Artykuł Dodaj artykuł

Nowe drzwi tarasowe Vetrex - vetrexMotion i vetrexMotion max

Vetrex rozszerzył swoją ofertę o dwa nowe systemy drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych vetrexMotion i vetrexMotion max.

Vetrex rozszerzył swoją ofertę o dwa nowe systemy drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych vetrexMotion i vetrexMotion max. Umożliwiają one tworzenie bardzo dużych przeszkleń i zapewniają praktycznie bezprogowe wyjście na taras. Dodatkowo cechują je doskonałe parametry techniczne, wysoki komfort użytkowania i nowoczesna stylistyka.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion. Fot. Vetrex

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion
Fot. Vetrex

„Nasze najnowsze drzwi tarasowe vetrexMotion i vetrexMotion max wpisują się w zapotrzebowanie inwestorów i aktualne trendy w projektowaniu domów. Pozwalają one na wykonanie tak popularnych obecnie wielkoformatowych konstrukcji przesuwnych o niemal zerowym progu. Jednocześnie dzięki zastosowanym rozwiązaniom są one niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu. Drzwi są dostępne w dwóch wersjach, które różnią się sposobem szklenia elementu stałego i związanym z tym zakresem widoczności elementów PVC oraz z ilością wpuszczanego do pomieszczeń światła naturalnego. Oba modele wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi. Bardzo dobra izolacyjność cieplna i duża wytrzymałość zostały potwierdzone testami, przeprowadzonymi zarówno w naszym laboratorium, jak i przez zewnętrzne jednostki badawcze. Minimalistyczna stylistyka sprawia, że drzwi vetrexMotion i vetrexMotion max tworzą idealne połączenie z niskoprofilowym systemem okiennym LUM’UP” – mówi Marcin Tomczyński, Pełnomocnik Zarządu ds. Montażu i Rozwoju Produktu Vetrex.

Większe przeszklenia

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion i vetrexMotion max umożliwiają tworzenie imponujących przeszkleń zajmujących powierzchnię nawet całej ściany. Przy zastosowaniu profili białych osiągają one maksymalnie 6,5 m szerokości i 2,7 m wysokości, a w wersji z profilami kolorowymi ich wymiary dochodzą do 6,5 m x 2,5 m.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max. Fot. VetrexDrzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max
Fot. Vetrex

W modelu vetrexMotion zarówno część przesuwna, jak i stała są szklone w skrzydle. Natomiast w wersji vetrexMotion max element nieruchomy jest szklony bezpośrednio w specjalnie obniżonym skrzydle, które na stałe zamocowane jest w ramie. W efekcie powierzchnia przeszklenia została powiększona o 7%, a profile stały się mniej widoczne. Przekłada się to na jeszcze lepsze doświetlenie pomieszczeń i tworzy wrażenie, że tafla szkła wtapia się w elewację budynku.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion. Fot. VetrexDrzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion.
Fot. Vetrex
Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max. Fot. VetrexDrzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max.
Fot. Vetrex

 

Oba typy drzwi mogą zostać wykonane w podziale symetrycznym lub niesymetrycznym. W pierwszym wariancie część ruchoma i stała mają taką samą szerokość. Przy podziale niesymetrycznym stałe przeszklenie jest szersze niż skrzydło ruchome. W zależności od indywidualnych potrzeb klientów i projektu budynku, drzwi vetrexMotion i vetrexMotion max mogą składać się z 2, 3 lub 4 kwater.

Bezprogowe przejście i komfortowa obsługa

Innowacyjna konstrukcja drzwi vetrexMotion i vetrexMotion max sprawia, że są one bardzo wygodne w użytkowaniu. Wyposażono je w niższą szynę jezdną, która ma zaledwie 4 mm wysokości. Dodatkowo zastosowano aluminiową nakładkę na próg. Zapewnia to komfortowe i bezpieczne wyjście na taras.

Nawet przy drzwiach o bardzo dużych rozmiarach skrzydło porusza się lekko i płynnie. W obu modelach siły operacyjne są na poziomie klasy 1. Do przesunięcia dużego skrzydła wystarczy użyć siły o wartości zaledwie 35,7 N, czyli około 3,64 kg. Komfortowa obsługa nowych drzwi tarasowych Vetrex to zasługa m.in. kompaktowych wózków jezdnych oraz specjalnego systemu uszczelnień. Zastosowano też mechanizm wspomagający pracę klamki. W przypadku cięższych skrzydeł można opcjonalnie zamontować amortyzator, który zapobiega niekontrolowanemu odbijaniu klamki przy otwieraniu i zamykaniu drzwi.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne  vetrexMotion i vetrexMotion max. Fot. VetrexDrzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion i vetrexMotion max.
Fot. Vetrex

Nowoczesny wygląd

Drzwi tarasowe vetrexMotion i vetrexMotion max mają gładkie profile o wyraźnie zarysowanych krawędziach. Dzięki temu doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami i bryłami budynków o minimalistycznej stylistyce. Profile dostępne są w rozmaitych barwach oraz w okleinach drewnopodobnych. Klienci mają do wyboru 24 kolory z trzech palet – standardowej, specjalnej i Spectral. Wśród nich znajdują się różne odcienie szarości i brązu, m.in. winchester, złoty i ciemny dąb, dąb sheffield jasny, orzech, srebrno-szary, ciemnoszary jedwab, jet black i antracyt ultramatowy spectral. Dopełnieniem atrakcyjnego wyglądu ram są smukłe klamki o geometrycznych liniach. Występują one w wersji standardowej oraz z kluczem.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max. Fot. VetrexDrzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max.
Fot. Vetrex

Energooszczędność i wytrzymałość

Nowe systemy tarasowe Vetrex cechują się wysokimi parametrami technicznymi. Dla przykładu drzwi vetrexMotion o wymiarach 5 m x 2,5 m, przy wyposażeniu w pakiety 3-szybowe z ciepłą ramką dystansową, mają współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,77 W/(m²•K). Przepuszczalność powietrza osiąga najwyższą, czwartą klasę. Wodoszczelność jest w klasie 7A, natomiast odporność na obciążenie wiatrem – w klasie C2/B3. Z kolei parametr Uw dla modelu vetrexMotion max wynosi 0,74 W/(m²•K).

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion. Fot. VetrexDrzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion.
Fot. Vetrex

W obu modelach głębokość zabudowy ramy wynosi 194 mm, a skrzydła 82 mm. By zapewnić wysoką izolacyjność cieplną dolnej części konstrukcji, zastosowano próg wykonany w całości z PVC. Drzwi mogą zostać wyposażone w energooszczędne pakiety szybowe o grubości szklenia nawet do 54 mm, a także w pakiety o zwiększonej izolacyjności akustycznej lub o podwyższonych parametrach w zakresie bezpieczeństwa. Okres gwarancji dla vetrexMotion i dla vetrexMotion max wynosi 5 lat.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion. Fot. VetrexDrzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion.
Fot. Vetrex
Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max. Fot. VetrexDrzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion max.
Fot. Vetrex

 

Artykuł został dodany przez firmę

VETREX Sp. z o.o.

Jesteśmy firmą z ponad 20-letnim doświadczeniem. Słyniemy z bogatej oferty okien i drzwi zewnętrznych dystrybuowanych na terenie całej Europy. Tworzymy energooszczędne rozwiązania i śmiałe konstrukcje architektoniczne. 

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.