Artykuł Dodaj artykuł

Rzeczywiście inteligentne okna!

SmartWindow – najnowocześniejsza technologia szklenia, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki przyszłość łączy zrównoważony rozwój, ergonomię i wydajność w miejscu pracy.

Rzeczywiście inteligentne okna!

SmartWindow – najnowocześniejsza technologia szklenia, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki przyszłość łączy zrównoważony rozwój, ergonomię i wydajność w miejscu pracy.

Okna w biurach mają ogromny wpływ na zdrowie pracowników. Zapewniają im komfort, a jednocześnie pozwalają oszczędzić do 30% na rachunkach za energię. To nie jest science fiction, ale rzeczywistość.

Dzięki innowacyjnej współpracy pomiędzy NSG Group i ekspertami technologicznymi PHYSEE, szkło architektoniczne nigdy nie było „inteligentniejsze” ani bardziej ergonomiczne. SmartWindow zestawia kluczowe elementy w łączeniu zrównoważonego rozwoju ze zwiększaniem produktywności w miejscu pracy.

Szeroka wiedza techniczna i możliwości badawcze NSG Group oraz przełomowa technologia czujników dostarczana przez PHYSEE zaowocowała oknami, które generują energię i dostarczają danych. Technologia ta optymalizuje światło dzienne i przyczynia się do neutralności energetycznej budynków, zapewniając jednocześnie doskonały klimat w pomieszczeniach.

Opracowana przez PHYSEE technologia „SmartWindow” opiera się na czujnikach, które mierzą dane, takie jak światło, jakość powietrza i temperatura. Informacje te służą do optymalizacji warunków wewnątrz budynku w zależności od potrzeb – chłodzenia, ogrzewania i/lub doświetlenia pomieszczeń. Po zintegrowaniu z szybami zespolonymi NSG Group, możliwości w zakresie kontroli komfortu, akustyki, bezpieczeństwa i ochrony są praktycznie nieograniczone.

„Standardowe szyby zespolone jedno i dwukomorowe produkowane w wybranych zakładach przetwórczych NSG Group dla SmartWindow zostaną wyposażone w zintegrowane czujniki PHYSEE. Zapewni to elastyczność w stosowaniu wszelkiego rodzaju kombinacji szyb – naszego szkła o niskiej emisyjności dla lepszej izolacji termicznej, szkła chroniącego przed słońcem i hałasem, szkła bezpiecznego i/lub ochronnego oraz innych funkcjonalnych produktów do szklenia” – wyjaśnia Alderlan Vitalino, Value Added Director Architectural Glass Europe NSG Group.

„Rezultatem jest zmniejszenie kosztów energii nawet o 30% i zwiększony poziom komfortu w budynku – wszystko to przyczynia się do satysfakcji, zdrowia i 18% wzrostu wydajności w środowisku pracy”.

Współpraca ma na celu wyposażenie wielu biurowców w całej Europie w 15 000 SmartWindows.

Artykuł został dodany przez firmę

Pilkington IGP Sp. z o.o.

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły