Artykuł Dodaj artykuł

DEWALT® XR Tool Connect - inteligentny sposób na zarządzanie narzędziami

70% użytkowników DEWALT posiada smartfon. DEWALT® XR Tool Connect to pierwszy projekt na świecie, który umożliwi kontrolę oraz ochronę akumulatora do elektronarzędzia właśnie poprzez smartfon.

70% użytkowników DEWALT posiada smartfon. DEWALT® XR Tool Connect to pierwszy projekt na świecie, który umożliwi kontrolę oraz ochronę akumulatora do elektronarzędzia właśnie poprzez smartfon. W czasach, gdy najszybciej rozwija się segment urządzeń mobilnych, DEWALT® wprowadza aplikację ułatwiającą pracę z elektronarzędziami.

DEWALT® XR Tool ConnectNowoczesna technologia coraz częściej wkrada się do miejsc, w których jeszcze do niedawna nikt się jej nie spodziewał. Nie inaczej jest z akumulatorami serii XR firmy DEWALT®. Zastosowana w nich technologia Bluetooth daje możliwość przypisania konkretnego narzędzia do smartfona czy tabletu posiadającego aplikację DEWALT® Tool Connecti stałego monitorowania jego pracy, zapewniając bieżącą łączność, ochronę, inwentaryzację, personalizację i serwis.

Co więcej, Bluetooth bije na głowę pozostałe technologie mogące służyć do analogicznych celów poprzez swoją prostotę i niższe koszty eksploatacji.

Użyty w akumulatorach 18V serii XR Bluetooth 2.0 i 4.0 Low Energy Technology to system bezprzewodowej łączności, który jednocześnie wykazuje niskie zużycie energii narzędzia, wydłużając czas jego pracy. Będąc w ciągłym kontakcie ze smartfonem, akumulator jest w stanie samodzielnie poinformować o przegrzaniu lub niskim stanie naładowania. Prosta opcja „zablokuj/odblokuj” oddzielna dla każdego akumulatora z osobna umożliwia zablokowanie wyłączonego elektronarzędzia, dzięki czemu nie będzie mógł z niego skorzystać nikt nieupoważniony. W czasie rzeczywistym użytkownik może przeglądać stan akumulatorów i zarządzać ich ustawieniami za pośrednictwem swojego urządzenia mobilnego. Codzienna inwentaryzacja zawartości skrzynki narzędziowej, szafki i vana czyni zarządzanie narzędziami czystą przyjemnością, a dzięki personalizacji oddalenie się urządzenia mobilnego powyżej 30 metrów od aktywnego elektronarzędzia wywoła alarm, zapobiegając kradzieży lub przypadkowemu pozostawieniu sprzętu po pracy.

Aplikacja umożliwia również szybkie połączenie z lokalnym serwisem pomocy technicznej i instrukcjami obsługi dostępnych elektronarzędzi. Posiadaczowi akumulatorów systemu XR wystarczy pobrać aplikację (dostępną zarówno na platformę Apple jak i Android), a następnie zalogować się z użyciem konta ‘MYDeWALT’ lub poświęcić kilka minut i zarejestrować się w serwisie. Od tego momentu można przyłączać do aplikacji akumulatory 18V XR Bluetooth Batteries i cieszyć się całą gamą funkcji i ustawień. Wszystkie dane wprowadzone przez użytkownika znajdą się w chmurze, a więc nawet utrata smartfona czy tabletu nie będzie wiązała się z utratą personalizacji i powiązań akumulatorów z urządzeniem.

Podobne artykuły