Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Zalety wycieraczek aluminiowych

Zgodnie z podstawową definicją, za wycieraczkę uznaje się system czyszczący przed drzwiami wejściowymi, którego podstawową funkcją jest zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń przenoszonych na butach.

Zgodnie z podstawową definicją, za wycieraczkę uznaje się system czyszczący przed drzwiami wejściowymi, którego podstawową funkcją jest zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń przenoszonych na butach. Warto zwrócić szczególną uwagę na dobór powyższego akcesorium, ze względu na fakt, iż jest ona fundamentalnym elementem gwarantującym zachowanie porządku w mieszkaniu. Jakie są najważniejsze zalety wycieraczek aluminiowych, przeważające nad pozostałymi odpowiednikami?

Wycieraczki aluminiowe - charakterystyka

Jednym z najczęściej wybieranych systemów czyszczących są z pewnością wycieraczki aluminiowe, sprawdzające się w szczególności we wszelkiego rodzaju obiektach publicznych, takich jak galerie handlowe, szpitale, hotele, biura czy urzędy. Przemawia za nimi szereg zalet, świadczących o ich niezwykłej jakości wykonania.

Ponadprzeciętna wytrzymałość

Niewątpliwą zaletą wycieraczek aluminiowych jest ich ponadprzeciętna wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie w porównaniu z odpowiednikami wykonanymi z innego materiału. Cechę tą posiadają one ze względu na fakt, iż aluminiowe profile złączone są poprzez specjalistyczne stalowe liny nierdzewne oraz gumowe dystanse, zapewniające trwałość całej konstrukcji.

Wysoka jakość czyszczenia

Wycieraczki aluminiowe złożone są z tzw. aluminiowych profili, w których umiejscowione są różnego rodzaju wkłady czyszczące takie jak:

  • szczotki
  • guma
  • winyl
  • rypsy
  • połączenia kilku materiałów

Szczególnie ostatnia z wyżej wspomnianych opcji zapewnia znacznie lepsze efekty czyszczenia. Poprzez zastosowanie układu profili, wycieraczki aluminiowe sprawdzą się perfekcyjnie do usuwania zanieczyszczeń, takich jak pył, piasek, żwir bądź drobne kamienie, które zbierane są pomiędzy poszczególne profile.

Walory wizualne

Wycieraczki aluminiowe odznaczają również znaczne walory wizualne, osiągnięte dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Ozdabiają drzwi wejściowe, chroniąc tym samym mieszkanie przed zbędnymi zanieczyszczeniami.

Ochrona przed poślizgnięciami

Jedną z kolejnych zalet wycieraczek aluminiowych jest zapewnienie przez nie ochrony przed poślizgnięciami na mokrej nawierzchni, co szczególnie doceniane jest w porach roku takich jak jesień oraz zima. Szczotkowe wkłady bezproblemowo zbiorą wszelkiego rodzaju wodę, błoto oraz śnieg.

Personalizacja

Niewątpliwą zaletą systemu czyszczącego w postaci wycieraczek aluminiowych jest ich możliwość personalizacji. Wykonać je można w dowolnym wymiarze, a nawet w kształtach znacznie odbiegających od normy. 

Podsumowanie

Wycieraczki aluminiowe są jednymi z najlepszych systemów czyszczących dostępnych na rynku, o czym świadczą wszystkie wskazane powyżej zalety. Ponad to, korzyści wynikające z użytkowania to także:

  • zmniejszenie kosztów wynikających z zachowania poziomu czystości w budynku
  • zwiększenie czystości w pomieszczeniu
  • zwiększona pojemność na brud
  • zwiększenie estetyki danej podłogi