeństwo nawet w miejskiej dżungli

Każdego dnia jesteśmy atakowani przez hałas. Szczególnie uciążliwy, i niemal wszechobecny, jest on w dużych miastach. Ruch uliczny generuje dźwięki rzędu 90 decybeli, podczas gdy niepokój i ogólne rozdrażnienie mogą już u nas wywoływać odgłosy o natężeniu 55 decybeli.

Czytaj więcej

 
System CLIP-IN – inteligentny sposób na domowe biuro zdjęcie

System CLIP-IN – inteligentny sposób na domowe biuro

Zdalna praca to obecnie coraz powszechniejsze zjawisko, jednak do jej efektywnego wykonywania potrzebna jest wydzielona, komfortowa przestrzeń w zaciszu własnego domu.

Czytaj więcej

 
Szyby w polskich warunkach klimatycznych zdjęcie

Szyby w polskich warunkach klimatycznych

Szyba może stanowić nawet 90% powierzchni okna, dlatego to jej właściwości w największym stopniu decydują o energooszczędności stolarki.

Czytaj więcej

 
Jakie wybrać szyby w zależności od stron świata? zdjęcie

Jakie wybrać szyby w zależności od stron świata?

Aktualnym trendem w architekturze jest maksymalne wykorzystanie energii odnawialnej. Jeśli zależy nam, aby dom był w pełni ekologiczny i niskoenergetyczny, powinniśmy przed podjęciem decyzji o lokalizacji okien spojrzeć na niego z perspektywy słońca. Nowoczesne zestawy szybowe pozwalają nie tylko na znaczące ograniczenie zużycia energii cieplnej, ale równocześnie zapewniają dodatkowe zyski ciepła z energii słonecznej.

Czytaj więcej

 
Ogrzej dom słońcem z CLIMATOP LUX! zdjęcie

Ogrzej dom słońcem z CLIMATOP LUX!

W świetle rosnących wymagań dotyczących energooszczędności w budynkach, pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych staje się koniecznością. Przeszklenia wykonane z szyb CLIMATOP LUX to najprostszy i najtańszy sposób na naturalne ogrzewanie domu.

Czytaj więcej

 
Na zimę w stronę słońca zdjęcie

Na zimę w stronę słońca

Naturalne oświetlenie ma kolosalne znaczenie dla funkcjonowania organizmu ludzkiego. Odczuwamy to zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy dni ulegają skróceniu a emisja światła do pomieszczeń jest niska.

Czytaj więcej

 
Contraflam Priva Lite – nowoczesne szklenie ognioodporne zdjęcie

Contraflam Priva Lite – nowoczesne szklenie ognioodporne

We współczesnym budownictwie wykorzystuje się szkło, którego właściwości w coraz większym stopniu zapewniają bezpieczeństwo ludzi znajdujących się wewnątrz budynków. Zalety takiego szklenia muszą być połączeniem zarówno estetyki oraz wysokiej funkcjonalności produktu.

Czytaj więcej

 
Dworzec Łódź Fabryczna z przeszkleniami Saint-Gobain zdjęcie

Dworzec Łódź Fabryczna z przeszkleniami Saint-Gobain

Nowoczesny budynek Dworca Łódź Fabryczna to triumf innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych – to największy, najdroższy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Przeszklona powierzchnia dachu sprawia, że budynek jest jasny, przestronny i pełen naturalnego światła.

Czytaj więcej

 
Brawo Domy Pasywne z kolejnymi certyfikatami Saint-Gobain zdjęcie

Brawo Domy Pasywne z kolejnymi certyfikatami Saint-Gobain

Na początku lutego br. w domu modelowym w Stawigudzie Fabrice Didier, dyrektor marketingu Saint-Gobain wręczył właścicielowi Grupy Brawo, arch. inż. Jackowi Roćko dokumenty potwierdzające parametry i komforty dwóch kolejnych domów jednorodzinnych. 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 27