Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

3 cechy najlepszych mebli ogrodowych

Przy wyborze mebli do ogrodu albo na taras można kierować się wieloma kryteriami, ale spora część „zakupowych algorytmów” zawiera błędy. Tak naprawdę wystarczy zwrócić uwagę tylko na 3 cechy, żeby kupić jedne z najlepszych mebli – wszystkie inne reguły to jedynie dodatki.

3 cechy najlepszych mebli ogrodowych

Przy wyborze mebli do ogrodu albo na taras można kierować się wieloma kryteriami, ale spora część „zakupowych algorytmów” zawiera błędy. Tak naprawdę wystarczy zwrócić uwagę tylko na 3 cechy, żeby kupić jedne z najlepszych mebli – wszystkie inne reguły to jedynie dodatki.

Jakość wykonania na pierwszym miejscu

Jakość jest sprawą kluczową. Dopiero idzie wiosna, więc oczyma wyobraźni łatwo dostrzec same słoneczne dni. One też są problemem ze względu na promieniowanie UV, ale dopiero jesień i zima mogą wystawić meble ogrodowe na poważną próbę. Lepsze materiały i solidne wykonanie po prostu zwiększają trwałość. Na stronie https://homegarden.com.pl/meble-ogrodowe można podejrzeć, jak wyglądają naprawdę solidne meble ogrodowe. Wiele z nich na pierwszy rzut oka wygląda prawie tak samo, jak stylowe meble do salonu. Powstają też z podobnym zamysłem: mają służyć przez lata, więc muszą być wykonane solidnie.

Komfort, o którym się nie pamięta

To dziwna sprawa, ale wiele osób, kupując meble ogrodowe, nie sprawdza, czy są one wygodne. Albo kupuje się za małe, zasłaniając się koniecznością oszczędzania miejsca, albo rezygnuje się z poduszek, które trzeba chronić przed zamoknięciem. W praktyce jednak w obu przypadkach kończy się na zamówieniu mebli, które są zwyczajnie niewygodne, a przez to niemal bezużyteczne. Jeśli kanapy i sofy do ogrodu mają być miejscem odpoczynku lub spotkań z przyjaciółmi, to po prostu muszą być wygodne. Za duże? Przy komplecie mebli ogrodowych ze stołem nie ma to znaczenia – i tak zajmie sporo miejsca. Poduszki? Spora część mebli i tak będzie stała pod zadaszeniem, a w razie potrzeby można je zakryć pokrowcem. Nie warto tu szukać kompromisów, bo one zawsze prowadzą do niezadowolenia.

Cena nie będzie niska

Granica między niską a wysoką ceną jest dość płynna, ale warto spojrzeć prawdzie w oczy: za kilkadziesiąt złotych nie da się kupić solidnego krzesła na taras. Z drugiej jednak strony, biorąc pod uwagę fakt, że meble takie jak te ze sklepu https://homegarden.com.pl/meble-ogrodowe, wytrzymają na tarasie albo balkonie często ponad 10 lat, to ich ceny nie wydają się przesadzone. Owszem, kontrola cen to ważna sprawa, należy jednak spojrzeć na to realistycznie. Szukając najtańszych mebli na rynku, na pewno omija się te najlepsze. Tymczasem już środkowa półka cenowa daje naprawdę spore możliwości: dużo większy komfort, bardzo wysoką jakość i sporo opcji, jeśli chodzi o estetykę.

Podsumowanie

Dlaczego w kryteriach wyboru mebli na taras nie ma ani marki, ani estetyki? Dlatego, że od marki ważniejsza jest jakość, a od estetyki – komfort. A trzy kryteria zaprezentowane wyżej pozwalają bez pudła odrzucić z porównania wszystkie słabe propozycje. Rzadko dadzą odpowiedź na pytanie o to, który konkretnie komplet kupić, ale pozostawią na liście tylko te meble, na których nikt się nie zawiedzie.

Podobne artykuły