Artykuł Dodaj artykuł

Jakie płytki podłogowe wybrać?

Płytki podłogowe to bardzo ważny element wyposażenia kuchni, łazienki oraz pomieszczeń o innym przeznaczeniu.

Płytki podłogowe to bardzo ważny element wyposażenia kuchni, łazienki oraz pomieszczeń o innym przeznaczeniu. Kafelki są odporne na działanie wody, dlatego umożliwiają utrzymanie odpowiedniej czystości i nie ulegają działaniu wilgoci, co ma ogromne znaczenie w przypadku pokojów, w których znajduje się źródło cieczy. Jakie płytki podłogowe sprawdzą się najlepiej w danym wnętrzu?

Jakie płytki podłogowe wybrać?

Nowoczesne płytki podłogowe

Obecnie wybór płytek podłogowych jest naprawdę szeroki. W sklepach znaleźć można wiele wariantów takich produktów, od zupełnie jednolitych, aż po modele ozdobione skomplikowanymi wzorami w kilku kolorach. Poszczególne kafelki różnią się od siebie także pod względem wymiarów i kształtów. W cenie są na przykład płytki imitujące deski, które zazwyczaj przyjmują formę wąskich prostokątów.

Płytki idealne do kuchni

W przypadku kuchni najważniejsza jest funkcjonalność. Miłośnicy gotowania przebywają w tym pomieszczeniu nawet przez kilka godzin dziennie, dlatego kafelki są narażone na bardzo intensywną eksploatację. Wybierając odpowiedni model do takiego wnętrza, warto pamiętać również o tym, że przyrządzanie jedzenia wiąże się z dużym bałaganem. Okruszki pieczywa, rozsypana mąka czy inne zabrudzenia tego typu będą doskonale widoczne na idealnie gładkich, jednolitych płytkach. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakupienie wariantów z lekkimi przebarwieniami przypominającymi marmur czy drewno – absolutny hit tego sezonu w dekorowaniu wnętrz.

W minimalistycznej kuchni można postawić również na wyrazisty akcent w postaci kolorowej podłogi lub płytek pokrytych motywami geometrycznymi. Jest to ciekawa propozycja, która ożywi wnętrze i sprawi, że będzie ono nie tylko funkcjonalne, lecz także zgodne z aktualnymi trendami. Dobrym pomysłem jest również wybranie płytek o nietypowych kształtach, takich jak romby czy sześciokąty.

Płytki idealne do łazienki

W sklepach z płytkami, takich jak Twojabateria.pl, znaleźć można również modele sprawdzające się idealnie w łazience. Hitem ostatnich lat stały się kolorowe, kwadratowe kafelki o niewielkich rozmiarach. Zazwyczaj na ich powierzchni są umieszczone geometryczne wzory i zdobienia w kilku barwach, czyli tzw. patchwork – jak na przykład płytki Egen Solid Grey. Po połączeniu wielu różnych płytek w całość powstaje niezwykle spójna, a zarazem oryginalna kompozycja zgodna z aktualnymi trendami.

W łazienkach można postawić również na klasyczne rozwiązania, czyli jednolite kafelki podłogowe – tutaj doskonale sprawdzą się płytki drewnopodobne. Ważne, by były one odpowiednio dopasowane do płytek umieszczonych na ścianach. Czasami takie produkty wchodzą w skład tej samej serii, pozwalając na łatwe znalezienie pasujących modeli. Zdarza się jednak, że dopasowanie odpowiednich egzemplarzy okazuje się znacznie bardziej skomplikowane.

Jakie płytki podłogowe wybrać?

W nowoczesnych łazienkach znaleźć można również idealnie jednolite, kwadratowe płytki w kolorze czarnym lub białym. Barwy te kojarzą się ze współczesnymi aranżacjami, w których króluje metal, szkło i tworzywa sztuczne. Takie kafelki wyglądają niezwykle efektownie, jednak są znacznie mniej funkcjonalne niż modele przypominające niejednolity marmur.

Podobne artykuły