Artykuł Dodaj artykuł

Okładzina elewacyjna - drewno czy imitacja?

Drewniane domy, a także nieruchomości pokryte drewnianą elewacją cieszą się coraz większą popularnością.

Drewniane domy, a także nieruchomości pokryte drewnianą elewacją cieszą się coraz większą popularnością. Efektowny wygląd drewna doskonale prezentuje się zarówno w mieście, jak i w mieście. Naturalny drewniany materiał często jednak podwyższa koszty remontu czy budowy ze względu na trudność jego montażu i utrzymaniu. Nie oznacza to, że z wymarzonej elewacji trzeba zrezygnować. W artykule znajdzie odpowiedz na pytania, czy drewniana elewacja zawsze musi być kosztowna? Co wybrać, jeżeli chcemy cieszyć się przyjemnym dla okiem wyglądem drewna bez obaw o jego zniszczenie?

Okładzina elewacyjna - drewno czy imitacja?

  1. Okładzina elewacyjna o wyglądzie drewna
  2. Okładzina elewacyjna o wyglądzie drewna z ...kamienia naturalnego

Okładzina elewacyjna o wyglądzie drewna - zalety

Drewniana elewacja daje efekt przytulności. W zależności od pomysłu i preferencji, odpowiedni dobór drewna umożliwia uzyskanie efektu nowoczesnego lub rustykalnego. Nic zatem dziwnego, że na takie okładziny elewacyjne decyduje się coraz więcej osób. Mimo że drewno doskonale się prezentuje, należy pamiętać, że tego typu rozwiązanie ma także wady. Do takich należy np. trudność w utrzymaniu elewacji w dobrym stanie. Brak odpowiedniej konserwacji może skutkować pojawieniem się insektów i pleśni. Elewacje z drewnianych materiałów mogą również spróchnieć. Dodatkowo drewno jest łatwopalne, a także mało odporne na czynniki atmosferyczne, szczególnie promieniowanie UV.

Deski elewacyjne z drewna naturalnego są także trudne w montażu i wymagają pokrycia bryły budynku dodatkową konstrukcją.

Warto wziąć to pod uwagę, wybierając typ okładzin do swojego domu.

Dla osób, które nie chcą rezygnować z drewnianego wyglądu zewnętrznej ściany, dobry wyborem może być imitacja drewna. Deski elewacyjne tego typu odznaczają się wysokim realizmem. Oprócz tego można barwić je, uzyskując różne typu drewna.

Zaletą desek imitujących drewno jest łatwy montaż, który umożliwia założenie elewacji w krótkim czasie. Oprócz tego wybierając okładzinę z imitacji drewna możemy oczekiwać wysokiej wytrzymałości i odporności na czynniki atmosferyczne.

Okładzina elewacyjna o wyglądzie drewna z ...kamienia naturalnego

Jak już zostało wspomniane, alternatywą dla drewnianej okładziny mogą być panele elewacyjne wykonane z tworzyw sztucznych. Osoby, które chcą uzyskać efekt drewnianej okładziny mają do wyboru także inne opcję. Często wybierany na materiał okładzinowy budynku jest kamień. Kamień naturalny odznacza się dużą trwałością, a przy tym pozwala uzyskać różne efekty wizualne. Uzyskać można również drewnopodobny wygląd.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły