Artykuł Dodaj artykuł

Automatyka Nice zainstalowana w PwC Tower w dzielnicy City Life w Mediolanie

Nice, włoski międzynarodowy koncern z sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, zakończył kolejny ważny projekt, instalując najnowocześniejszą automatykę w nowym drapaczu chmur - PwC Tower.

Nice,włoski międzynarodowy koncern z sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, zakończył kolejny ważny projekt, instalując najnowocześniejszą automatykę w nowym drapaczu chmur - PwC Tower.

Zaprojektowana przez Studio Libeskind, wieża PwC Tower to nowa mediolańska siedziba znanej firmy konsultingowej PricewaterhouseCoopers, w której na 28 piętrach pracować ma około 3000 profesjonalistów. Już od etapu projektu wieża nazywana jest „Il Curvo” (krzywą) ze względu na charakterystyczny kształt przypominający pryzmat. Swą sylwetką wpisuje się w iluzoryczny uścisk okalający plac PiazzaTreTorri, największy deptak w Mediolanie i jeden z największych w Europie.

Awangardowa bryła budynku, która została zaprojektowana zgodnie z założeniami nienaruszającymi równowagi ekologicznej, stała się najbardziej charakterystycznym i rozpoznawalnym obiektem nowej panoramy Mediolanu. Wieża jest budynkiem o wysokim standardzie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Jej konstrukcja, systemy i technologia zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować zużycie energii i wody oraz zmaksymalizować komfort ludzi, którzy będą tampracować. Torre Libeskind to nie tylko nowa mediolańska siedziba PwC, ale również strategiczny wybór wizerunkowy, który odzwierciedla wizję firmy dotyczącą ewolucji profesjonalnych usług oferowanych przez spółkę.

Automatyka Nice zainstalowana w PwC Tower w dzielnicy City Life w Mediolanie

Architekt Daniel Libeskind i Dział Badań i Rozwoju firmy Pellini wybrali produkty Nice ze względu na ich wydajność i niezawodność. Instalacja, która służy do zautomatyzowania szczególnego pochylonego systemu zacieniającego zaprojektowanego dla trapezoidalnych modułów architektury wieżowej, składa się z około 3000 jednostek napędów rurowych 230V, idealnych w miejscach, w których poziom hałasu musi być minimalny. System Nice może łączyć się z czujnikami klimatycznymi w celu zmniejszenia zużycia energii, zgodnie z wartościami wspólnymi dla Nice i PricewaterhouseCoopers.

Francesco Villani, dyrektor generalny Nice Italy, komentuje:

„To dla nas zaszczyt uczestniczyć w tworzeniu jednej z wież dzielnicy CityLife Milan, symbolu nowoczesności i awangardy, zlokalizowanej w jednym z miast o najlepszym rozwoju architektonicznym i urbanistycznym. Wybór Nice przez pracownię Libeskind potwierdza, że nasza firma jest w stanie zarządzać ważnymi i bardzo złożonymi projektami, spełniającymi specyficzne potrzeby każdego klienta".

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły