Co zrobić, by móc cieszyć się komfortową temperaturą w domu, gdy za oknem leje się żar z nieba? Jak zdrowo mieszkać? Co nowego w świecie architektury i budownictwa? Kim był Friedrich Schmid? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na łamach najnowszego Baumit Magazynu, który właśnie ukazał się na rynku i jest dostępny także w formie elektronicznej.
Przywróciły dawny blask tysiącom budynków w całej Europie, teraz same doczekały się odświeżenia: wybrane produkty renowacyjne Baumit od 1 marca 2020 r. dostępne są w ofercie światowego producenta chemii budowlanej pod nowymi nazwami. Zmiany to wynik strategii rozwojowej firmy, zakładającej m.in. ujednolicenie i uproszczenia nazewnictwa produktów.
Odpowiednie warunki panujące w domu to podstawa dobrego samopoczucia. I nie chodzi tu wyłącznie o to, w jaki sposób urządzone są jego wnętrza, a o jakość powietrza, którym w nich oddychamy, zależną w dużej mierze od konstrukcji budynku i zastosowanych materiałów budowlanych.
Sposób wykończenia elewacji nie tylko wpływa na wygląd budynku i mówi wiele o jego mieszkańcach, lecz także tworzy scenerię dla codziennego życia. Odpowiednio zaaranżowana potrafi „wyczarować” niezwykły nastrój, sprzyjający relaksowi i spotkaniom na świeżym powietrzu. Dzięki rozszerzonej linii kolorystycznej powłoki dekoracyjnej Baumit Lasur możliwości w zakresie projektowania przydomowej przestrzeni są teraz jeszcze większe.
Wszyscy lubimy konkursy z nagrodami, szczególnie takie, w których prezenty są gwarantowane, a formuła ogranicza się tylko do… zbierania punktów. Właśnie na takich zasadach opiera się program lojalnościowy Baumit Klub, do którego marka zaprasza firmy wykonawcze. Co daje członkostwo? Szeroki wybór nagród, dostęp do historii transakcji, a także dodatkowe promocje na wybrane produkty. Nie jesteś jeszcze klubowiczem? Nic straconego!
Tynkowanie to wciąż najpopularniejszy sposób wykańczania wnętrz.
Gładkie, równe ściany i sufity to marzenie każdego inwestora, a najprostszą drogą prowadzącą do jego spełnienia jest wykonanie gładzi. Ale… w dobie budownictwa energooszczędnego należy pamiętać, że szczelne konstrukcje – poza ciepłem – mogą zatrzymywać w domach szkodliwe substancje.
W niewielkiej miejscowości Stróża w gminie Andrespol (powiat łódzki) – na granicy z Wiśniową Górą – powstaje nowe osiedle domów jednorodzinnych, Osiedle Stróża. Oprócz malowniczego położenia w sąsiedztwie lasu i praktycznie zaplanowanej przestrzeni, przyszli mieszkańcy otrzymają w standardzie wykończenie, które zapewni im zdrowy mikroklimat i będzie wspierało ich dobre samopoczucie.
Jesienna aura nie zachęca do spędzania czasu na zewnątrz – deszcz, mgła i ogólny spadek temperatur sprawiają, że raczej skierujemy nasze kroki na wygodną kanapę, niż do parku. W końcu dom to bezpieczne miejsce. Czasami jednak tylko w teorii, bo jak twierdzą znawcy tematu – warunki panujące wewnątrz budynku mogą także szkodzić. Co zrobić, aby mikroklimat wnętrz wspomagał naszą odporność i dobre samopoczucie?
Profesjonaliści zasługują na więcej – z takim przekonaniem 1 lutego 2019, tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu budowlanego, Baumit wystartował z nowym programem lojalnościowym dedykowanym firmom wykonawczym – Baumit Klub. Wystarczy zarejestrować fakturę na stronie www.baumitklub.pl lub poprzez intuicyjną aplikację mobilną, by zacząć zbierać punkty i wymieniać je na klubowe korzyści.
Branża budowlana wciąż się rozwija i wykorzystuje nowatorskie technologie, dlatego właśnie firma Baumit po raz kolejny przygotowała cykl artykułów branżowych dla zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami, spiętych pod jednym wspólnym tytułem – Baumit Magazyn. Całemu projektowi przyświeca jeden cel – propagowanie filozofii mieszkania w zdrowej, pięknej i energooszczędnej przestrzeni.
Jaki jest przepis na zdrowe życie? Ważne jest to, jak się odżywiamy, ruszamy i… mieszkamy.
Przygotowując się do malowania wnętrz z reguły najwięcej czasu poświęcamy na wybór odpowiedniego koloru farby. Aby jednak wybór był optymalny i wspierał dobre samopoczucie mieszkańców, oprócz właściwości dekoracyjnych, pod lupę warto wziąć także funkcyjność powłoki oraz jej wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach.
Stanowią idealną bazę pod malowanie, tapetowanie czy inne techniki dekorowania wnętrz – równe i gładkie ściany, bo o nich mowa, to dziś oczekiwany standard przy wykańczaniu nowych i remontowanych pomieszczeń.
Czarne lub szare wykwity pojawiające się na ścianach to znak, że do naszego domu zawitali nieproszeni goście – grzyby i pleśnie. Natomiast ich pojawienie się to nie tylko kwestia estetyki wnętrz, lecz przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia oraz dobrego samopoczucia mieszkańców. O najczęstszych przyczynach występowania i sposobach ich unikania odpowiada Tomasz Jarzyna z firmy Baumit.