Artykuł Dodaj artykuł

Panasonic opowiada o testach laboratoryjnych prowadzonych pod kątem skuteczności autorskiej technologii nanoe™ X w hamowaniu rozwoju wirusa SARS-CoV-2

Panasonic opowiada o testach laboratoryjnych prowadzonych pod kątem skuteczności autorskiej technologii nanoe™ X w hamowaniu rozwoju wirusa SARS-CoV-2

  • Naukowcy z Texcell przedstawiają szczegóły testów pierwszego w branży klimatyzatora hamującego rozwój SARS-CoV-2 w realistycznej komorze wielkości pomieszczenia
  • nanoe™ X – ważny czynnik technologiczny napędzający sprzedaż klimatyzacji w Europie
  • Rozszerzony zakres zastosowań technologii nanoe™ X obejmuje budynki mieszkalne, hotele, handel detaliczny, szpitale i gabinety stomatologiczne, a także kolej i motoryzację

Panasonic otworzył dziś swoje drzwi dla mediów, aby podzielić się istotnymi informacjami i danymi na temat rozwoju swojej autorskiej technologii nanoe™ X, która pomaga hamować rozwój niektórych wirusów, w tym SARS CoV-2, w pomieszczeniach zamknietych.  Po raz pierwszy w branży, dwóch naukowców z Texcell opisało i potwierdziło, jak z powodzeniem przetestowali model klimatyzatora Panasonic Etherea wyposażonego w nanoe™ X na nowym wirusie.

Prowadzona przez Noémi Besedes konferencja zgromadziła przedstawicieli wysokiego szczebla firm związanych z technologią oczyszczania powietrza, w tym Akihito Hirohata z laboratorium wynalazcy i zespołu badawczo-rozwojowego Panasonic nanoe™ X, a także niezależnych naukowców stojących za niedawnym wynikiem testu tej przełomowej technologii, Bruno Boisson i Luck Ty, obaj z Texcell.

Szczegóły testów laboratoryjnych przeprowadzonych przez Texcell

Specjaliści od wirusów z Texcell wyjaśnili, w jaki sposób urządzenie z technologią nanoe™ X nie tylko usunęło nowego koronawirusa z gazy w 45l pudełku, ale także, że używając urządzenia klimatyzacyjnego Etherea firmy Panasonic w komorze testowej o realistycznych wymiarach pomieszczenia 6,7 m3 – przetestowali i udowodnili, że technologia nanoe™ X wewnątrz klimatyzatora, uwalniając 4,8 miliarda rodników hydroksylowych na sekundę, zahamowała rozwój nowego koronawirusa w ciągu 8 godzin o ponad 90%, a w ciągu 24 godzin o 99,78%.

technologia nanoe™ X – detergent o naturalnym potencjale

Jednym z kluczowych powodów, dla których technologia nanoe™ X jest tak efektywna, jest to, że cząsteczki działają skutecznie zarówno w powietrzu, jak również na powierzchniach i w tkaninach. Wystarczy wyszukać hasło „rodniki hydroksylowe, detergent atmosfery”, a pojawi się kilka renomowanych źródeł, w tym NASA, które się na to powołują, wyjaśnił Uwe Sprengart z Panasonic Technical.

Proaktywne hamowanie rozwoju bakterii i wirusów

Oczyszczanie powietrza odbywa się poza urządzeniem klimatyzacyjnym poprzez aktywną produkcję rodników hydroksylowych do pomieszczenia, które hamują rozwój niektórych bakterii, wirusów i zapachów tam, gdzie one występują, a nie zwalcza je tylko wtedy, gdy są zasysane do samego urządzenia klimatyzacyjnego, wytłumaczył Sprengart, opowiadając o ofercie klimatyzatorów Panasonic wykorzystujących technologię nanoe™ X.

Jest to inna metoda w porównaniu z urządzeniami, które neutralizują powietrze przechodzące przez urządzenia, i które wymagają okresowego czyszczenia filtra, aby utrzymać deklarowane właściwości.

Fakt, że cząsteczki te (rodniki hydroksylowe) mogą następnie lądować na powierzchniach i wnikać w tekstylia, aby redukować zapachy i hamować rozwój bakterii, pleśni i niektórych wirusów, zmienia postać rzeczy, dodał Sprengart.

Ponad 20 lat doświadczenia w oczyszczaniu powietrza

Od momentu rozpoczęcia badań nad oczyszczaniem powietrza w 1997 roku i wprowadzenia technologii nanoe™ X na rynek w 2003 roku, technologia ta wzbudziła ogromne zainteresowanie, zdobywając nagłówki gazet i będąc przedmiotem niejednej debaty. Akihito Hirohata z zespołu badawczo-rozwojowego Panasonic nanoe™ X przedstawił cenny kontekst historyczny technologii oraz pokazał, w jaki sposób znaczące przełomy utrzymały dynamikę rozwoju i pozytywny postęp na tej drodze.

Rozwój biznesu dzięki nanoe™ X

Enrique Vilamitjana, Dyrektor Zarządzający Panasonic Europe podsumował wydarzenie, przedstawiając nowe możliwości biznesowe, jakie stwarza nanoe™ X. Vilamitjana stwierdził, że nanoe™ X jest kluczowym elementem w sprzedaży klimatyzacji, która wzrosła o prawie 50% w przypadku modeli z tą technologią. Zauważył, że trend ten utrzymuje się zarówno na rynku mieszkaniowym, jak i komercyjnym oraz we wszystkich głównych regionach Europy.

Komercyjne zastosowania nanoe™ X będą się rozwijać

Paul Aitchinson, Product Manager i ekspert ds. technicznych w Panasonic, przedstawił dodatkowo rozszerzone portfolio produktów komercyjnych Panasonic wyposażonych w nanoe™ X, podkreślając, że jednocześnie zużywają one minimalną ilość energii i nie wymagają konserwacji, ponieważ rodniki hydroksylowe są uwalniane nawet w trybie samej wentylacji, zużywając jedynie 25W energii. Technologia nanoe™ X daje nam nieskończone możliwości dla różnych pomieszczeń i przestrzeni. Chcemy, aby nasi klienci rzucili nam wyzwanie w różnych zastosowaniach, gdzie możemy badać, testować i optymalizować nasze systemy. Przyszłość technologii nanoe™ X rysuje się w bardzo świetlanych barwach, skomentował Aitchinson na zakończenie.

Więcej informacji o technologii nanoe™ X można znaleźć na stronie internetowej Panasonic.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły