Artykuł Dodaj artykuł

Najmodniejsze kolory ścian w mieszkaniu – jaki wybrać dla siebie?

Mieszkanie lub dom to dla każdego oaza, do której chce wracać po ciężkim dniu i odpocząć oraz spędzać miło czas z rodziną i przyjaciółmi.

Mieszkanie lub dom to dla każdego oaza, do której chce wracać po ciężkim dniu i odpocząć oraz spędzać miło czas z rodziną i przyjaciółmi. Nic więc dziwnego, że urządzając wnętrze kierujemy się własnym gustem i upodobaniami, ale także… modą. Jak to połączyć? Oto modne kolory ścian w mieszkaniu – wybierz swój ulubiony!

Najmodniejsze kolory ścian w mieszkaniu – jaki wybrać dla siebie?

Uspokajająca zieleń

Modne kolory ścian w mieszkaniu? To na przykład zieleń. Zielony to kolor wszystkich tych, którzy są zakochani w naturze oraz w… spokoju. Niekoniecznie mają go na co dzień w życiu, ale w mieszkaniu chcą otaczać się uspokajającymi motywami, które pozwolą zrelaksować się po ciężkim dniu. Odcienie zieleni to także jedne z najmodniejszych barw we wnętrzach, chętnie stosowane przez kilka ostatnich sezonów. W trendach panuje dowolność – znajdzie się coś dla fanów ciemniejszej i jaśniejszej zieleni, bardziej stonowanej i tej kontrastującej.

Jednym z hitów ostatnich sezonów jest butelkowa zieleń. Soczysta, nasycona i piękna – z powodzeniem możesz też pomalować na ten kolor jedną ze ścian. Najlepiej jedną, nie więcej – butelkowa zieleń jest dość ciemna i pokrywająca ściany w całym pomieszczeniu może przytłaczać. Podobnie z trawiastą zielenią. Wniesie ona sporo radości do pomieszczenia i naturalnego charakteru, ale najlepiej ograniczyć jej ekspozycję do jednej ściany. Inaczej będzie z równie modnym odcieniem jasnej mięty. To kolor pastelowy, zgaszony, ale bardzo interesujący – jeśli masz taką ochotę, możesz pomalować farbą o tej barwie całe pomieszczenie bez obaw o optyczne jego zmniejszenie lub efekt przytłoczenia.

Szarość nadal w modzie

Dla fanów bezpiecznych rozwiązań, mamy dobrą wiadomość – szarości wciąż są na topie! Ten stonowany i neutralny kolor nie przytłoczy pomieszczenia, w połączeniu z kolorowymi dodatkami i meblami może stworzyć ciekawy efekt aranżacyjny. Do wyboru masz wiele możliwości. Począwszy od jasnych, wpadających w odcienie gołębie, po mocne, ciemne szarości. Interesującym zabiegiem aranżacyjnym jest łączenie dwóch odcieni – jaśniejszego i ciemniejszego – na dwóch sąsiadujących ścianach. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętaj jednak, by wybrać szarości z tej samej palety kolorystycznej.

A może niebieski?

Spokojny i kojący, przywodzący na myśl niebo oraz wodę, taki jest właśnie kolor niebieski. Możesz zastosować różne odmiany niebieskiego w całym mieszkaniu. Sypialnia w odcieniach delikatnego błękitu z pewnością pozwoli Ci efektywnie wypoczywać, natomiast ściana w salonie pokryta lazurową farbą stworzy niezwykle ciekawy efekt aranżacyjny. Na odważnych czeka także kolor kobaltowy oraz granat – bezpiecznie pomalować na taki kolor jedną ścianę w pomieszczeniu.

Różowe marzenia

Róż to wcale nie kolor zarezerwowany dla kilkuletnich dziewczynek. Z powodzeniem możesz na taką barwę pomalować pomieszczenie „dla dorosłych” i czuć się niesamowicie. Ciekawym odcieniem jest tak zwany brudny róż, który króluje od kilku sezonów w trendach aranżacyjnych. Być może sprawdzi się także w Twoim pomieszczeniu.

Artykuł sponsorowany