Artykuł Dodaj artykuł

Zasieki z drutu ostrzowego – skuteczne zabezpieczenie obiektu i terenu

Zasieki z drutu ostrzowego to bardzo skuteczne zabezpieczenie obiektów i terenów. Zasieki służą do skonstruowania ogrodzenia, które nazywane jest agresywnym. Zasieki są trudne do sforsowania. Chronią przed nielegalnym wtargnięciem na teren lub obiekt chroniony. Najczęściej zabezpieczenie tego typu określa się jako Concertina (https://www.aleogrodzenia.pl/przestrzenny-zasiek-spiralny-concertina/77-zasieki-z-drutu-ostrzowego-concertina-o-450-mm-ultra-medium.html).

Zasieki z drutu ostrzowego – skuteczne zabezpieczenie obiektu i terenu

Zasieki z drutu ostrzowego to bardzo skuteczne zabezpieczenie obiektów i terenów. Zasieki służą do skonstruowania ogrodzenia, które nazywane jest agresywnym. Zasieki są trudne do sforsowania. Chronią przed  nielegalnym wtargnięciem na teren lub obiekt chroniony. Najczęściej zabezpieczenie tego typu określa się jako  Concertina. Spotykane są również inne nazwy dla drutu, z którego wykonane jest ogrodzenie: drut żyletkowy albo brzytwiasty, czy też falanga – nawiązujące do radykalnej organizacji (bojówki) z okresu międzywojennego. Drut ostrzowy, z którego zbudowane są zasieki, sprawdza się w każdym z miejsc, które wymaga szczególnej ochrony i zabezpieczenia (w aresztach śledczych, zakładach karnych, na lotniskach, poligonach wojskowych, terenach z magazynami i zakładami przemysłowymi).

Cechy charakterystyczne drutu ostrzowego

Zasieki z drutu ostrzowego to stalowa podwójna spirala, posiadająca specyficzne łączniki o nazwie Concertina. Drut, z którego buduje się zasieki, jest mocny, wytrzymały i posiada na brzegach ostre, żyletkowe zakończenia, które skutecznie utrudniają sforsowanie zapory drucianej. W celu pokonania zasiek ze zwoju drutu trzeba być przeciąć je w kilku miejscach. Pokonanie takich zasiek jest trudne, sam ich widok działa odstraszająco na osoby postronne. Zasieki z drutu ostrzowego tym różnią się od drutu kolczastego, że kolce zastąpione zostały przez wykończenia boczne ostre jak brzytwa czy żyletka. W kontakcie ze zwojami ostrego drutu można ponieść rany na rękach lub innych częściach ciała, które mogą stanowić zagrożeniem dla zdrowia i życia. Zwoje drutu ostrzowego mają różną średnicę. Można nabyć takie, które będą najbardziej odpowiednie do obiektu, terenu, gdzie mają być zastosowane. W każdym miejscu, gdzie istnieje potrzeba ochrony i zabezpieczenia, można stosować zasieki z drutu ostrzowego.

Skuteczna zapora w postaci zasiek z drutu ostrzowego

Zasieki mają postać helisy (podwójnej spirali z drutu), która posiada łączenia w formie łączników Concertina. Specjalne metalowe łączniki (złączki w licznie od 3 do 5) spajają dwie spirale. Struktura zasiek z drutu ostrzowego jest sztywna i bardzo wytrzymała. Zwoje drutu utrzymują się w postaci pionowej. Bardzo trudno jest rozerwać tę konstrukcję. Trzeba by ją poprzecinać w kilku miejscach, co wymaga czasu i użycia specjalnych narzędzi. Ostre jak żyletka ostrza przebiegające wzdłuż drutu utrudniają sforsowanie przeszkody wykonanej ze zwojów drutu ostrzowego.

Zasieki są na tyle doskonałe w zabezpieczeniu obiektów i terenów, że w niektórych krajach zabronione jest ich stosowanie do ochrony zabudowań i obszarów cywilnych. Więcej informacji do uzyskania na stronie: https://www.aleogrodzenia.pl/

Artykuł został dodany przez firmę

SONTO S.C.

Firma SONTO jest dystrybutorem systemów ogrodzeń oraz zabezpieczeń budowlanych. Głównym celem firmy SONTO jest dostarczanie produktów wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy