Artykuł Dodaj artykuł

Balometr TSI AccuBalance® 8380

Przenośne, profesjonalne urządzenie mierzące i rejestrujące głównie prędkość przepływu powietrza przez kratki wentylacyjne nawiewne, wyciągowe, anemostaty.

Przenośne, profesjonalne urządzenie mierzące i rejestrujące głównie prędkość przepływu powietrza przez kratki wentylacyjne nawiewne, wyciągowe, anemostaty. Umożliwia zarówno łatwe przenoszenie, jak i użytkowanie. Wyniki pomiarów ukazują się na dużym, kolorowym wyświetlaczu. Dodatkowe zastosowanie kondycjonera przepływu umożliwia pomiar z nawiewników wirowych. W celu dokonania pomiaru wystarczy przystawić kaptur pomiarowy do nawiewnika i nacisnąć przycisk umieszczony przy podstawie balometru, dzieki zastosowaniu kratownicy pomiarowej otrzymujemy uśredniony wynik zebrany z 16 punktów pomiarowych. Urządzenie pozwala na pomiar natężenia przepływu powietrza w dwóch kierunkach (nawiew, wywiew), także z nawiewników umieszczonych w podłodze np. w serwerowni.

Balometr TSI AccuBalance 8380

Standardowy zestaw balometru zawiera: podstawa balomatru, mikromanometr 8715, kaptur pomiarowy 610×610 mm, prostownica przepływu, walizka transportowa, komplet akumulatorków, zasilacz, neoprenowe wężyki, sondy ciśnienia statycznego, certyfikat kalibracji, rurka Pitota, oprogramowanie LogDat-CH, przewód USB do połaczenia z komputerem.

Zastosowanie balometru TSI AccuBalance® 8380:

  • testy i odbiory instalacji wentylacji i klimatyzacji
  • pomiary przepływu powietrza na dużych anemostatach
  • regulacja instalacji wentylacji
  • badanie szczelności dygestoriów
  • pomiary na anemostatach z przepływem zaburzonym
  • pomiary ciśnienia róznicowego (odczepiany mikromanometr)
  • pomiary środowiskowe i na stanowiskach pracy
  • pomiary w kanałach (rurki pitota, sondy teleskopowe cieplnooporowe-opcja)

 

Zapraszamy także na nasza dedykowaną stronę: www.balometry.pl

Artykuł został dodany przez firmę

iBros technic

Specjalizujemy się w dostawie i dystrybucji rozwiązań pomiarowych i sterujących, w projektowaniu nowych układów jak i integrowaniu istniejących już instalacji.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły