Artykuł Dodaj artykuł

Dekoracyjne drewniane choinki

Zachęcamy wszystkich majsterkowiczów do wykonania pięknych, drewnianych choinek – oryginalnych prezentów mikołajkowych i wyjątkowych ozdób na Święta!  

Zachęcamy wszystkich majsterkowiczów do wykonania pięknych, drewnianych choinek – oryginalnych prezentów mikołajkowych i wyjątkowych ozdób na Święta!

Krok 1 - drewniane choinki Dremel
Krok 2 - drewniane choinki Dremel
Krok 3 - drewniane choinki Dremel
Krok 4 - drewniane choinki Dremel
Krok 5 - drewniane choinki Dremel

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na mikołajkowy lub bożonarodzeniowy upominek dla najbliższych, zachęcamy do wykonania świątecznej choinki – idealnej pamiątki na długie lata. Przy pomocy  narzędzi Dremel, można z łatwością własnoręcznie stworzyć drewniane drzewka, które ozdobią wnętrza domów Waszych bliskich. Kasia Ogórek, autorka popularnego bloga twojediy.blogspot.com, pokazuje, jak to zrobić.

Krok 1

Narysuj na kartonie kształt choinki. Następnie wytnij wzór za pomocą nożyczek i przenieś go przy użyciu ołówka na drewnianą deskę.

Krok 2

Używając narzędzia wielofunkcyjnego Dremel 8200 wytnij kształt choinek.

Krok 3

Następnie przy pomocy Dremel Multi-Max MM 40 wygładź drewno. Prowadź narzędzie swobodnie w różnych kierunkach, zataczając kręgi.

Krok 4

Pomaluj swoje drewniane choinki. Nałóż równomiernie dwie warstwy, aby optymalnie pokryć powierzchnię. Pozostaw farbę do wyschnięcia.

Krok 5

Na koniec zajmij się dekoracją choinek. Możesz na przykład okleić drzewko taśmą malarską i zrobić pasy lub wykonać kropki pędzelkiem gąbkowym.

Krok 6

Gotowe!

Potrzebne narzędzia i materiały:

  • Drewno z palety
  • Wyrzynarka lub piła
  • Dremel Multi-Max MM 40
  • Dremel 8200
  • Farby akrylowe
  • Taśma malarska
  • Nożyczki
  • Karton
  • Ołówek

Święta last minute z prezentami marki Dremel

Jeżeli nie masz jeszcze pomysłu na świąteczne prezenty, marka Dremel przychodzi z pomocą i oferuje dwa świąteczne zestawy narzędzi, które ucieszą zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Zestaw do napraw domowych Dremel 3000 jest interesującą propozycją dla każdego, kto lubi majsterkować. Zawiera wszechstronne narzędzie wielofunkcyjne Dremel 3000, trzy przydatne przystawki – wałek giętki, prowadnicę do cięcia i przystawkę do nadawania kształtów oraz 105 oryginalnych akcesoriów Dremel do cięcia, szlifowania, ostrzenia, grawerowania i polerowania drewna, metalu lub szkła. Jego sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 496 zł. Mistrzów kreatywności i miłośników oryginalnych dekoracji ucieszy z kolei zestaw do dekoracji, zawierający dwa praktyczne narzędzia do projektów dekoracyjnych, precyzyjne narzędzie do grawerowania Dremel Engraver i pistolet do klejenia Dremel Glue Gun 930 z 2-stopniową regulacją temperatury. Sugerowana cena detaliczna brutto tego zestawu wynosi 242 zł. Obydwa zestawy zawierają książki – pierwszy z projektami napraw domowych, drugi zaś z projektami dekoracyjnymi, które są świetnym źródłem inspiracji. 

Podobne artykuły