Sytuacja na rynku nieruchomości zmienia się nieustannie. Po trudnym i niepewnym 2020 roku przyszedł czas zmian na lepsze. Okazuje się, że Polacy coraz częściej decydują się na zakup mieszkania, które nie jest zlokalizowane w stolicy, a branża budowlana nie może narzekać na brak zleceń.
Podwyżki, których skutki odczuwamy w ostatnim czasie, sprawiły, że z niepokojem patrzymy na rachunki mieszkaniowe. Nie zapominajmy jednak, że możemy mieć realny wpływ na wysokość wydatków na utrzymanie domu. Znaczącą ich część stanowi energia elektryczna, a jej zużycie można zredukować, m.in. wykorzystując energooszczędne oświetlenie.
Zimowa aura niesie ze sobą nie tylko malownicze widoki, ale też poważne wyzwanie dla wszystkich elementów architektury i infrastruktury ogrodowej, które są na nią wystawione. Sprawdź, czy twoje ogrodzenie przetrwa ten czas bez szwanku, a brama i furtka będą działały niezawodnie.
Eksperci przekonują: Ocieplenie domu to najbardziej opłacalna inwestycja budowlana. Zdecydowanie obniża zużycie energii, która w 2022 roku zdrożała drastycznie, i gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń nie tylko zimą, ale także latem.
Jaki styl wybrać do mieszkania o niewielkim metrażu i co powinien uwzględniać jego projekt, tak by wnętrze było nie tylko efektownie, ale i funkcjonalne? Odpowiedzi na te pytania udziela architektka wnętrz Małgorzata Górka-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN.
Aluprof pnie się w górę – nie tylko został wyróżniony tytułem „Diamentu Forbesa 2022”, ale też awansował o 3 pozycje (rok do roku) w dorocznym rankingu polskich producentów materiałów budowlanych.
Nie trzeba czekać do wiosny, by poprawnie wykonać instalację okien. Soudal Window System umożliwia skuteczne i trwałe uszczelnienie złącza okiennego również przy ujemnych temperaturach.
Listopad to ostatni dzwonek do wykonania przeglądów i konserwacji dachów, aby nie znaleźć się pod presją pogody w przypadku znalezienia nieszczelności. W jaki sposób zabezpieczyć newralgiczne miejsca na dachach płaskich?
W konkursie The Best Annual Report 2020 FFiL Śnieżka SA została uhonorowana wyróżnieniem za najlepsze sprawozdanie zarządu z działalności. Jury doceniło przede wszystkim jakość i przystępność jej giełdowego raportu za 2020 rok także dla osób, które nie specjalizują się w opisywanych w nim zagadnieniach. Spółka dba o rzetelną komunikację z inwestorami od momentu debiutu na GPW w 2003 roku.
Planując oświetlenie w łazience, chcemy, aby wpisywało się ono w charakter wnętrza, było funkcjonalne i zapewniało wysoki komfort użytkowania. W tym przypadku właściwy dobór lamp i ich rozmieszczenie są uzależnione nie tylko od naszych estetycznych upodobań, ale również od możliwości technicznych, metrażu pomieszczenia czy ograniczeń spowodowanych brakiem dostępu do światła dziennego.
Zbliża się zima, a wraz z nią powszechnie znany problem z bezpiecznym odśnieżaniem pojazdów ciężarowych. Wygląda na to, że w tym roku kierowcy nie znajdą jeszcze profesjonalnych rozwiązań zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych.
Z definicji sprzątanie to „doprowadzić coś do porządku”, „usunąć coś z miejsca w którym nie powinno się znajdować”. Zarówno budowa, jak i remonty generują całą masę śmieci, gruzu i wiele nieczystości.
Montaż zabezpieczeń przeciwśniegowych możliwy jest nie tylko w czasie budowy dachu, ale również później, gdy ich brak staje się kłopotliwy dla mieszkańców domu. Zamarzające zaspy na podejściu, zniszczone kwiaty, uszkodzone przez spadający śnieg rynny przypominają, że oszczędności na akcesoriach dachowych są bardzo pozorne i krótkoterminowe. Co warto wiedzieć o zabezpieczeniach przeciwśniegowych oraz ich montażu? Podpowiada Rafał Wojewoda, właściciel firmy P.U.H. RAFDEK z Bochni, uczestnik programu SUPERDEKARZ.
Najpiękniejsza, idealna zima to taka z dużą ilością śniegu, który często stanowi zagrożenie dla dachu budynku, a więc i osób przebywających w jego najbliższym otoczeniu. Zalegający na dachu śnieg może przysporzyć wielu kłopotów. Dlatego też, mimo że przepisy prawne nie nakazują montażu zabezpieczeń przeciwśniegowych, ze względu na bezpieczeństwo budynku i jego mieszkańców, powinniśmy je zainstalować.
Izolacja poddasza to istotna kwestia nie tylko pod kątem ograniczeniem strat ciepła: drewniana konstrukcja wymaga skutecznego odseparowania od reszty budynku, aby ograniczyć potencjalne straty w przypadku pożaru.