Artykuł Dodaj artykuł

Nowe szczęki zaciskowe z funkcją zatrzasku do montażu jedną ręką

Zaciskarki Pressgun Picco to lekkie i niezawodne narzędzie pracy dla instalatorów. Nowe szczęki, wprowadzone w tym roku przez firmę Viega jeszcze bardziej upraszczają obsługę tego urządzenia.

Zaciskarki Pressgun Picco to lekkie i niezawodne narzędzie pracy dla instalatorów. Nowe szczęki, wprowadzone w tym roku przez firmę Viega jeszcze bardziej upraszczają obsługę tego urządzenia. Otwieramy je tradycyjnie - ręcznie, lecz zamknięcie wymaga naciśnięcia przycisku „start”. Doskonale sprawdza się to, kiedy na przykład trzeba wykonać połączenia ponad głową.

Szczęki zaciskowe do Pressgun Picco Fot. Viega
Szczęki zaciskowe do Pressgun Picco
Fot. Viega

Do szczególnie trudnych sytuacji montażowych, gdzie instalator może użyć tylko jednej ręki, Viega skonstruowała specjalne szczęki zaciskowe z funkcją zatrzasku. Przed założeniem szczęk na złączkę otwieramy je, jak dotąd za pomocą krótkiego uchwytu, natomiast sprężyna utrzymuje je później w pozycji otwartej - zamykają się dopiero po naciśnięciu przycisku „start”. Ponowne naciśnięcie przycisku powoduje rozpoczęcie procesu zaprasowania.

Takie rozwiązanie zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ wolną ręką można precyzyjnie ustawić rurę lub skorygować pozycję założonych już szczęk zaciskowych przed zaprasowaniem.

Szczęki zaciskowe z funkcją zatrzasku są na razie dostępne w rozmiarach od 12 do 35 mm do metalowych systemów instalacyjnych firmy Viega.

Kompaktowa forma, wielkie możliwości

Dzięki niewielkiej masie, wynoszącej zaledwie 2,5 kg oraz ergonomicznemu kształtowi pistoletu, zaciskarka Pressgun Picco jest wyjątkowo poręczna i funkcjonalna. Urządzenie Viega może pracować na mocnym akumulatorze litowo-jonowym o bardzo dobrych właściwościach rozruchowych lub korzystać z zasilacza. Pressgun Picco jest wyposażona w obrotową głowicę zaprasowującą (przydatną przy montażu w trudno dostępnych miejscach) oraz dodatkowe funkcje, takie jak zintegrowana lampka LED, znakomicie oświetlająca miejsce wykonywania połączeń.

Przegląd techniczny w przypadku Pressgun Picco wymagany jest dopiero po 30 tysiącach zaprasowań. Po wykonaniu 32 tysięcy zacisków, następuje automatyczne wyłączenie urządzenia.

Po otwarciu nowe szczęki zaciskowe z funkcją zatrzasku blokują się w pozycji otwartej. Zamykają się dopiero po naciśnięciu przycisku „start”.

Nowe poręczne szczęki zaciskowe do Pressgun Picco z funkcją zatrzasku to idealne rozwiązanie przy montażu jedną ręką.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.