Artykuł Dodaj artykuł

Ogrodzenia Tymczasowe - Każda budowa zaczyna się od solidnego ogrodzenia

“Każda budowa zaczyna się od solidnego ogrodzenia” – to hasło zna chyba każdy, kto kiedykolwiek rozpoczynał jakąkolwiek budowę.

“Każda budowa zaczyna się od solidnego ogrodzenia” – to hasło zna chyba każdy, kto kiedykolwiek rozpoczynał jakąkolwiek budowę. Bez względu na to, czy budujemy garaż na działce, czy planujemy wybudować nasz wymarzony dom, czy też uczestniczymy w wielkiej inwestycji w środku wielkiego miasta – zawsze bez wyjątków jesteśmy zobligowani do odpowiedniego profesjonalnego zabezpieczenia placu budowy.

Ogrodzenia Tymczasowe – Każda budowa zaczyna się od solidnego ogrodzenia.

Szereg formalności I prawo budowlane w precyzyjny sposób określa warunki oraz zasady w jakich powinniśmy zabezpieczać teren budowy oraz ewentualnie drogę dla ciężkiego sprzętu. Z zasady nie jest to trudne, jednak powinniśmy zastanowić się na odpowiednim wyborem ogrodzenia ze względu na charakter inwestycji, przed jego rozpoczęciem, aby nie mieć zmartwień podczas trwania budowy. 

Jednym z najpopularniejszych sposobów na ogrodzenie budowy jest wykorzystanie ogrodzeń tymczasowych. Są to najczęściej ażurowe przęsła stawiane na betonowych lub gumowych stopach wzmacniane specjalnymi podporami. Ogrodzenia Tymczasowe typu ażurowego charakteryzują się m.in. odpornością na warunki pogodowe – nie straszne im niskie temperatury, śnieg czy deszcz, są bardzo solidne i trwałe. Dodatkowym plusem wykorzystania tego typu ogrodzenia jest możliwość dowolnego ustawiania przęseł - w zależności od kształtu działki, oraz możliwość szybkiej zmiany - w przypadku inwestycji prowadzonych etapami. Jest to również cenna zaleta jeśli planujemy przyjazd koparek, betoniarek i maszyn które mogą mieć problem z odpowiednim dostępem do placu budowy. Przewaga ogrodzeń tymczasowych to również cena. Bardzo modny w ostatnim czasie wynajem ogrodzeń, nie zrujnuje naszego portfela I pozwoli w odpowiedni sposób zaplanować koszty związane z wykorzystanie ogrodzenia tymczasowego, które po skończonej budowie możemy zwrócić. 

Ogrodzenia budowlane tymczasowe to również zabezpieczenie przed ingerencją osób niepożądanych oraz możliwe wysłonięcie placu budowy. Każde przęsło ażurowe możemy zabezpieczyć dodatkową plandeką I schować przed widokiem to, co dzieję się na naszej posesji. 

Na rynku znajdziemy szereg firm, które w kompleksowy sposób zajmą się odpowiednim doborem, transportem oraz montażem ogrodzeń tymczasowych. Dobór odpowiedniego produktu oraz gwarancja jakości zapewnią nam brak dodatkowych zmartwień związanych z pracami około budowlanymi. 

Podobne artykuły