Artykuł Dodaj artykuł

Zmiany w Zarządzie Ceramiki Tubądzin

Do Zarządu Ceramiki Tubądzin, jednej ze spółek Grupy Tubądzin, dołącza Paweł Gwiazda, pełniący dotychczas funkcje dyrektorskie. Zastąpi on Sławomira Tokarskiego, związanego z firmą od 1988 r.

Logo Tubądzin

Do Zarządu Ceramiki Tubądzin, jednej ze spółek Grupy Tubądzin, dołącza Paweł Gwiazda, pełniący dotychczas funkcje dyrektorskie. Zastąpi on Sławomira Tokarskiego, związanego z firmą od 1988 r.

Paweł Gwiazda jest menadżerem z 20-letnim doświadczeniem w branży Ceramicznej. Ukończył Wydział Elektryczny na Politechnice Wrocławskiej. Swoją karierę zawodową w branży rozpoczął w 2001 w firmie Cersanit. Z Grupą Tubądzin związany jest od 2014 r. Zaczynał pracę na stanowisku zastępcy Dyrektora ds. Technicznych w zakładzie produkcyjnym Ceramika Tubądzin w Tubądzinie, w tym samym roku objął w nim stanowisko Dyrektora ds. Utrzymania Ruchu, a w kolejnych latach Dyrektora ds. Technicznych w zakładach w Tubądzinie i w Sieradzu.

Od początku stycznia tego roku przejął funkcję Członka Zarządu i Dyrektora Generalnego w zakładzie produkcyjnym Ceramika Tubądzin w Tubądzinie, w związku z zakończeniem pracy w Grupie Tubądzin, przez Sławomira Tokarskiego.

Zmiany w Zarządzie Ceramiki TubądzinZakład Ceramika Tubądzin I w Tubądzinie.

Dyrektor Paweł Gwiazda stawia przed sobą ambitne cele: Od wielu lat związany jestem z Grupą Tubądzin, będę teraz skupiał się przede wszystkim na dalszym rozwoju zakładu, kontynuując dokonania Dyrektora Sławomira Tokarskiego. Mimo nadal trudnych dla gospodarki czasów, mamy zamiar nie tylko utrzymać zdolności produkcyjne firmy, oraz wdrażać nowe kolekcje płytek ceramicznych – przed nami także duże inwestycje. Wśród nich choćby budowa kolejnej hali produkcyjnej i uruchomienie nowego działu vetrozy, zajmującego się produkcją płytek dekoracyjnych. Tubądzin słynie z najbardziej wyszukanych dekoracji – od satynowego w dotyku wykończenia płytki, po trójwymiarowe, dodatkowo zdobione formy o niespotykanym na rynku designie. Nowa hala zwiększy możliwości produkcyjne i pozwoli Ceramice Tubądzin jeszcze bardziej poszerzyć asortyment dekoracji. Wartość tej inwestycji to 30 milionów zł. Pragniemy także zainwestować w źródła energii odnawialnej – fotowoltaikę.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od ponad 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły