Artykuł Dodaj artykuł

Jakie drewno jest najlepsze na tarasy drewniane?

Powoli zbliża się czas odpoczynku - wielu z nas marzy o tarasie drewnianym, na którym można odpocząć oraz zrelaksować się wspólnie z rodziną przy wieczornym akompaniamencie świerszczy.

Powoli zbliża się czas odpoczynku - wielu z nas marzy o tarasie drewnianym, na którym można odpocząć oraz zrelaksować się wspólnie z rodziną przy wieczornym akompaniamencie świerszczy. Miej odwagę realizować własne marzenia i zbuduj najlepszy taras drewniany z ekipą Hardwood.pl! Tarasy drewniane to naturalne połączenie domu z ogrodem. Drewno idealnie komponuje się z zielenią ogrodu i bądźmy szczerzy - nic nie zastąpi ciepła naturalnego drewna.

Jakie drewno jest najlepsze na tarasy drewniane?

Naturalny materiał

Drewno jest w 100% naturalnym surowcem, nie zawiera żadnych dodatkowych tworzyw sztucznych. Dodatkową zaletą jest też szeroki wybór desek na taras z podziałem na różne gatunki drewna. Możemy wybrać drewno w kolorze kremowym, czyli np. świerk skandynawski lub też drewno barwy czerwonej np. Meranti. 

Gatunków jest naprawdę wiele - różnią się głównie kolorem, odpornością na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, czy też twardością. Każdy gatunek ma nieco inną barwę, ale jeśli spodoba nam się struktura danego gatunku to też jest możliwość użycia specjalnej farby, która umożliwi dostosowanie gatunku drewna do odpowiedniej kolorystyki. Wiele osób nie wie, ale drewno wydziela również olejki eteryczne, więc nasz taras oprócz tego, że będzie świetnie oraz naturalnie wyglądał to dodatkowo będzie delikatnie pachniał. 

Jakie deski wybrać?

Często można spotkać się z negatywnymi opiniami związanymi z trwałością tarasów drewnianych. Wynika to głównie z tego, że wiele osób nie do końca kieruje się rozsądkiem podczas wyboru drewna na taras i decyduje się na najtańsze drewno, które nawet nie jest przeznaczone do tego typu zagospodarowania. Wybierając deski na wymarzony taras drewniany, weź pod uwagę również ich właściwości. Jak to mówią, chytry dwa razy traci – oszczędzając na deskach tarasowych i wybierając te najtańsze, z czasem będziesz musiał od nowa remontować konstrukcje tarasu lub też nawet stawiać ją od nowa i niepotrzebnie zrazisz się do drewna. 

Drewno egzotyczne na taras

Niewątpliwie najlepszym materiałem na taras jest drewno egzotyczne. Niestety w naszym kraju występują dosyć specyficzne warunki klimatyczne. Mamy upalne lata, później długą porę deszczową, a nierzadko również minusowe temperatury i surowe mrozy. To z tego powodu wiele gatunków drewna po pewnym czasie zaczyna się po prostu niszczyć.  Warto zatem wybrać gatunek drewna, który jest naturalnie odporny na warunki atmosferyczne. Niezależnie od tego, jaki gatunek weźmiemy, ważne jest również, aby deski pochodziły jedynie ze sprawdzonego źródła. O montażu wspominać nie będziemy, ponieważ jest to absolutna podstawa. Nawet najlepsze deski tarasowe nic nie pomogą, jeśli konstrukcja tarasu zostanie wykonana niepoprawnie.

Drewno krajowe na taras

Jeśli szukamy nieco tańszych desek, a przy tym chcemy, aby gatunek drewna był odporny na warunki atmosferyczne to możemy skorzystać z drewna iglastego, a szczególnie polecamy zwrócić uwagę na modrzew syberyjski. Jest to gatunek drewna, który naturalnie występuje w bardzo surowym klimacie, ponieważ jak sama nazwa wskazuje pochodzi z północnych terenów Syberii. Duża wytrzymałość tych desek wynika ze sporej gęstości własnej oraz wąskiej strefy tzw. drewna wczesnego. Modrzew syberyjski jest odporny na niskie temperatury oraz opady.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły