Artykuł Dodaj artykuł

Nowoczesne wnętrze domu projektu pracowni JAI ARCHITEKCI

Malownicza kotlina jeleniogórska i dom położony na niewielkim spadku. Inwestorzy zapragnęli nowoczesnego wnętrza z duszą, a pracownia JAI ARCHITEKCI postanowiła to marzenie spełnić. Jednym z etapów realizujących założenie nowoczesnej stylistyki wnętrza, był wybór opraw oświetleniowych od marki AQForm.

Nowoczesne wnętrze domu projektu pracowni JAI ARCHITEKCI

Malownicza kotlina jeleniogórska i dom położony na niewielkim spadku. Inwestorzy zapragnęli nowoczesnego wnętrza z duszą, a pracownia JAI ARCHITEKCI postanowiła to marzenie spełnić. Jednym z etapów realizujących założenie nowoczesnej stylistyki wnętrza, był wybór opraw oświetleniowych od marki AQForm.

Stonowana kolorystyka i drewniane akcenty 

Wnętrze domu jednorodzinnego o powierzchni 200 m² zostało zaprojektowane w sposób nowoczesny, a zastosowanie drewnianych akcentów miało na celu stworzenie atmosfery ciepła i przytulności. Drewno dzięki swojej naturalnej fakturze stoi w opozycji do ograniczonych w detalach form ścian czy stolarki - budynek został zaprojektowany w określonym stylu. Dzięki takiemu kontrastowi przestrzeń jest mniej ortodoksyjna i bardziej przyjazna. Architekci zdecydowali się na stonowaną kolorystykę ze względu na podkreślenie wartości elementów wyposażenia oraz elementów eksponowanych, w ten sposób odzwierciedlając upodobania właścicieli domu.

Wybór oświetlenia – kluczowy etap w aranżacji wnętrza

Każda oprawa ma we wnętrzu swoją funkcję. To ona determinuje początek poszukiwań tej właściwej. Takiej, która zadowoli zarówno projektanta, jak i inwestora. Jednym razem jest to kąt świecenia, innym skuteczność doświetlenia przestrzeni, jeszcze innym „umiejętność” wtopienia się w przestrzeń lub też zaakcentowanie światłem wybranego obiektu.

„W tej realizacji dla każdej ze stref przestrzeni wykorzystaliśmy inne rodzaje opraw. Dla strefy wypoczynku są to miękko rozświetlone ściany. Dla strefy posiłków oprawy świecące nad stołem. Jako oświetlenie ogólne szynoprzewody z reflektorami - nienarzucające się formą, bardziej pełniące funkcję rysunku na suficie. Gra światłem we wnętrzach ma dla nas ogromne znaczenie” mówi architekt Iwona Świtalska z JAI ARCHITEKCI. 

Wybrano lampy rodzimej firmy AQForm tj.: TUBA suspended, PET mini track czy SQUARES surface, które charakteryzują się dobrą jakością i nowoczesną stylistyką. 

Kuchnia otwarta na salon

Projektując otwartą kuchnię, pomijając aspekty techniczne, warto ustalić z inwestorem jego stanowisko dotyczące takiego rozwiązania. Otwarta przestrzeń kusi pod wieloma aspektami, często motywowanymi potrzebą chwili, dlatego przy projektowaniu należy zadawać jak najwięcej pytań, aby otrzymać potwierdzenie i dopiero później dokonywać ostatecznych decyzji projektowych. Jest to szczególnie ważne, aby przyszły użytkownik czuł się swobodnie w przestrzeni, która jest podatna na odkrywanie tego, co niektórzy chcieliby zachować w ukryciu. W tym przypadku architekci upewnili się, że kuchnia otwarta na salon będzie dobrym rozwiązaniem projektowym, które w pełni satysfakcjonuje klientów.

JAI ARCHITEKCI to pracownia projektująca wnętrza, budynki, jak również otoczenie wokół domu. Współpracują w ścisłym kontakcie z inwestorami, aby stworzyć projekty dokładnie odzwierciedlające upodobania i oczekiwania klientów. Tym razem mieli za zadanie zaprojektować nowoczesne wnętrze z ciepłymi akcentami. Dzięki zastosowaniu m.in.: stonowanej kolorystyki, drewnianych akcentów czy opraw oświetleniowych od marki AQForm, spełnili marzenie inwestorów o idealnej przestrzeni do życia na długie lata.

Podobne artykuły