Artykuł Dodaj artykuł

Niezawodne i trwałe uszczelnienie - nowa zaprawa Sopro DSF RS 623

Profesjonalne produkty do hydroizolacji to jedna z najważniejszych kategorii nieustannie rozwijanych przez firmę Sopro.

Profesjonalne produkty do hydroizolacji to jedna z najważniejszych kategorii nieustannie rozwijanych przez firmę Sopro. Jedną z ostatnio wprowadzonych nowości jest Sopro DSF RS 623 – nowoczesna jednoskładnikowa zaprawa uszczelniająca, która umożliwia prowadzenie dalszych prac już po 4 godzinach od momentu aplikacji ostatniej warstwy. Nowy produkt w ofercie Sopro posiada również szereg innych właściwości, które sprawiają, że jest on niezastąpiony w pracach hydroizolacyjnych, które muszą być wykonane szybko i profesjonalnie.

 

Niezawodne i trwałe uszczelnienie - nowa zaprawa Sopro DSF RS 623Zaprawa Sopro DSF RS 623

W pomieszczeniach i na zewnątrz

Sopro DSF RS 623 Sopro to reaktywna, szybkowiążąca, stabilna, jednoskładnikowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nieprzepuszczających wody i szybko mostkujących pęknięcia.

To niezrównany pomocnik każdego fachowca, któremu zależy na szybkim i trwałym uszczelnieniu pomieszczeń narażonych na niekorzystne oddziaływanie wilgoci, takich jak łazienka, piwnica czy pralnia.

Z racji swojej dużej elastyczności – utrzymującej się nawet w przypadku niskich temperatur – nadaje się również do prac hydroizolacyjnych przeprowadzanych na zewnątrz. Można ją stosować do uszczelniania balkonów, tarasów, zbiorników z wodą użytkową oraz niecek basenowych. Umożliwia również szybkie i bezproblemowe klejenie taśm oraz mat w systemie Sopro AEB.

Ruch pieszy już po 4 h

Pracuj bez przestojów z nową błyskawiczną zaprawą Sopro DSF RS 623. Masa łatwo się rozprowadza i szybko wysycha (2-3 godziny na warstwę). Dzięki właściwościom produktu ruch pieszy i układanie płytek ceramicznych możliwe są już po 4 godzinach od momentu aplikacji ostatniej warstwy. To dobra wiadomość dla fachowców, którzy znają konsekwencje opóźnień w pracach wykończeniowych, a jednocześnie nie chcą rezygnować z jakości wykonywanej pracy.

Dowolna metoda aplikacji

Wałek, szpachla, pędzel a może metoda natryskowa? Zaprawę Sopro DSF RS 623 Sopro możesz nanosić w taki sposób, który najbardziej Ci odpowiada. Produkt posiada zdolność wysokokrystalicznego wiązania wody, co oznacza, że całość wody zarobowej jest absorbowana do wytworzenia struktury krystalicznej zaprawy szybkoschnącej, a niski skurcz redukuje ryzyko powstawania rys i pęknięć na uszczelnianej powierzchni. Co więcej, Sopro DSF RS 623 posiada optymalny czas użycia – około 40 minut.

Bezpieczne stosowanie

Zaprawa DSF RS 623 Sopro to produkt o potwierdzonym bezpieczeństwie stosowania. Posiada certyfikat EMICODE wg GEV: EC1PLUS, co oznacza bardzo niski poziom emisji lotnych związków organicznych. Zaprawa – zarówno w momencie stosowania (przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności), jak i po ukończeniu prac – pozostaje nieszkodliwa względem ludzi i środowiska naturalnego.

Bardzo wygodne w stosowaniu hydroizolacja bez rezygnacji z jakości i trwałości uszczelnienia to coś, co z pewnością doceni wielu profesjonalistów. Warto zwrócić uwagę również na pozostałe rozwiązania Sopro w tym zakresie opisane na stronie: https://soprouszczelnienia.pl. Zachęcamy również do pobrania bezpłatnego e-booka oraz zapoznania się z obiektami referencyjnymi.

Podobne artykuły