Artykuł Dodaj artykuł

Aquarea Designer teraz dostępny w wersji online

Program Panasonic Aquarea Designer dedykowany dla projektantów, instalatorów i dystrybutorów HVACR, którzy chcą prawidłowo dobrać pompę ciepła powietrze woda Panasonic Aquarea od teraz jest dostępny w wersji online. Dzięki temu nie trzeba już pobierać programu na urządzenie ani logować się do systemu – wystarczy skopiować link i wkleić go do przeglądarki dowolnego urządzenia – laptopa, tabletu, smartfonu.

Aquarea Designer teraz dostępny w wersji online

Program Panasonic Aquarea Designer dedykowany dla projektantów, instalatorów i dystrybutorów HVACR, którzy chcą prawidłowo dobrać pompę ciepła powietrze woda PanasonicAquarea od teraz jest dostępny w wersji online. Dzięki temu nie trzeba już pobierać programu na urządzenie ani logować się do systemu – wystarczy skopiować link i wkleić go do przeglądarki dowolnego urządzenia – laptopa, tabletu, smartfonu.

Jeszcze więcej korzyści programu Aquarea Designer

Możliwość zdalnego dostępu z poziomu każdego urządzenia, bez konieczności logowania się, to nie jedyna zmiana w programie. Dodatkowo, Panasonic wprowadził szereg domyślnych i automatycznie aktualizowanych danych. Dla przykładu, w starszej wersji programu należało samodzielnie konfigurować różne koszty, choćby ceny prądu.  W nowej wersji online tego typu dane są aktualizowane domyślnie. Kolejnym ułatwieniem jest skrót do schematów hydraulicznych, dzięki któremu instalatorzy czy projektanci szybko i łatwo dopasują gotowe do wykorzystania schematy dowybranej pompy. W procesie doboru pompy ciepła dostępne są również akcesoria, które na ostatnich etapach projektowania instalacji pomagają w wyborze schematu hydraulicznego. Nowa wersja programu generuje również SCOP dla zdefiniowanego zastosowania.

Szerzej o programie doboru Aquarea Designer 

Aquarea Designer teraz dostępny w wersji online

Aquarea Designer to program, który pomaga projektantom, instalatorm i dystrybutorom dobrać odpowiednią pompę ciepła z serii Aquarea dla konkretnego budynku. Program pomaga wyliczyć koszty energii zużywanej przez projektowany układ i współczynnik efektywności SCOP dla ogrzewanych pomieszczeń, dla ciepłej wody użytkoweji wspólny dla obu. Dzięki Aquarea Designer projektant lub instalator może zaprezentować klientowi porównanie wydajności i kosztów eksploatacji oraz konserwacji instalacji ogrzewania pompą ciepła z innymi systemami grzewczymi, np. z ogrzewaniem gazowym, olejowym czy elektrycznym.

Generowanie gotowych projektów w programie  

Za pomocą programu można też wykonywać projekty instalacji pompy ciepła. Program uwzględnia zyski solarne, obliczenia zapotrzebowania na podstawie zużycia innego paliwa, wybór modelu pompy ciepła (Split, Monoblok, All in One), a także akcesoria takie jak zbiorniki buforowe i podgrzewacze CWU. Po analizie dodatkowych danych, takich jak zapotrzebowanie na ogrzewanie, temperatura zasilania i powrotu czynnika grzewczego, dane klimatyczne (w tym temperaturę zewnętrzną), program generuje prosty i przejrzysty raport, schemat hydrauliczny oraz etykietę energetyczną. Prowadzi też krok po kroku do zbudowania bazy danych tworzonego projektu i pozwala na generowanie raportu, który może zostać zapisany w formacie PDF.

Dostęp do programu możliwy jest po zalogowaniu się do Panasonic Pro Club lub bezpośrednio na AQUAREA Designer (panasonicproclub.com).

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły