Artykuł Dodaj artykuł

Sposób na relaks. 8 inspirujących pomysłów na aranżację strefy wypoczynkowej

Wygodna sofa lub łóżko to podstawa udanego wypoczynku. Ale dopiero w otoczeniu odpowiednio dobranych dodatków stworzymy salon czy sypialnię, które zachęcają do relaksu. Jak zaaranżować te pomieszczenia, byśmy chcieli w nich spędzać jak najwięcej czasu?

Sposób na relaks. 8 inspirujących pomysłów  na aranżację strefy wypoczynkowej

Wygodna sofa lub łóżko to podstawa udanego wypoczynku. Ale dopiero w otoczeniu odpowiednio dobranych dodatków stworzymy salon czy sypialnię, które zachęcają do relaksu. Jak zaaranżować te pomieszczenia, byśmy chcieli w nich spędzać jak najwięcej czasu?

Urządzając przestrzeń tylko dla jednej osoby możemy jej podporządkować całą strefę wypoczynkową. Najważniejsze by zwrócić uwagę na wygodne siedzisko oraz oparcie mebla, które będzie sprzyjać relaksowi w różnych pozycjach. Istotne są także jego gabaryty, zwłaszcza jeśli mamy do urządzenia mniejsze wnętrze.

- Jeśli ze strefy wypoczynkowej będzie korzystać para o różnych przyzwyczajeniach lub rodzina z dziećmi, to dobrym rozwiązaniem będą meble modułowe. Można je dowolnie konfigurować i dostosowywać do potrzeb wszystkich domowników. W takich sytuacjach sprawdzą się też “sofy kameleony”, które można ustawiać pod różnymi kątami. Wtedy domownicy, w zależności od sytuacji, będą mogli spędzać czas razem lub osobno. Jeśli mebel pozwala dodatkowo na rozstawienie modułów, tak jak w przypadku kolekcji Pelo od VOX, będzie to niepodważalny atut, który przyda się podczas wieczornych spotkań ze znajomymi - mówi Małgorzata Bernady, Head of VOX Visual Concept Team.

Nie tylko sofa

Nie zapominajmy że funkcjonalną strefę wypoczynkową tworzą nie tylko sofa czy łóżko. Oprócz odpowiednio dobranych mebli ważne są też elementy, które tworzą klimat wnętrza albo dopełniają przestrzeń funkcjonalnie. 

- Przyda nam się też stolik lub komplet stolików kawowych do odstawiania podręcznych przedmiotów, z których korzystamy w trakcie wypoczynku. Zwróćmy również uwagę na  optymalnie rozmieszczone punkty świetlne - ważne by miały możliwość regulacji natężenia światła. Ważnym sprzymierzeńcem relaksu są tekstylia – poduszki i pledy, dzięki którym strefa wypoczynkowa nabiera miękkości i przytulności. Zadbajmy też o drobne dodatki. Niech będą to świece, lampiony i wszelkie dekoracyjne przedmioty, które razem z książkami, gazetami budują wokół nas kompozycje miłe dla oka - podpowiada Małgorzata Bernady.

Poza stolikiem kawowym czy wygodnym fotelem, które stanowią punkt obowiązkowy każdego salonu, warto też dobrać praktyczne pufy. Będą nie tylko naturalnym rozszerzeniem powierzchni wypoczynkowej sofy, ale często też - dodatkowym schowkiem. Np. puf Doppio posiada dwustronne wieko, dzięki któremu może funkcjonować zarówno jako stolik, jak i miejsce do siedzenia. Wewnątrz znajduje się wyścielony podszewką pojemnik - idealny na koc, poduszkę czy czasopisma, których nie chcemy trzymać na wierzchu.

Podobne artykuły