Wynik wyszukiwania

 
Coś więcej niż ciepło – multifunkcyjne szkło grzewcze w nowoczesnych projektach zdjęcie

Coś więcej niż ciepło – multifunkcyjne szkło grzewcze w nowoczesnych projektach

Wielkoformatowe przeszklenia odgrywają niezwykle istotną rolę w projektach architektonicznych. Dzięki stałemu rozwojowi technologicznemu oraz licznym innowacjom implementowanym na etapie produkcji szkła, pojawia się coraz więcej możliwości ich wykorzystania – nie tylko jako źródła światła dziennego. Przykładem jest szkło grzewcze, które pozwala zredefiniować spojrzenie na funkcjonalność i komfort użytkowania przestrzeni.

Czytaj więcej

 
Szyba idealnie dobrana zdjęcie

Szyba idealnie dobrana

Stanowi aż 85 procent powierzchni okna, wpływa na poziom izolacji cieplnej, poprawia jakość ochrony przed hałasem, zapewnia dostęp do naturalnego światła – szyba.

Czytaj więcej

 
Nowoczesny i energetycznie wydajny budynek ze szkłem grzewczym EGLAS Saint-Gobain zdjęcie

Nowoczesny i energetycznie wydajny budynek ze szkłem grzewczym EGLAS Saint-Gobain

Architekci i inwestorzy planując budowę domu, na każdym etapie projektu podejmują decyzje dotyczące materiałów budowlanych. Jakie czynniki sprawiają, że w nowoczesnym budownictwie coraz częściej wykorzystywane są szkła grzewcze, takie jak EGLAS?

Czytaj więcej

 
SageGlass – szkło przyszłości zdjęcie

SageGlass – szkło przyszłości

Szkło na przestrzeni lat zmieniało swoją rolę w budownictwie, poczynając od funkcji dekoracyjnej po czasy współczesne jako materiał wykorzystywany powszechnie, nie tylko w produkcji okien. 

Czytaj więcej

 
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu – o znaczeniu szkła w kampanii #moreglass zdjęcie

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu – o znaczeniu szkła w kampanii #moreglass

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby świat bez szkła? To pytanie stało się motywem przewodnim kampanii #moreglass, prowadzonej w mediach społecznościowych z inicjatywy Stowarzyszenia Glass for Europe.  

Czytaj więcej

 
Nowoczesne szkło w architekturze – w zgodzie z trendami i naturą zdjęcie

Nowoczesne szkło w architekturze – w zgodzie z trendami i naturą

Z przeprowadzonych w 2020 roku badań dotyczących materiałów w budownictwie wynika, że zwiększonego udziału szkła w architekturze w najbliższych latach spodziewa się aż 82% architektów. Innowacyjne rozwiązania szklane nie tylko podnoszą prestiż obiektów i są symbolem nowoczesnego designu, ale też wykazują się kompleksową dbałością o komfort użytkowników oraz środowisko naturalne. Duże przeszklenia wyposażone w pakiety szybowe z wysokiej jakości szkłem laminowanym zyskują na popularności w budynkach użyteczności publicznej oraz zabudowie prywatnej.

Czytaj więcej

 
Kultura spotyka się w Lublinie – szkło SAINT-GOBAIN w Centrum Spotkania Kultur zdjęcie

Kultura spotyka się w Lublinie – szkło SAINT-GOBAIN w Centrum Spotkania Kultur

Po czterech dekadach symbolicznie upada „mur lubelski” oddzielający mieszkańców od sztuki.

Czytaj więcej

 
Niech żyje długo... fasada szklana zdjęcie

Niech żyje długo... fasada szklana

28 lat temu produkt Super Spacer® został wprowadzony na rynek. Właściwości termoizolacyjne ramki dystansowej z pianki silikonowej są niepodważalne. Jednak przegląd zrealizowanych projektów świadczy jeszcze o jednym: jej doskonałej żywotności.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 8