Artykuł Dodaj artykuł

Jak wybrać zestaw transportowy dla siebie?

Z doświadczenia wiemy, że transportowanie ciężkich towarów może okazać się nie lada wyzwaniem. Jeśli w swojej codziennej pracy podnosisz lub przemieszczasz towary o dużej wadze, koniecznie zainwestuj w odpowiedni zestaw transportowy.

Z doświadczenia wiemy, że transportowanie ciężkich towarów może okazać się nie lada wyzwaniem. Jeśli w swojej codziennej pracy podnosisz lub przemieszczasz towary o dużej wadze, koniecznie zainwestuj w odpowiedni zestaw transportowy. Pomoże Ci on przy wielu rozmaitych okazjach m.in.:

  • transporcie ciężkich maszyn (bankomaty, serwerownie, skrzynie)
  • załadunku oraz rozładunku towarów 
  • sprawnym podnoszeniu ładunków

Niewątpliwą zaletą zestawów transportowych jest ich łatwa obsługa praz możliwość dopasowania ich parametrów użytkowych do potrzeb danego przedsiębiorstwa. To wszystko sprawia, że stanowią one duże ułatwienie dla pracy wielu magazynów oraz hal produkcyjnych.

Elementy składowe zestawu transportowego 

Podstawowymi elementami wchodzącymi w skład zestawu transportowego są:

  • wózek sterujący z wbudowanym dyszlem (pozwalający na zmianę kierunku jazdy)
  • wózki załadunkowe (połączone metalową belką, umożliwiają sprawny transport towarów o dużej masie.

Zidentyfikuj swoje potrzeby 

W przypadku transportu ładunków ciężkich o nietypowych parametrach technicznych, warto upewnić się, że wybrany przez nas zestaw transportowy sprosta wyzwaniu. Przed dokonaniem inwestycji, sprawdźmy jak ciężkie ładunki będziemy przemieszczać, jakimi wymiarami odznaczają się transportowane ładunki oraz czy posiadają one specyfikację odnośnie ich transportu (zapewnienie punktów podparcia). 

Dobierz właściwe platformy

W zależności od parametrów technicznych transportowanych maszyn, powinnyśmy dobrać platformy, które pomogą nam uzyskać pożądaną nośność oraz pełne bezpieczeństwo przenoszonych ładunków. W zależności od potrzeb, możemy postawić na platformę obrotową (ORA) lub standardową (ORO). 

Charakterystyczną cechą platform standardowych jest gumowe, antypoślizgowe zabezpieczenie. Natomiast platformy obrotowe powstały z myślą o sprawnym omijaniu przeszkód podczas transportowania ładunków (obracają się wraz z ładunkiem o 360 stopni). Korzystając z właściwości poszczególnych platform, bez kłopotu dokonasz precyzyjnego ustawienia maszyny w pożądanym miejscu. Dobrym przykładem niezawodnej platformy obrotowej o dużym udźwigu jest model LEMA LM ORA 8T (https://lema-wozki.pl/platforma-transportowa-lm-ora-8t-obrotowa-udzwig-8000-kg.html). 

Decydując się na zakup zestawu transportowego, zwróć uwagę również na materiał wykorzystany do produkcji rolek. Nie jest tajemnicą, że elementy z nylonu lub gumy nie zapewnią tak dobrych właściwości jezdnych jak te wykonane z poliuretanu. Stawiając na rolki poliuretanowe zadbasz zarówno o dłuższą żywotność urządzenia, jak i jego cichą pracę podczas wykonywania działań transportowych.

Uzupełnij swój zestaw

Aby maksymalnie ułatwić swoją pracę związaną z transportem ciężkich ładunków, warto zainwestować w podnośnik mechaniczny kolejowy. Jest to urządzenie pozwalające na sprawne umieszczanie maszyn na wózku lub platformie. Najważniejszym parametrem podnośnika jest udźwig, który mieści się w przedziale od 3 do 20 ton. 

Współczesne modele odznaczają się również łatwą konserwacją (smarownie bez konieczności zdejmowania obudowy) oraz komfortowym podnoszeniem dzięki zastosowaniu głównej i bocznej stopy. Jeśli szukasz optymalnego rozwiązania w tym zakresie, zobacz co mogą zaoferować Ci podnośniki mechaniczne kolejowe marki LEMA - https://lema-wozki.pl/category/podnosniki-mechaniczne-kolejowe

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły